Seedorf apo Luigi De Canio? Kush do udhëheqë kuqezinjtë?

Clarence Seedorf, ish-lojtari dhe trajneri i Milanit, ka qënë kuqezi më parë ndaj nuk është çudi të bëhet sërish, si trajneri i ri i kombëtares shqiptare. Sipas Top Channel në garë është edhe Luigi De Canio, si një trajner me shumë përvojë në Serie A që mund të ofrojë shumë nga talentet e De Biasit. Për kë jeni ju?

Kushdo le ta marre vec pleherave si Hafizi,Rud Vata te mos e marrin.

Seedorf perben rrezik se si zezak ne momentin qe kombetarja Te mos harrije ate qe mendjet halucinante Te shqipove presin te fillojne ta shajne me epitete raciste e Te leme nam si komb.

DeCanio, sepse Sedorf eshte i zi dhe shqipot injorante do e lincojne ate ne rast mossuksesi.

E pame Ari Han se c’beri me Shqiperine, keshtu qe kot lodhen me Sedorf. Per nga natyra jone si popull, ose nje italian ose nje gjerman na ben pune, te tjeret jane si puna e profesorit tim te fizkultures qe vinte ne shkolle vetem 2 here ne muaj, kur kishte per te marre rrogen.

1 Like

Kampionati shqiptar eshte plot me futbolliste zezake, prej vitesh tashme, dhe asnjehere s’kemi lene nam neper bote sic kane lene fqinjet tane. Shqiperia s’ka racizem te organizuar, sic organizohen andej kunder ekzistences tende e te tjereve si ty.

Kendo me lart se c’thote patrioti I madh Ali Ali xhaferri.

C’lidhje ka ai me shqitparet, e sidomos me shqiptaret ne shqiperi? Ai eshte jorgo.

P.S
prit tani kur te me jape ban peshku per “jorgo” dhe atij nuk i jep ban per “zezak”. sepse i ka peshku keto qyfyre. lol

7 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - qershor 2017


Armand Duka, presidenti i Federatës shqiptare të Futbollit, është kundër angazhimit të nigerianit Peter Olainka në Kombëtaren shqiptare.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i ka mbyllur (enda pa ia hapur), derën sulmuesit të Skënderbeut, Peter Olaikas për një vend në Kombëtare. Numri një i futbollit shqiptar nuk preferon të ketë lojtar me ngjyrë në ekipin kuqezi.

“Unë personalisht jam kundër. Mendoj se një Kombëtare duhet të përfaqësojë jo vetëm futbollin e një vendi, por edhe traditat, zakonet dhe gjuhën, ndaj në rastin konkret jam kundër”, ka deklaruar Duka ëçr Panorama Sport.

‘E ka bërë Gjermania, Austria, Italia, por kjo nuk do të thotë sipas meje që kanë bërë mirë. Mendoj se në Kombëtaren tonë duhet të luajnë futbollistë shqiptarë dhe sot jam krenar që kemi një skuadër mbarëkombëtare”, theksoi Duka.

Racizmi nuk te ben dinjitoz jorgo efendi .

1 Like