Përtej privatizimit


#21

image


#22

Kete punen e taksave e shtroi Melenchoni. Ti qenke stereotipi i bullit virtual. The economist, para disa javesh ka publikuar artikullin mbi kater zgjidhjet mbi pabarazine qe kam folur me siper. Lufte, renie e shtetit, revolucion apo murtaje. Keto thone ekspertet, mund ta zbusin me te vertete pabarazine. Te tjerat pakogje mund te bejne. Tani mund te vazhdosh te flasesh pislleqe.


#23

Mos kujto se pislleqet nuk folen edhe me edukate, dhe nga eksperte neper revista te shquara. Ky flet pislleqe pa edukate sepse shef qe jane te gjithe ne qorrsokak midis pislleqesh, shpreh dufin me nje fjale. Dhe ne te tijen ka te drejte, çfar lesh revolucioni ekspertesh theekonomist kerkon te besh mbas Renies se Murit Berlinit kur vete revolucionaret qe kishin bomba atomike dhe tanke u dorezuan per turp te zotit?

Jane te gjithe humbameno, gje qe jam munduar t’ja shpjegoj Stalker komunistit qe nuk eshte mire me qene humbameno sepse nuk je komunist ne radhe te pare. Humbamenoja nuk zhduk dot pabarazine, shume shume e ze murtaja e nordh ne vend dhe fitojne fashistet qe jua befte nenen Stalker ishalla.


#24

https://www.youtube.com/watch?v=dpoVunbENhI


#25

Kryeministri humbameno Vafankulos akoma eshte duke zhvilluar nje lufte te rrebet kunder monarko-fashisteve greke.


#26

Se njerezit vjedhin qe vjedhin, e kane ne ADN-ne e tyre dhe meqenese eshte ashtu, t’ia vjedhim dhe ne borgjezise pronat e pasurine, me revolucion! Mortja…Na mbyten nostaligjiket e komunizmit…


#27

Retorike boshe, komunikim banal, argumente te dale boje dhe mbi te gjitha cektesi e jashtezakonshme mendimi. Keto pra jane kater shtyllat e diskursit neoliberal peshkian. Mos u trembni nga e majta e vertete. Eshte humanizmi me human.:kissing_closed_eyes:


#28

Shume e vertete kjo qe ke thene, vetem se ke pershkruar vetem nje bole. Ekziston edhe nje bole tjeter, neqoftese nuk e ka ngrene dhia.

Dhe s’ka perse te trembemi nga nje bole. Ka per tu tremb nga njeriu me nje bole, qe nuk di ku te hakmerret per sakatllikun e tij.

Ruajuni nga njeriu me nje bole!


#29

Ruajuni nga njeriu me nje sandalle!#30

Ne shqiperi vetem jane plackitur pasurite pasi jane privatizuar. Industria u shkaterrua ende pa u privatozuar. Klasa puntore eshte ne kushte mizerabel, kushtet e punes po ashtu prandaj Brezi i ri emigron jashte, ku tw pakten pagat jane me te lsrts, per kete arsye , se shpejti dhe demografia do na tradhetoje. Tirana eshte bere nje konvikt i madh i ndotur, i pajetueshem, per shkak te perqendrimit te popullsise si pasoje e lenies ne dore gjithcka tregut mafioz se ndertimeve. Shteti i kapur nga politikane biznesmene eshte i paafte per te nderhyre, cdo gje e dhene me koncesion, nje grushti njerzish. njerzit nuk kane siguri per te ardhmen ne arsim e shendetsi. fuck off neoliberalizmit shqiptar dhe terapise se privatizimeve e se fundmi koncesioneve…


#31

mir ja fuckëm neoliberalimit shqiptar, po Shqiperia ne harten e planetit nje te dhime mize eshte, si t’ja bejme te fuckim neoliberalizmin planetar?


#32

fuckja kurves albanoid, fuckja:

Cosa pensate che vi convenga di più: vostra moglie o una di queste ragazze?… Con una prostituta i costi diminuiscono… Chi è più conveniente: uno schiavo o un operaio salariato?… I sentimenti non fanno parte dell’economia…

ah ah ah ah :smiley: qeshen komunistet nga salla


#33

Sa vjet ke pa shkuar ne shqiperi ti?ku eshte shkaba kur Te duhet :blush:


#34

Shqiperia nuk behet me makiazh, thoji shkabes. Jane ca simptoma qe nuk te bejne optimist.


#35

… nje grua duhet ta mbash gjithe jeten, dhe nese një arrin te jetoje me teper (se ajo), ka edhe shpenzimet e varrimit per te …

ah ah ah ah :smiley: u dhine tu qesh prap komunistet nga salla

si jasht salles, si brenda salles, gjithnje eros dhe thanatos shkojne bashke (bashke me zgerdhimjen ahahaha qe shoqeron gjithnje muhabetin e seksit dhe hengri fiq e vdiq)