“Shtetëzimi” i emigracionit

Pse mendon se une kam pergjigje te pyetjeve te tua? Nuk jam as Kosta as Kozeta, dhe as i njoh personalisht.

Perderisa e ke marre si burim , deri diku duhet te kesh informacione , megjithese pyetja ime ishte teorike dhe e pergjithshme , mbi fenomenin e jo personazhet.

Nuk e di si e keni ju atje por kur thua “e ke marre si burim” do te thote qe une te kem shkruar nje shkrim dhe te kem marre informacion nga Kosta. Gje qe s’eshte e vertete. Keshtu qe provoje dhe njehere, dicka tjeter, te me sulmosh. Diskutojeni njehere dhe me shkeraben dhe eja prape.

megjithese pyetja ime ishte teorike dhe e pergjithshme

Teorike apo retorike?

Po edhe ti po te ishe aq e ndritur s’do beje retorike fjalesh , se ke marre si burim , e ke prezantuar
e ke promovuar si shkrim e si personazh te pelqen keshtu ?

Po teorike patjeter se eshte fenomen psikologjik , une thjeshte pyeta per opinionin tend, se kisha sulm ndaj teje
do ishe me e nderuar te thoje se kam idene e ta anashkaloje se te beje teori konspirative ketu.

Shkabe rrofsh per kete prurjen e 2013 per Kosten :laughing: aty pashe komentet e mia te atij viti, por edhe shume komentatore qe fatkeqesisht nuk po vijne me tek Peshku i Ri.

1 Like

nuk pranohesh se nuk ke diplome universiteti ne perendim :sunglasses:

Po universiteti i perendimit sot o kapo, eshte i barabarte me te mesmen e kohes se socializmit, dhe kete e pashe me syte e mij vete ketu.

Do te thote dicka per te cilen miku nuk e ka haberin. Ai tjetri s’di akoma si llogariten perqindjet…shkurt fare, memedheun e kemi ne duar te sigurta. Bejme nje faqe FB dhe e shesim 5 mije euro dhe me 200 mije dollare jetojme me interesa

Mos harro qe as nuk i deklaron dhe nuk paguan taksa.

Bere dhe ti Uni n’perendim o Pjer dhe t’u duk se te shkuan lekat dem, apo qfar?? Kaq te mire e paskeshit pasur te mesmen brezi juaj?

1 Like

Ne te gjithe boten ka emigracion. Njerzit levizin sa andej kendej, ku u behet me per mbare, dhe nuk ndihen sepse shohin punen e tyre. Vetem shqiptaret i bien ketyre daulleve duke bo vetem zhurme kot. Sepse kjo gje u pelqen
Nuk jane mesu te bejne pune pa u ni.

2 Likes

Eshte akoma konsulent I PS per punesimin ky? Ne disa debate qe e kam pare une ishte nul fare.

Jashte atdheut jane kapur plot duke vjedhur.drejtore drejtoresha e deri keshilltare ministri . Nuk kane dale te gjithe ne gazeta.

A thua? Keta rrezik bejne pjese tek ata qe jane kthyer heshturazi ne memedhe sic thote artikulli me siper dhe i jane futur punes.

Po nese kapet keshilltare e Ministrit duke vjedhur nje parfum normale qe do kujtojne pale keta me poshte ça bejne!

1 Like

Këtë Kosta Barjabën e kapën duke vjedhur në dyqan në USA, familijarisht, dhe gruan dhe gocën. Tani po mundohet të rikthehet në politikë. Ç’u tha mendja që e bënë…

Statistika hic. Asnje argument.

1 Like
1 Like

qr sa genjen gomari. ca leshin lufte thote para vitit 1996? i lumte per cfaredo te kete arritur atje po per ca trapin genjen? per t’i shtuar drame. per t’u dukur me cool. per t’i hedhur me shume kocka kur ka pasur nevoje. Imagjino, kur genjen tani ky qe s’ka nevoje, imagjino c’ka perrallisur andej kur ka pasur nevoje. Dhe habiten pastaj te huajt kur vijne ketu e nuk gjejne fantashkencen e refugjateve.

My earliest memories are of Albania. It is a beautiful country, but in the 1990s, civil war broke out. In the turmoil before the war, I couldn’t fully comprehend what was going on, but I felt my family’s fear, and I saw violence everywhere. For eight or nine months, we didn’t leave the house. We didn’t go to school. In 1996, my mother fled to the U.S. with me and my sister, seeking political asylum.

profesor nuk e lexova emrin tuaj ,tek njerzit e shquar neper bote …:stuck_out_tongue:

1 Like