Pas katër vjetësh bashkë, fillojnë akuzat e sulmet

duket pak si e sajuar e gjitha kjo. dhe nuk duhet harruar qe rama beri koalicion pas kesaj
… se kisha kohe pa e pare

Po Orbani dhe diktatoret e tjere antiperendimore sigursiht qe do te ftojne cdo drejtues antidemokratik.
Nderkohe qe Ramen e ftojne te jape mend ne Harvard.

beri koalicion per te larguar Berishen nga pushteti (une e di qe ky eshte nje rreth vicioz i pafund, por qe prej nje muaji, kam prova qe kjo ka qene nje strategji e mirepergatitur: para nje muaji largoi edhe Meten po nga i njejti pushtet)

Meqe po e lexoj ketu: une nuk di nese eshte e vertete te kete shkuar apo jo por sot,nje politikan europian nese shkon per vizite tek Orbani (per te cilin vete PPE ka ne mend ta perjashtoje nga grupi i saj nese vazhdon ti trashe zullumet), jo vetem qe nuk fiton pike, por i humb.
Ok ok, sala s’ka ç’pike humb, jam dakort me kete
:joy:

e largoi duke e ushqyer vete thua ti. ndoshta.

sa per gallate:
berisha ben koalicion me meten = humb rama
rama ben koalicion me meten = humb berisha
rama ben koalicion me berishen = koalicion humbesish

PS po nuk kapi 71, do te shohim se do ti mbetet LSI-se te kerkoj drejtesi per viktimat e 21 Janarit.

Kjo qe thua ti eshte sofizem. Në nje gare te re elektorale futesh si ‘i virgjer’, pra as si humbes (i dikurshem) as si fitues (i dikurshem). Perndryshe, vetem ata qe nuk marrin pjese (refuzojne zgjedhjet… etj etj) jane humbes. Ose ndofta… te fituar!

duhet menduar nese fenomeni Lsi ishte shkak apo pasoje, njesoj si zgjedhja e trumpit per ameriken, ishte pasoje e politikave neoliberale.
Njerzit nga me i thjeshti te me i privilegjuari duhet te kene te drejten e nje punesimi dinjitoz me te cilat te fitojne te ardhurat e tyre. Nuk mund ti lesh gjithnje njerzit ne meshiren e xhungles se liberalizmit te nje ekonomie informale.
Nese atyre u garantohet ky minimum Lsi’ nuk do kete arsye te fryhet. Lsi e ka shfrytezuar kete duke punesuar ne sektor publik disa te rinj qe perndryshe pa nje pune dinjitoze nuk fillojne dot jeten, dhe familjet e tyre ja kane kthyer voten mbrapsh qe stoku i parave lsi;tave te mund te trashet serish.
Po u mendua se njerzit do tu besojne brrockullave programore kur kane humbur cdo shprese, pervecse interesave te vogla personale qe aktivizohen ne cdo prag fushate, nuk ka gje ne vije. Eshte e rendesishme qe kjo te kuptohet.
Nese Rama dhe Basha kane menduar te bejne nje thyerje te kesaj duke i prere pushtetin Lsi’se jane te mirepritur, por ne nje rast te tille pergjegjsia e mos cuarjes se gjese deri ne fund do jete e madhe sepse fenomeni Lsi vetem do rritej e do rritej si ajo pjese e e reflektimit tone ne pasqyre qe do donim ta fshihnim.
Ceshtja eshte qe keto dy dinosuret e medhej e kuptun qe nuk mund ta injoronin me si struci dhe u vune ne levizje.

1 Like
1 Like

Pas 4 vjetesh??? Pas 1 muaji qe Likja u zgjodh President. Kaptinmodhi po ankohet, me bon President me zor…Basha e Rama te me shkarkojne nese kan bo ndonje Gabim…nuk planifikoja tu bosha President, qurravitet tek Fevziu .
Me pak fjale, kur Skipetaret thone qe Presidenti ka celesat e kashtes…domethene qe pozita e Presidentit sa do honorifike eshte nuk te jep mundesi me VJEDH. U pendu Likja e do me u kthy prap ne qeverie tek Formacioni i Ali Babes me 40 Hajdut, po ja futi i gjate kesaj rradhe. Aty tek Presidenti rri…larg tepsis …me ate Kaptin te modhe qe ke.
Po si nuk ngopet njeriu tu vjedh mer Yahooo :thumbsdown:

meta sapo e akuzoi live ramen se donte te kapte drejtesine me ane te reformes.

Sigurisht, Sigurisht per 24 muaj kte thoshte ene Shqupi… po me duket se Shqiperia do mburret para Evropes se do kete nje ish President e ish kryeminister ne burg per korrupsion.
Likja larg bithes se Birishit e te Gjatit duket nje Qurraman Halabak.

Blendi,

Kjo puna e Trinisë së Shenjtë së lartpërmendur më duket e sëkëlldisur:

Trinia nga vetë fjala lidhet me tre elementë (Ati, Biri dhe Shpirti i Shenjtë - në Bibël). Në realitetin shqiptar paraqitet i reduktuar në dy???

Ben Blushit ke BW:

“zotrules
09/06/2017
Ik e merr shtizat e bej ndonje pale çorape. Ke shkuar qe ke shkuar per lesh. Nxirr diçka të hajrit te paten.”

LSI eshte kthyer ne kancer te pushtetit. Kryetar qe bredh me bllok ne dore… do te behesh drejtor 10 mije euro - siguro 100 vota LSI dhe te ben Likja drejtor. Do pune 3mije euro + 10 vota… Keto njerez ne administrate do e kene mendjen vetem per te nxjerr min leket qe kane paguar… Cfare pune do presesh nga ato.

Mendojeni mire kur e hudhni voten se shiko si perfundoni .
Ca i boni Rilindja atij veni ne me pak se kater vjet .

http://www.lapsi.al/lajme/2017/06/09/shqip-ria-po-plaket-nga-2007-2016-mosha-mesatare-u-rrit-me-5-vite

Si shpjegohet te gjith ambasadoret kur u mbaron afati nuk duan te ikin nga Shqiperia!?
http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/06/09/ambasadorja-vlahutin-k-rkon-t-zgjas-mandatin-e-q-ndrimit-n-shqip-ri

@Xixa-g, E kisha fjalen, eshte ne natyren e gjerave qe jane edhe nje, edhe me shume se nje.

E kuptoj fort mirë Blendi,
veçse në rastin tonë gjërat janë dy (PS-LSI) por edhe më shumë se dy (PD) - (pra, ja edhe Trinija)!

1 Like

“Kam dëgjuar Edi Ramën që do timonin. Do të jetë shofer i vetëm. Por ai harron se autobusi është i LSI-së, dhe vetëm koka e marshit ka për t’i ngelur”, u shpreh Monika Kryemadhi sot nga Lezha.:joy: