Sanremo sot mbush 70 vjeç!

STALKER, korrikse, albanoid, kinofile suedeze te te gjithe botes bashkohuni per te degjuar gafen e Orieta Bertit para festivalit te sanremos ne vend te Maneskin thote Naziskin, e ne vend te Ermal Meta thote Ermal Metal (muzik) :rofl:. Gjithe gadishulli apenin tu qesh!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1759546000893465&id=1146344668880271

Jo gjith gadishulli po qesh, manjola akoma jo🤔

1 Like

manjola ha buk veç, ha buk mçeftas, sepse ha buken e zeqos e bo duvane e Zequa-së!

Ja le te na e thote vete ça buke ha🤔

Te them te drejten manjola me ka sjell prap , tu sjell linqet​:stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::grin:

manjola’s husband has left the chat

qente le te left-in, manjola, husbandi, cat-i te ece perpara.

Me e mira e te mirave qenka rikthyer pas 21 vitesh:

Kam pershtypjen se sanremo ka pas qene e degjueshme vetem ne vakt te Toto Cotugnos.

Kete vit eshte ndofta nje nga 2-3 më te miret e te gjithe koherave (pranuar kolegjialisht, si rralle herë, nga kritika DHE publiku njeheresh)

Nje nga dy performancat me te bukura te Festivalit (e njeres prej 10 kengeve me te bukura te historise se muzikes italiane) :

Dhe tjetra :

Eshte plakur Jovanotti (56 vjeç) por eshte rinuar Giani Morandi (77 !)

San-remon e dëgjonim në vitet 80! Sot as italianët nuk besoj se e dëgjojnë. Vetëm ndonjë shqiptar i lodhur ala-salë që kujton se po të shikosh san- remon " je perëndimor":thinking::thinking:

puna eshte qe e shofin edhe ata qe jane kunder-sale si puna e filmaxhiut ala-sumabytha

Këta të salës,më ata të filmave,janë ata të enverit me ata të mehmetit!

boomersat ndjekin s/remon n’tali

boomersat seguono scemon ne Itali, gen z i ndjek scemo scemo ngambrapa

Mos rrej :grinning: (se je dhe në Itali) : Sanremo kete vit ka qene shume i ndjekur dhe, perveç se “nje festival kenge” (domethene, vk), eshte nje forme feste e muzikes italiane te cilen, siç thote proverbi, “te gjithe e shajne por te gjithe e shohin”.

Pastaj, e pse mos ta shohesh Elizen ne kete performance ?