Rusia sulmon Ukrainën

Duket që ke ngatërresa të mëdha! E ke bërë çorbë,se ashtu ke dëgjuar. Mbase s’ke faj!! Megjithatë,po të them edhe një të fundit! E djathta në angli,francë ,amerikë,hungari, etj,me çfarë pikëpamjesh paraqitet??? Nuk kanë në qëndër përkatësisë kombëtare, tregun dhe rendin??? Interesat kombëtare???
Konfuzioni juaj është i ngjashëm me tipat e 91-t,që i thonin fiat, taksisë:grinning::grinning::grinning:

Te njejten pyetje bejne dhe anetaret e Batalionit Azov ne Ukraine. Pergjigja eshte: Jo, ne qofte se Donbass eshte pjese e Rusisë.

Perkatesine kombetare hiq Hungarine se eshte vend i virgjer… keto te tjeret kan aq shume kultura sa qe ndikojne ne zgjedhje :stuck_out_tongue: . hiku njera… une mendoj me shume ndan me “benefitet qe mund te ofroje shteti” ose “parazitet” qe krijojne te majtat dhe mundesite edhe lirine qe ofrojne te djathat…pastaj shtet qe sapo permende hiq ndonjerin ndikon edhe shume tek politikat e jashtme sepse jane superfuqi… Ne Angli interesi kombtar edhe i kinezit, zezakut, indianit etj etj… snuk

@InkuizitoriMoth je antari me i mire i PPU. Gezuar

gezimet e mija i ndaj me vajzat ne lulishte, ngazellehemi gjithnje bashke.

Shot/reverse-shot :
(kadavra njerezish rrugeve te Butcha-s, pas ikjes se ushtrise bandite ruse)

imazh

e1fa25b11d6f916b423451c068acc23d

1 Like

Jean-Giraud-12_o

terheqja e trupave ruse nga kievi, eshte shoqeruar me vrasjen e civileve te pafajshem, nje masaker e vertete,

photos-de-rene-maltete_1633891-l

Shiqoj gjenaralat amerikane te cilet kritikojne sa e paafte eshte ushtria ruse ,por harrojne se per vete harxhuan $2 trilione e nuk munden te zhduknin talibanin …

Hakshe hakshe, në Afganistan amerikanët shkuan “per shpirt te babës” (pa piken e interesit). Per mua, Afganistani ishte zgjatim i intervenimit në Kosove (nje here bie macja ne kos, pra nje here intervenon bota per arsye humanitare. Por ja qe ra dy herë gbrenda pak vitesh: 1999 dhe 2001).
Në Irak ‘sajuan’ disa interersa (nafta… bla bla bla) dhe deri-diku, pati sukses (ate halenë qe ua mori shpirtin irakianeve, Sadamin, e qeruan tak-fak. jo keq).
USA nuk ka sulmu ndonjehere ndonje fqinj: me sa duket, Lufta Civile i lemerisi nje herë e mire.

Po Panaman kush e sulmoj?? Idhulli yt Enver? Po Kuben? Libri qe shkrujti Rusvelti (Une ne lufte i vetem kunder kubaneve?) Injorant

:grinning::grinning::grinning: e" djathta" marksiste,anarkiste-krahinariste, ndërkombëtariste e salës kundra imperializmit amerikan!!

OK shoku agimit te arte