Rusia sulmon Ukrainën

Pse nuk e dinim ne kush ishte beqir balluku,nje moot mooti - Dulle djegesi ne pllenum :joy:

Po shikoj lajmet tani. Ne Kiev po behet lufte urbane.
Respect per luftetaret ukrainas.

1 Like

:rofl: :rofl: :rofl:
per Zotin eshte per te besu ne Komplotistet qe thone se covid eshte krijuar ne laborator bashke me vaksinen ka ndryshuar genetiken e njerzimit duke i dhere te gjitheve trute e gomarit. Sapo vij taze nga leximi i nje pene te ndritur shqiptare qe shkruan se Stalini ishte morracak :joy:

1 Like

shum mire ke bere qe ke pare nje film me lufte ne televizor, tani per ta bere tamom shif edhe nje film porno me titull “Mos beni lufte, por beni seks” me kurva ukrainase :joy:

Kryetari i Bashkise se Milanos, i ka thene Valery Gergiev (nje prej dirigjenteve me kryesore ne bote) dëno pushtimin rus të Ukrainës ose perndryshe nuk do të drejtosh më Damen Maç (Pushkin) :joy: :joy: :joy:

o Alba, mos e bej vaksinen se do shkosh vullnetar ne Ukraine bashke me delten :joy: :joy: :joy:

https://milano.corriere.it/notizie/cronaca/22_febbraio_24/ucraina-russia-valery-gergiev-buu-nove-minuti-applausi-scala-direttore-amico-putin-e0fc677a-9549-11ec-ae45-371c99bdba95.shtml?refresh_ce

Teper vone ,nashi kam DNA e djallit :joy:

ka me keq se Djalli, prova eshte delta qe digjet per Shqiperi duke ngrene sufllaqe ne Greqi e duke pare film porno ne Netflix nderkohe qe Marloni i ben gjilperen e vaksines :rofl:

#legenburrqikapetmekalamojt
immagine

Ky është fati i shteteve artificiale shumëkombëshe,që adhurohet edhe në shqipërinë ndërkombëtariste. Ukraina është si maqedonia, si bosnja. Drejt shpërbërjes. Rusët do i marrin nja 30% të truallit. Si dhe do përpiqen ta kontrollojnë.
Risia më ukrainën është si serbia me malin e zi. Një rrac janë. Nuk duhet harruarr që ukraina ndihmpi sebët dhe sllavomaqedonët kundra shqiptarëve. Prandaj shqipëria nuk duhet të bërtasë shumë duke bërë servlin e radhës. Bespj që kjo situatë ti ndihmojë të kuptojnë që shtetet pa ushtri të fortë të tyre,sakrifikohen në bisedimet midis të mëdhenjve.

1 Like

Jo, Putin nuk mendoi se ukrainasit do trembeshin dhe do terhiqeshin. Por si Këllirë qe eshte (vetem ndonje habi e madhe e shpeton nga nje fund mizerabel), genjente partnered nderkombetare DHE GENJEN ENDE : hap Tv Rus dhe do shohesh qe flitet per operacion Ushtarak spécial dhe kaq. Shto qe kane fillu me blloku Twitter, Fb etj. Fjala pushtim ndalohet.

Jo moj tu befsha, as qe behet fjale qe ‘keta u mashtruan se ai luante bllofin’ : edhe BE, edhe vete Ukraina e paska ditur qe ç’ke me të qe ai do sulmoje, por, përkunder nga USA qe eshte dhjetra mijra km larg Rusise, Europa beri sikur nuk e dinte se e ka tek dera e shtepise halenë! Dhe eshte fuqi atomike.

Ka 1 vit qe Putin e ka vendosur kete pune. Dhe po aq kohe qe Perendimi dhe Ukraina e dinin. Po ça te benin ?? Ata e dinin dhe e dine qe Putin NUK mund te terhiqej. Pse? Sepse :
1
2
3
4
5
……

#dojadalim
immagine

#mosediskuto

Ushtrite e forta duan para te madhe qe del nga taksat.Sa taksa i ke paguar shtetit shqiptar ti per te financuar ushtrine?
Po pyet bota per Shqiperine
Sa te madhe e ka ushtrine
Poplli ne kohe te Dulles :joy:

Lum ti qe beson akoma në pallavra të shek XIX.

Rrofsh sa me gjate (ta uroj me gjithe zemer !!) të shohesh se si Rusia ‘unikombeshe’ do vasalizohet nga Kina (e cila do ja rrjepë nje e nga nje të gjitha mineralet qe Sibéria e pafundme ka në nëntoken e saj - biles ka tashme filluar !!)

Synimi per mendimin tim i Putin ka qene eshte per te vendosur nje qeveri kukull nen ndikimin e tij, qe ta ktheje ne nje Bjellorusi te dyte, ndaj teknikisht ai e quan operacion ushtarak, fakt ky ne koherence me qendrimin e Serbise qe mbeshtet integritetin territorial te Ukrahines, theksoj integritetin, kufijte, jo sovranitetin, cka i shkon per shtat kesaj te fundit me situaten e Kosoves. Serbia ka marre armatime moderne edhe nga Kina, e cila gjithnje ka qene ne kerkim te aleateve ne Ballkan
Sigurisht rezultati nuk do ti dale sikurse e kish parashikuar, vetebesim i tepruar i nje njeriu te c’ekuilibruar.

BE perdor me në fund «bomben nukleare ekonomike»

Dushmani do i jape stinger dhe antitank missiles Ukraines ,me keto ata mund te bejne lufte partizane e t’ua nxinne jeten ruseve .

Shume vizitore te brendshem thone qe Putin ka ndryshuar shume qe prej nje viti, pra kur pandemia u rikthye vjet në dimer (nëntor 2020- mars/prill 2021). Nuk rinjihej. Paranoje e gjalle.

Aktualisht ka zera te brendshem deri ne instancat e larta kunder tij. Nje gjeneral po shperndan nje promemorje ku i kerkon Putinit te dorehiqet. Ka tashme deputete qe edhe pse kane votuar njohjen e 2 republikave indipendentiste, jane shprehur dje dhe sot kunder pushtimit te Ukraines.

Ca te tjera i ka thene fort mire ky