Punë


#21

me vend te hapur se ne mes te detit s´kam ku me gjet .


#22

Gjembo nuk e di a i ke pare me vemendje lajmet e javes qe shkoi :

http://www.gazetadita.al/lsi-shpeton-drejtuesen-e-amf-se/

Komisoni i ek. Ne parlament eshte duke "kerkuar " nje zevendes per kete postin. Behet fjale per gardianin e burses, transaksioneve financiare komb.nderkombetare, bankave etj etj. Tani kete postin ps-ja e do per vete dhe do nje person shume te besuar dhe me integritet te larte. Mundesisht te marr vesh nga tregjet nderkombetare ( bursa, obligacione, marrevwshje bi-multi-laterale). Se nuk mund te flas me.shume por une nga 15 marsi jam ne europe dhe alb per nja 10 dite. Kur te kthehem.te.them me shume.


#23

Une them qe peshku t’ju rekomandoje Pjerin per kete pune.


#24

Nuk je i vetmi ( nja dy ketu e kane propozuar ne menyre private) por eshte shume volatile si personazh.


#25

Bredho ti e mban mend biseden qe beme ne nentor, a te tha ay shoku qe nga marsi nisim procedurat per amf-ne? A mban mend qe na tha gjithashtu qe do takoheshim prape nga mesi i marsit? Deri tani i ka mbajt premtimet!


#26

Tani edhe njeri te besuar edhe me integritet te larte duket cik si oxymoron. O njera o tjetra.


#27

duhet pare kuptimi metaforik I pordhes .Equivalenti hamletian i:fjale,fjale,fjale… ne shqiperine e sotme eshte pordhe ,pordhe , pordhe , fernet, raki me hudhra e prape pordhe .me disa fjali te shkurtra si nje piktor I mire pjeri ilustron zbrazetine e kotesine e jetes


#28

E di. E tregoi veten si burre i fjales. Bravo i qofte!


#29

Po jo mo kthupi, per shqp kshu shkon kjo pune: intelektual por qe anon pak nga ne!


#30

Shif punen Pjero.


#31

E shoh qe qenka ne dore te EB. A mund ta pyesesh nese ka ndonje vend per mua ne administrate?


#32

Pjeri dashka zyre me sistem te fuqishem ajrimi more zoteri.


#33

Quhet contribut ne rritjen e cmimit Te obligacioneve Te CO2


#34

e kam gabim apo gjithe ajo terheqje dhe deshire per flirt me Pjerin, pesoi nje goditje te fuqishme?


#35

Nuk e di per cfare terheqje dhe flirt e ke fjalen. Une komunikoj vetem per te miren e shqiperise. Nuk jam si disa qe vijne ne kete blog per te njohur njerez e marre poste administrate pa asnje merite.


#36

kisha degjuar qe po shtoje peshe vetem qe te joshje Pjerin…


#37

Paske bubullire nga para e nga mbrapa o Pjer, ca ben kshu, do ia sjellesh ne maje te hundes gruas e do te divorcoje ne pleqeri.


#38

Si thote shprehja e urte: Pjerit bubullimat mos ia degjo por tregimet lexoja.


#39

Djema, rrofshi, u kenaqa nga komentet :grin: sa jam tu qesh akoma. Sa per ate postin, le ta marri ndonje i njohuri i Kone Miushit, se une nuk merrem me miza-skena e mini-skena, une mirrem me projektet e medhaja.


#40

Kush po merret me miza ne skene more xoteri? Po ti paske p… fare more xoteri!
Here e fundit qe komentoj ne temat e juaja! E keni banalizuar fare, a thua jemi ne WC ketu.

kjo teme nuk ka per ti kaluar 40 cmnts