Përse nuk legalizohet Marijuana në Shqipëri?

Netflix dhe 1 serial te hajrit qe kishte Sense8 e mbylli pas sezonit te dyte.

Ne te ppu po ti i kujt je ?

Si ekspert ligjor nderkombetar qe je me siguri e kupton lidhjen me fikjen e website dhe faktin qe vjedhja prape eshte vjedhje.

Website u fik, u gjykua dhe u rikthye ne menyre ligjore. Aty e kane, po te duan ta fikin.
Asnje shtet nuk e ka bllokuar. Sic nuk bllokojne Kodi-n per te njejten arsye.

Do vije nje dite qe dhe emigrantet e poshter do kuptojne cfare eshte etika, cfare quhet vjedhje, etj. etj. etj. ncnc pz. lol.

The Pirate Bay seems to have won this round due to the technicalities in the basic due process by EasyDNS.

Deri ate dite, une do te vazhdoj te respektoj ligjin, gjembi, sic po bej tani.
Nuk eshte se po i ze deren ndonjerit aq sa ta detyroj te ndertoje mure.

Cfare thua o ekspert? Edhe pse website funksjonon akoma s’do te thote qe ti s’po vjedh. I njejti mentalitet me “zhavorri ishte aty, prandaj dhe une e vodha me kova”.

Website funksionion sepse nuk ka shkelur ndonje ligj o Gjembi.
Website nuk po funksionon ilegalisht.
Kur te shkele ligjin, do te mbyllet.
Dhe une do ta mirepres mbylljen nese vertetohet shkelja, se s’jam si ti.
Eshte si te mbyllesh Facebook sepse ka vene Facebook Live dhe dikush ben streaming live te televizorit te vet qe jep Top Channel. Ai e ka paguar edhe Top Channel, edhe Facebook, edhe televizorin e vet.

lol. pz ncnc

Pa he na thuaj nje kompani marijuane qe vleresohet me MILIARDAAAA dollare?

I madh si gjithmone! :rose:

aman vetem investing advise mos jep te degjon ndonje trangull nga devolli dhe humb ato 2 kacidhe qe ka

@urbantelescope - S’na ke qartesuar o pllum se c’fare duhet te legalizohet, perdorimi rekreativ apo prodhimi ne mase? Jo per gje por keto jane dy gjera komplet ndryshe me veshtiresi gjithashtu komplet ndryshe.

http://medicalmarijuana.procon.org/view.resource.php?resourceID=000883

https://www.evernote.com/shard/s598/sh/e54fa6dd-4a6b-43c5-b0e5-13cd0bb9778e/d82b0b3db8721ed5c6d19ebd9003a019

Po ta lexosh shkrimin Sorre e kupton qe perdorimi mjekesor/rekreativ jane te lidhura me prodhimin se po nuk u legalizua prodhimi nga subjekte legjitime si mund te jete legale perdorimi nga mileti !!!

O gjembo kta jane aq largpames saqe pertojne te bejne nje google search te thjeshte para se te komentojne po skemi cti bejme i ka liria e fjales

1 Like

κy mut nanua vdes për pak vëmendje. i duket vetja sikur çoç di se kopjon shmidin e lubonjës! vetë dhe bën propagandë te kalamajt e naim çilit! unë mendimin për të e kam dhënë që herët kur u dukej cave kozmopolit ! të paktën mirë që e mban veten si njeri pa identitet,se do të kisha shumë siklet të kisha të njëjtën kombësi me të

2 Likes

Zeqoooo, te zuri marijuhana, gjersa po i flet po Zeqos, vetes tate :grin:

1 Like

zeqo i vertete jam une, nuk e di pse ngaterrohesh kot me pseudozeqot e blogut?

2 Likes

Do çorodisi pronaret e fermave. Nuk do mbjelle me njeri domate dhe speca. Do prishe ekuilibra qe mezi po vendosen.