Të gjitha shtetet ndalin investimet e huaja në Shqipëri, përveç Zvicrës (efekti TAP)

More zoteri , nuk po flasim per korrupsionin e kone miushit por per investimet e huaja.

More zoteri po nga ai korrupsion po ha dhe ti ca krunde ne Divjake!

oops! Me duket fola me shume se c’duhet.

Per ke ishte ky komenti jot gjemo.

Per ty bradland. vlonjati te ka dekonspiruar, dhe me foto darkash.

Nuk e dija , ku gjenden keto foto ?

Jo more zoteri se nuk po flasim per korrupsion ketu.
Korrupsiin kishte ne kohe te Zogut dhe te Sales!

1 Like

Mjaft fola per sonte.

Ashtu thom dhe un.

1 Like

Lere gjembo se na ka marr inat qe nuk i paguam vleren qe donte per vilen ne divjake.

1 Like

Si te duash gjemo , mu me lusin :rofl:

E mendova dicka te tille por thashe “s’eshte nga ata Bradi yne” por ja qe paskam qene gabim. Nuk ju kihet shume bese ketyre qe pertypin me sy gjysem mbyllur koqet e ullirit.

E para punes syte nuk mi pa njeri se une mbaj syze te erreta dielli , e dyta une Dritaret i doja Velux dhe muret me Kapote karboni , e treta , pista e Helikopterit ishte 30 metra larg viles , kush jam une qe te pranoja oferte te tille?

1 Like

me mire keshtu ne fakt. po pjeri s’eshte shqiptar, se mendjen e ka te paret. gjynaf qe se marrin ne parti keta te majtet arumune qe kane sot pushtetin.

te majtet varferojne, por ruajne te pa prekur truallin, nga rikosheti. gje e mire ne fakt, se ndryshe te huajt ta blejne te gjithe vendin, s’kane me nevoje ta pushtojne. duke e blere ajo behet prona tende. ate qe bejne çifutet ne palestine, prej vitesh. blejne pronat.

korrupsioni eshte gje e mire ne fakt, se ruan te paprekur jeten (se ligji s’ka shpirt, eshte i verber). po ti s’ke asnje shanc ta kuptosh kete qe them, s’ke nivel intelektual.

kishte nje dokumentar shume te bukur tek nje kanal franko- gjerman Arte dje, per mbretin Zog. i beri Nones se tija varr mbreteror ai, eshte akoma te liqeni (si Faraonet dikur). Enverit nena e vet nuk i foli me goje deri sa vdiq (se komunistet pushkatuan Burrin e motres). nuk dihet se ku e ka sot varrin ajo, besoj tek varrezat komune si te gjithe te tjeret. ja diferenca madhore ndermjet te dyve.

Kurreshtar ç’kemi? E hengre ndonje vakt per festa apo hiç?

Vetem ne kohen e Sales ne kohen e bolikut, 2005-2013 gjithe shqiptaret u kthyn nga emigracioni !Ne Buqesi Lazarati arriti rezultatet spektakulare ne esperimentimin dhe prodhimin e fares speciale Hashashit !
Per here te pare Hashashi u mboll me Kubik ne ara ne fusha ne bahce ! U be kopesht me lule ! Fara e Lazarati kishte kualitet kjo beri qe cmimi i tregtise me shumice te ishte shume i lart dhe te exportohej !
Aty u hodhen hapat e para te Buqsise MODERNE experimentale te Hashashit me mbeshtetje te posacme te Qeverise Berisha! I vetmi rajon i rendesise se vecante !
Sa ra Lazarati ne 2013 plasi varferia dhe fukaralliku. edhe pse Hashashi **_Lazaratus Canabis Cativa_** u mboll ne te gjithe Shqiperine nuk arriti bollikun e kohes se Sales ku Shqiperia ja kaloi Gjermanise !

ne pergjithsi shof nga komentet gjith ynyrë se gjeli detit i ka dogendisur keq stomakun peshqeve. Uroj qe fenomeni te mos jete pertej Peshkut, mos te jete mbareshqipetar.

Ky eshte urimi im i vetem per Vit te RI.

Pervec Droges Korrupsionit vrasjeve po bien dhe Termete me shumice , Ca i boni Rilindja ketij vendi as Gjermani nuk ja ka bere .

Madje as kur ishim protektorat i Italise fashiste.:grimacing:

1 Like

gjembi, per krunde ne Divjake, eshte i interesuar vlonjati, jo bradi,