Pogradeci, qyteti që fsheh vlerat për të treguar antivlerat

Jo, nuk eshte ashtu. Kur shkruan per nje qytet e shkruan vetem te keqijat, te genjesh, madje, do te thote qe do vetem te keqijat. Po te pyesesh gjembin apo keta te tjeret qe shajne shqiperine psh, per te ekqijat e vendeve andej, genjejne edhe per andej e thone qe s’ka te keqija.

Po ai nuk shkruan vetem te keqiat i/e dashur, lexoje dhe nje here, por pa emocione.

E lexova, Pjer. Pa emocione. Njesoj eshte. Klm

Tamam ashtu sic thua ti eshte Pjer. Une lexova pjese te mira ne shkrim por ti e di qe shkeraba nuk ka durimin e duhur per te lexuar. Sikur autori ta kishte perkthyer ne video do te kishte qene me mire per te.

Ti gjembi perderisa shkon e vret trurin tend, gjithe ai stermundim dmth, per te gjetur qindra justifikime per te mbrojtur grekerit, sigurisht qe do te gjesh dhe qindra te tjera kur shpifet per shqiperine. Nuk eshte se pret njeri te mos e besh kete, mos ki merak.

Qenka acaru nga gropat ky shoku. Kaq lexova une aty. Lol. Liqeni eshte mrekulli po duket me bukur ama nga ana tjeter o Ohrit, Macedonia. Big diff sa kalon kufirin. Mgjth jo keq me kalu nje fundjave se me shume ske cben atje.

ata qe shajn shqipni or e vakt jan si puna kafshes qe dhjet ne fole

1 Like

ket pervoj e ndan dhe miku im , aktualisht ne pogradec.

ndersa miku im me flet per nje pervoje tjeter sot

Ai miku yt ne vend qe te filmonte bente mire te shihte rreth e rrotull mos kishte ndonje sabotator grek.

Sabotatori ka qene maqedons.

1 Like

Ketu po qe ka qene sabotator grek.

Ashtu duket. Artikulli thote eshte care nga mbingarkesa por ne e dime shume mire qe kjo perkthehet ne: Greket hengren mish dhie, e mbajten dhe kaluan kufirin ku shperthyen ne banjot e Sarandes per te sabotuar tubacionet e ujrave te zeza.

Ose fjalen “greke” mund ta zevendesosh me “emigrante deshtake” dhe del e njejta gje.

1 Like

"…carja e tubit nga mbingarkesa…"
pra greket jane hequr si turiste; kane dhjere nate e dite me qellim dhe e kane mbingarkuar tubin qe nen trysnine e mutit grek, eshte dorezuar…
Pra eshte e qarte, te nderuar shoke. Ky eshte akt i paster sabotimi

paska ndodhur pervit, thote ky.
Tubot shqiptare te paafte te perballojne mutin grek. Sa turp per patriotet qe luftojne nate e dite ne internet!
Po, po, e them sa here te doni; sa turp!

Mire e the. Sa turp! Keta patriotet ne vend qe te grijne sallate per zezaket e amerikes duhet te hane sa me pak qe te dh… akoma me.pak. keshtu mund te ndihmojne ne mosçarjen e tubave.

1 Like

ja pse te huajt e preferojne shume qytetin e Pogradecit.
Pervec plazheve “fantastike”, natyra e eger dhe e virgjer ben te sajen

Bredho mos kane dale dhe keta per uje naten? Se kur nuk ka per njeriun imagjino per keta te varfrit .

Megjthese me pelqen me shume versioni i natyres se eger me floren dhe faunen e veçante pogradecare.

prit kur te gjeje shpejt ne liveleak nje video me huskies ne kanada

Ja sa te mbaroj se shtjelluari çeshtjen e supremacise se te bardheve, organizimin e te majtes amerikane dhe rrezimin e DJT dhe e ke ketu.