“Shes virgjërinë, por me disa kushte.”

ti po thu qe kjo eshte femra e vetme qe e ka kuptu se ku e ka vleren e vertete ? apo per çfare hyn ne pune.

provo ben pak pazar o derbardhe , nuk e ka biznisi ,cop cmimi ,cop malli , mbi 240. 000 mos prano !
Sypozoj qe ajo e ka kalkuluar 200 ,000,nese i merr e sterknaqur duhet te jete .

Mund te kursehet shume ne kete rast.
p.s.
Mandej , cfare jeni tekur rreth cmimit mor aman , ajo aq e ka vlersuar te drejten e prones ,aq kerkon !
Mua me pelqen vlera qe ajo ja percakton ,por nuk e kuptoj ,pse se … ?
Nejse ka qmendurina me shume se kjo …
psh. nje piktor cmimin e piktures se tij e mbante 5000 euro , nje tjeter qe me pelqente mua e percaktonte 1.500 ( qe une i jepja me vlere se te pares )
Kur e pyeta pse aq e shtrejte e para qe isha ne pazar ,mu pergjigj ,nuk eshte me rendesi teknika e punimit por emri sa i njohur eshte autori .
Sot e ate dite une cdo mengjez pres mos po degjoj qe me ka vdek piktori qe une te rris vleren e mallit qe kam ne emrin e tij .
Keshtu pra , luksi nuk ka cmim ,por nuk e paskem ditur qe dhe virgjeria hyn ne kategorin e luksit.?

RRALLESIA ja jep vleren sendeve dhe gjerave. sa me i rralle te jete sendi, aq me i shtrenjte behet çmimi i tij. (ketu futen arti dhe dafllaku i asaj) s’ma ha mendja ta dish fjalen dafllak ti kosovari.

nje pikture e ben te shtrenjte RRADHESIA e saj, dhe jo emri piktorit (ky patjeter qe lidhet, se s’ka si te jete ndryshe). ngaqe ajo eshte e paimitushme. kryeveper nje piktor ka pikturen, me te rralle te tij, ate qe nuk ka mundur me ta perserise (ne nivel, madhesi, etj).
piktori me i shtrenjte ne bote eshte Leonardo da Vinçi se ka bere shume pak piktura gjate jetes se tij. se u mor me shume karlliqe te tjera, s’pati kohe te pikturonte shume.

jo , nuk e di ,
dhe nuk e paskem ditur as kete qe , virgjeria hyne ne kategorizimin e objekteve te ralla …?
mendo pak me larg … A mos njerzimi eshte ne shuarje ? Sa dij une mjafte reproduktiv eshte shtimi i popullimit ?

normal qe hyn. pallimin e dyte ajo s’do te mund ta shese me njesoj si kete te parin. sikur te gjitha 19 vjeçaret te ishin te virgjera, ajo s’do te gjente klient dhe do t’i kushtonte plaçka shume me pak. Rita Ora e ka humb qe 15 vjeç virgjerine.
nen 18 vjeç te kap ligji, po te mos kesh moshen e saj. ata qe kane moshen, i kane te virgjerat me shumice, i kane ne klase. jane bashkemoshatare. por po nga kjo arsye ata nuk i terheq edhe seksi. e virgjer apo jo, nuk ka vlere per nje adoleshent mashkull. a kupton ça du me thon ?
kjo kerkon te afroje ate qe s’ka provu te virgjera kurre.

me kete pjesen tjeter qe e shtuat ,ja huqet total - me japet te kuptoj shume …
. e dine cila eshte moto e imja ,
te qendroj ne ujrat ku ndihem e sigurt qe te mos mbytem . Si thua …?

Lene, lene se tani e pashe foton. Kjo virgjeresha nuk paska ballkon fare. Nuk e boj dot jo se nuk du une, por nuk do ai. Ka pretendime shume ai.

Kurreshtar ,
arsyeja qe shkruaj ne kete teme ( vrej qe ka 2 dite eshte ne top rangeliste , eshte argetimi ) per mua , kjo shpallje e kesaj vajze , eshte ofendimi e poshtrimi qe i behet boterishte nje gjinie tjeter nga ajo ,botes mashkullore
te mbivlersohet e caktohet cmim nje procesi me se natyral , dicka nuk eshte ne rregull .

p.s
sa per sqarim , A e dine qe ke shqiptare dhe ne Mal te Zi , nga andej me ke !
e sa per zhargonin qe perdorni edhe ashtu jam duke i mbajtur ne shenim qe te bej perkthimin dialekt dialekt mbrenda nje gjuhe .

1 Like

ti te jesh nga te duash por diskutimi ka rregulla. shikoji postet e fundit te tua. kur s’ke me argumente, iken nga tema. nuk vazhdohet me kot.

dhe ajo poshteron femrat, kategorine e saj, jo meshkujt. ajo SHITET ne treg. ajo ofron nje sherbim te caktuar.

mos ben hajgare aman ,kurreshtar , Cfare pret ti nga une ne kete teme - perveq se te argtohem e bej humor ?
te me mesosh e predikosh rreth virgjerise -a ? apo te flasim per shembujt e Rites me shoqet e saj neper bote …?
Lere fare … po i kthehem punes , mjaft u argetova .
Mos harro . qasja ime ketu eshte argetim , si e gjithe tjereve shpresoj , pra nuk kam obligim moral te permbahem ne teme e as te ju dialogoj .

1 Like

e papershtatshme

Duhet te ndihem me fat une qe kam pasur dy virgjeresha.A ka ndonje mjek te me shpjegoje pse njera prej tyre gjakoi tre here me radhe.

:joy: xhigant

Varet nga lloji i himenit kemi 8tipe …
Nuk e di a din italisht ketu ke informacion te bollshem …

L’imene: guida alla scoperta del corpo femminile - Doctissimo
salute.doctissimo.it › Corpo umano › Apparati del corpo umano › L’apparato genitale
03 dic 2013 - L’imene: anatomia di una membrana poco conosciuta : L’imene è una membrana che ricopre l’ingresso del canale vaginale ed è differente da …

Te ishte ne Vlore kjo çupa se kishte zene njeri me dore …si e kish bere nena do kish ngelur …:slight_smile:

Sa te kem kyçin e dores nuk me plasi b…per vajzat e Vlores ( Australis) :slight_smile:

2 Likes

Ky eshte ofendim per djemte e Vlores .:wink:

Kortezi e meshkujve vlonjate :joy: krenaria arrin majen…

2 Likes

Ajo shprehja e mesiperme mbeshtetet nga kjo tjetra: une e kepus dhe …(emri)… s’ia fus !

1 Like

Mire se ke deshiren te me iluminoc, flm per perpjekjen e sinqerte, por pse lexon mbrapsh fjalet e mia. Po them qe women jane delikate nuk jane per t’u cfrytezuar sexualisht…they need Love, qe te kene intimacy te lumtur e te shendetshme.

Kto te Shqipris se mesme si te urte qe mbahen thojne :

‘‘Pordha modhe t’le pa gjo’’… ahaha

1 Like