Sebastian Kurz do jetë udhëheqësi më i ri në botë


#22

Nuk i jep mënd as zezakëria shqiptare këtyre austriakëve të pazhvilluar emocionalisht! Nuk e di pse!!!


#23

per eksperience personale, austriaket jane më me drrase manget nga te gjithe ne Evrope. Neqoftese te tjereve i mungojne 1,2,3,4 drrasa, austriakeve u mungon e tere dyshemeja.


#24

Te thuash te verteten ashtu sic eshte,nuk do te thote qe instigon frike.
Nuk e di se cfare zgjidhje kane liberalet per integrimin e mulsimaneve nga LM dhe Afrika Veriore,se multikulturalizmi ju prodhoi nje brez terroristesh aspak te integruar.Deshtoi komplet.
Mendoj se moto “Integrohu ose ike nga ke erdhur” eshte me praktike dhe me e drejte.

Psh nese une do te shkoj ne Arabi Saudite,nuk do tu kerkoj te mos mbajne Ramazan dhe te mos festojne festat e tyre.
Eshte vendi i tyre dhe nuk eshte e ndershme te behem zot ne shtepine e tyre pasi kam mbushur barkun me buke.
Personalisht nuk besoj te me pelqente te jetoje atje dhe do tu thosha faleminderit per ndihmen por me duhet te shkoj në nje vend tjeter me afer mentalitetit tim.
Nderkohe qe muslimanet në BE kerkojne te futin ligjin e Sharias,po ndertojne shtete parallele,po zhdukin cdo gje tradicionale Perendimore dhe cuditerisht juve I duartrokisni dhe etiketoni cdo njeri qe ngre kete problem,si racist apo me epitete te tjera alla liberale.
Nuk is di se si do te zgjidhet ky problem por e di qe nuk zgjidhet sic thone te majtet,pasi politika e tyre ka integruar me pak se 5% te mulsimaneve nga te cilet 90% jane muslimane shqiptare.


#25

Nje mut ka per t’u zgjidh ky muhabet, siç edhe çdo muhabet tjeter, me konflikt politik majtas dhe djathtas, i cili e ndan kaken e realitetit ne dy copa tumi emocionale.

Ndryshe nga si paraqitet, ne thelb te politikes se majte dhe te djathte ose zgjidhjeve te problemeve me logjike politike majtas dhe djathtas, qendron nje gjendje emocionale. Ne thelb pozita politike eshte pozite emocionale, e veshur ose mbuluar me veshje ose levozhge logjike.

Dmth ne rastin tend, si edhe ne çdo rast tjeter te politikes se epokes ngambrapa, edhe sikur te jipet zgjidhja e vertete e problemit ne menyre matematike, ti nuk e pranon sepse pozita jote eshte emocionalisht e djathte konservatore, biles konservatore e krishtere. Per me teper ne rastin tend: ti ke inot Islamin si rendom tregtar ortodoks Korçe, meqe çuni i Hoxhes “me mori parate mua dhe magazinat dëng me mall qe i shisja deri ne Follorine”. Ky eshte motivi jot kunder komunizmit dhe Hollivudit, brenda ne thes edhe kunder Islamit.


#26

ti edhe sikur ta kesh vene pelqimin zemer per ironi (siç ben zakonisht femen Hollivudi zhardina gjithe dashuri), e tregon veten qe je ne gjendje krimi, vetem urrejtje ke brenda ne magazinat e Follorines.


#27

E kane nda daten per inaugurimin e murit a jo ?

image


#28

Muri eshte ndertuar gjysma ne kohen e Obames.
Tani gjysma tjeter duhet,plus qe ska nevoje se kufiri eshte plot me ushtare te gardes kombetare.
Shikoni mbroni Comey-n se tani del qe paska shkruajtur pafajesine e Hillary-t shume kohe para se ti shikonte provat.


#29

Ke leka ti te paguash per murin?


#30

Ka Meksika. Mark my words …


#31

Derisa paten leka per te ndertuar gjysmen para Trump-it si ka mundesi qe tani bejne sikur skane pare?
Por sic e thashe nese policia zbaton ligjin nuk besoj se do te kete nevoje per mur.
Megjithate muri me i mire do te jete kur SHBA te dalin nga NAFTA dhe besoj se kjo do te behet pas reformes se taksave.


#32

Nje gje eshte e sigurte:
Qe numuri i kompanive qe po ikin me nga syte kembet në vende te tjera ka rene shume.
Shyqyr qe gjithe kandidatet per president ishin kunder TPP se ndryshe edhe NYC apo Sikicon Valley do te ktheheshin si rrethinat e Pensilvanise.


#33

Te fala jepini Hillary-t


#34

Si kjo?


#35

Edhe ti e di qe hemorragjise po i vjen fundi,pavaresisht se ben sikur nuk shikon.
Por eshte kot qe te debatosh me ty.
Ti edhe 1 milion $ ne muaj te ta beje rrogen Trump-i do te thuash rrofte Hillary.
Je shum militante per te diskutuar me mendje te hapur.


#36

:rofl::rofl::joy::rofl::rofl: mos vdeksh o korent! Se ku me ke lexuar ti mua ndonjehere te them rrofte H hajde merre vesh. S’te vej faj, njelloj si idhylli yt genje e genje. Mire qe qenkam militante per te pakten me zbulo per ke po militoj.


#37

Ja lexo komentet e tua dhe duket fare qarte se per ke po militon.


#38

Une e di shume mire per ke NUK militoj. Dhe e di qe nuk militoj per askend.


#39
3,826 Likes, 257 Comments - Occupy Democrats (@occupydemocrats) on Instagram: “Let