Shqipëria do çelë negociatat e anëtarësimit në BE

Komisioneri për zgjerimin, Johannes Hahn bëri publik progres raportin për Shqipërinë, dhe sikundër pritej, Komisioni europian rekomandon hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Hapja e negociatave me BE-në konisderohet një hap cilësor, një stacion i rradhës drejt integrimit, dhe në këtë kuptim çel mundësi të reja bashkëpunimi. Raporti e kushtëzon hapjen e negociatave me reformën në drejtësi dhe ligjin e vetingut në veçanti.

6 Likes

perspektiva quhet Europe e Merkel & Hollande

Urime! Nese punet shkojne mire, kismet per 10 vjet mund te futemi ne BE.

1 Like

Ne nje dite te keqe si sot ky eshte lajm i mire per shqiptaret. Evropa te mos ndjek shembullin anglo-sakson ate te izolimit dhe persekutimit ndaj pjeses me vulnerable te saj. Njera ane e mire e brexit dhe trump eshte se e ka bere evropen me te bashkuar dhe evropianet te vleresojne me shume mundusite qe afron levizja e lire, toleranca dhe bashkepunimi.

Rama te shkel gazin dhe per 10 vjet Shqiperia te jete anetare e BE me te drejta te plota. Ndersa deri dje mund te kishte edhe dyshime mbi BE sot keto u zhduken. Me Ameriken nga sot ne krize morale dhe neser ne ate financiare Evropa do marre rolin drejtues ne perendim.

“Ne nje dite te keqe si sot ky eshte lajm i mire per shqiptaret” :star:

punen e gazit e ka ne dore me shume drejtesia me reformen, sesa Rama, c’eshte e verteta

Kaci zi bashke me funderrit antikombetare qe kish dergu kryekrimineli, kish ngrit kartonin kundra bash ne qender te Evropit.
Ooo moj Serbieeee o mutin ta prisha, o ktu po i thone o oo Sali Berisha
Ooo moj Serbieeee o mutin ta plasa, o ktu po i thone opo Lulzim Basha.

1 Like

ne duhet te zevendesojme uk ne eu, vend kane, pse te mos na fusin?

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

2 Likes

Nuk eshte e vertet…Nuk eshte e vertet ! Propagande komuniste !! Fashistet e Nazistet ishin turista ! p.s.Historia perseritet…bishti i q…dmth “antikomunistet” nuk zhgenjejne kur bie fjala per interesat e Kombit!

1 Like

Puna eshte a do te kete BE pas 10 vjetesh!

Nese mbas 10 vjetesh nuk do kete BE (gje shume e mundur qe prej fitores Tumit), atehere nuk do te kete as Amerike.

Vetem Devolli i Korçes eshte i perjetshem, nuk vdes kurre!

… falë vjershëtorit që i ka kënduar sa herë që ka qenë më kêmbë dhe esëll… si tha ai poeti tjetër?

Një këmbë e kam në botën e re,
një këmbë në botën e vjetër,
Sa bëhem gati të hidhem nga e reja…
aq më tepër zhytem me këmbën tjetër.

keta jane Esat Toptanet e rinj,
Esat Toptanin jo vetem e mbajten mend, por i futen dhe plumbin barkut
Toptanet njelloj e meritojne ndeshkimin, s’ka pse ta kene ndryshe nga dje

E rregullove traktorin? - tha - bani shurren bahces !

1 Like

puna eshte se i futen plumin barkut edhe atij qe i futi plumin barkut Esatit, keshtu lidhen gjerat ne kete bote qe eshte me t’futme njesoj si e futmja e gjashtenonçit, me futje te ndersjellte.

Psikopatia ka arrit kulmin, ja keni kaluar edhe Nexhit, dashkeni me i fut plumbit çdo kaqoli qe ka votuar Trump!? Po filmat me t’pallume qe diskuton grupi psikopat Stalker muvi kush do ti beje?

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

kundra interesave te njerezve te popullit tone, vec me nje shqelm e kalon ti…

Ka t’drejte shkabe prezerva qe hedh shqelma ne emer te popllit, imagjino sa mire do te kish qene sikur Avniu t’ja kish vesh me shqelm Esatit ne emer te popullit, ndersa Zogu t’kish fut n’shkelm ngambrapa Avniut gjithashtu n’emer te popullit, ose Shoqja Nexmije t’ja kish fut n’shkelm Sinjora Bertinit! T’gjith do t’i gjushin me shkelma ngambrapa69 njoni - tjetrit ne emer te popullit, dhe jeta do te ishte e bukur si nje neshje futbolli.

He ju rente kanceri mu ne shqelm! - do te mallkonin oret e malit (e malokut) dhe vajtojcat e palloshit!

xixa, kush jane poetet qe permend, dhe e kujt eshte kjo vjershe, se google nuk me jep gje?

Per mendimin tim po, dhe shqiperise do ti hapen rruge te reja. Ndaj sot duhet urtesi e madhe nga klasa e kalbur politike