“Shtetëzimi” i emigracionit

te pakten i plotesoka te gjitha kushtet per t’u botuar ne peshk :):grimacing:

1 Like

Kosta Barjaba s’ka qene ndonjehere emigrant. Femijet i ka patur me studime ne Amerike. Nuk e di ku i ka tani.

7 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - Gusht 2017

Shyqyr na qartesove , po si ka mundesi edhe ky edhe kozeta qe jane prononcuar per ceshtjen e emigrimit te dy jane kapur per vjedhje neper supermarkete jashte atdheut ? Cfare faktoresh ndikojne ne trurin e ketyre shqiptareve te prezantuar si me kembe ne toke , te drejte dhe patriote deri diku qe i shtyjne te marrin dicka nga rafti e te mos paguajne :stuck_out_tongue: ?

ah gjembi, gjembi

Akademiku shqiptar kapet duke vjedhur në një qendër tregtare në SHBA
Veprimtaria e tij shkencore përqendrohet ndër të tjera, në çështjet e emigracionit, të varfërisë dhe problematikat e zhvillimit.

http://arkivi.peshkupauje.com/2013/01/shkurt/akademiku-shqiptar-kapet-duke-vjedhur-ne-nje

Urbano, por kur vjedhin politikanet (perendimore e lindore) :grin: pse te mos vjedhin keta 0;0000001 te asaj qe vjedh nje politikan (perendimor apo lindor)

Ky ishte nje eksponent i cquar i partise socialiste qe e kapen duke vjedh brecka grash ne nje supermarket te California.PS u detyrua ta bente hasha nga turpi pasi binte ndesh me pulitiken partise te vjedhjes me lezet .

O @gjembi te doli hakut vlonjati , te paralajmeroi , s’pranojme persona non-gratta ketu te na jape mend :joy:

@Pjer kthe pergjigjie te komenti siper njehere , mos e anashkalo me stil , pastaj merru me vjedhjet e ketyre

mire bejen qe e mbrojne, po pse po e mbrojne vetem hajdutet e dyqaneve kete nuk kuptoje dot une ?

Pse mendon se une kam pergjigje te pyetjeve te tua? Nuk jam as Kosta as Kozeta, dhe as i njoh personalisht.

Perderisa e ke marre si burim , deri diku duhet te kesh informacione , megjithese pyetja ime ishte teorike dhe e pergjithshme , mbi fenomenin e jo personazhet.

Nuk e di si e keni ju atje por kur thua “e ke marre si burim” do te thote qe une te kem shkruar nje shkrim dhe te kem marre informacion nga Kosta. Gje qe s’eshte e vertete. Keshtu qe provoje dhe njehere, dicka tjeter, te me sulmosh. Diskutojeni njehere dhe me shkeraben dhe eja prape.

megjithese pyetja ime ishte teorike dhe e pergjithshme

Teorike apo retorike?

Po edhe ti po te ishe aq e ndritur s’do beje retorike fjalesh , se ke marre si burim , e ke prezantuar
e ke promovuar si shkrim e si personazh te pelqen keshtu ?

Po teorike patjeter se eshte fenomen psikologjik , une thjeshte pyeta per opinionin tend, se kisha sulm ndaj teje
do ishe me e nderuar te thoje se kam idene e ta anashkaloje se te beje teori konspirative ketu.

Shkabe rrofsh per kete prurjen e 2013 per Kosten :laughing: aty pashe komentet e mia te atij viti, por edhe shume komentatore qe fatkeqesisht nuk po vijne me tek Peshku i Ri.

1 Like

nuk pranohesh se nuk ke diplome universiteti ne perendim :sunglasses:

Po universiteti i perendimit sot o kapo, eshte i barabarte me te mesmen e kohes se socializmit, dhe kete e pashe me syte e mij vete ketu.

Do te thote dicka per te cilen miku nuk e ka haberin. Ai tjetri s’di akoma si llogariten perqindjet…shkurt fare, memedheun e kemi ne duar te sigurta. Bejme nje faqe FB dhe e shesim 5 mije euro dhe me 200 mije dollare jetojme me interesa

Mos harro qe as nuk i deklaron dhe nuk paguan taksa.

Bere dhe ti Uni n’perendim o Pjer dhe t’u duk se te shkuan lekat dem, apo qfar?? Kaq te mire e paskeshit pasur te mesmen brezi juaj?

1 Like

Ne te gjithe boten ka emigracion. Njerzit levizin sa andej kendej, ku u behet me per mbare, dhe nuk ndihen sepse shohin punen e tyre. Vetem shqiptaret i bien ketyre daulleve duke bo vetem zhurme kot. Sepse kjo gje u pelqen
Nuk jane mesu te bejne pune pa u ni.

1 Like