Pse Peshku nuk pasqyron forcat e tjera politike?

Jo vetem LSI, Gaia, por une kam hallin e ca grupimeve te reja politike, siç eshte ajo e ish te perndjekurve, qe po e drejton djali i Kurt Koles, apo ajo e Gjergj Bojaxhiut, apo ajo e Avokatit, etj, etj.

I Modhi ; " …Un vetem e tregoj kete barazim: problemi politik (dhe problemi fetar) jane te lidhura bashke, edhe ne kuptimin qe pa u zgjidh problemi i seksit nuk zgjidhet problemi politik (edhe fetar)…"

Po problemin e seksit e ka zgjidhur politika (me ligjet e saja) dhe feja (me rregullat e tyre), ligje e rregulla qe shoqeria (shumica) i ka pranuar. Per devijimet si puna jote :yum: nuk kemi ç’te bejme, do vuash ca.

Pjer, politika dhe feja kur do te krijoje kemben e mesit me ligjet e tyre qe jane ne kundeshtim me kemben e mesit?

http://www.cartoongallery.eu/englishversion/wp-content/gallery/ipecareff/pekarev-58df.jpg

Po ç’ke a derzi qe interesohesh per kemben e mezit. Vete politika ka hequr dore nga kemba e mezit dhe pjeshka, duke ia lene fese kete mision per rregullimin e marrdhenieve ndermjet njeri-tjetrit.

Pjer, je i mirepritur te sjellesh materiale qe i sheh me vlere, je i mirepritur.

Qellimi i Peshkut nuk eshte te pasqyroje aktivitetet e partive politike. Temat ketu jane nga aktualiteti, jo mbulim i PD dhe PS. Partite e medha kane ndikim te madh ne jeten e njerezve, biznesin te ardhmen ndaj afermendsh pasqyrohen. Po Shqipëria ka nja 90 parti keshtu qe s’i hyjme dot asaj. Po te kete lajme, kur te kete gjera, nuk i censurojme. Por une vete nuk kam kohe te ndjek aktivitetin e partive, dhe per respekt te peshqve nuk e kam perdorur faqen per marketing politik.

Ta perseris, c’te duket me rendesi, sille vete. Apo je mesuar me hysmeqar zotrote qe te ushqen lajme si qofte??? :joy:

3 Likes

Per transparence, nuk eshte keshtu. Deri me sot Peshku nuk ka patur asnje donator.

I dashur, ju qe jeni ne Shqiperi, jeni me te azhornuar, dhe me afer forcave te tjera.

Blendo, ketu kam lexuar se je ingranuar ne forcen e re te Gjergj Bojaxhiut, ç’te keqe ka te na sjellesh ca material mbi kete force politike.