Punë


#41

Mire i the Pjer , kone miushi .


#42

Vlonjato, nuk te akuzova, pse te djeg. Pse vetem ti je i njohuri i Kone Miushit. Ka ne Shqiperi plot.


#43

Brado, une i kam ngjitur vetem emrin; Miushi, ndersa Kone ia kane ngjitur koleget e parlamentit. Une thjeshte i bashkova keto dy epitete. Kone Miushi :grin:


#44

Konet sikur nuk gjuajne miushe mo Pjer? E paske perzjere si ato pijet qe ke qef t’i perzjesh.


#45

wow! pune te bukur ben zotrote!
Kjo na qenka puna e kandidatit per mekembes te BQ…


#46

Kjo perzierje e dashur, eshte shum e gjetur. Nje kone qe meçifet si miush :grinning:


#47

Mjer ne dor t’kujt ka ra memedhimbja jone, Bredharako.


#48

Mund te te duket ty shume e gjetur por pa pyet te tjeret njehere.


#49

Mua me duket shume e gjetur , vetem se kones mund ti ngele pak hatri , kurse miu pasqyren para e ka.


#54

kesaj here s’kisha durim, interes as me e lexu, na fal Pjer


#56

Bubullin ke shkembi I kavajes :smile:


#63

Pjer ç’ben keshtu lol
do mbahesh mend si Hasan pordha lol (shaka )


#64

Ai quhen Pjerit keto komentet e fshira ke numri i pergjithshem ?


#65

Edhe ketu tek puna e dashur, kur shkoj tek WC qe eshte ne magazine, ato te shkretat dalin pak me zhurme, mirpo aty afer punojne ca puntor/e , dhe sapo dal nga wc, i afrohem noi emigranti, afrikan apo aziatik, dhe e pyes; " He ndigjove gje tani" . Ata qeshin dhe sipas rastit thone; “Jo nuk ndigjova gje”.

  • E po mire - i them une duke ngritur gishtin e trashe ne forme Ok. Kur thone; " Po u ndigjua", athere une iu them;
  • Ishe bombe pak e forte kesaj rradhe, po rradhen tjeter do ta ul pak tempin.

#66

Pjer nje barcalet shkodrane po t’diftoj …
Ishte njoni si puna jote ,shkoj n’banjo me kry pune …
e manej u ngjun do krisma t’forta lol
kur doli po priste njoni n’rradhe …
Po si s’ke turp i tha …çfare ban…
Pse mor zotni i kthehet …
çfare po prisje me ngju
kangen e Vaçe Zeles a…?! lol


#67

Pjer, amon , kur te shkojme ne Tirone do te takojme ate te MODHIN fare , qafsh gjithe mos pirdh .