Të gjitha shtetet ndalin investimet e huaja në Shqipëri, përveç Zvicrës (efekti TAP)

Pjero, per cilat grupe pune behet fjale? Se mesa na ke thene ketu, kone miushi nuk ta hapi deren. Dhe me zor ta hapen deren dhe bibliotektat te cilave jua dhe falas.

Kone Miushi, e dashur, kur e morri ne telefon (me vone) nje miku jone, dhe i foli per mua, ai i kish thene se ishte i gatshem te me priste. Mirpo une, kokshkembi (siç me quajne edhe belgjit) bera gabim ndoshta qe nuk vajta perseri.

Dmth kone miushi paska thene “po une s’e dija qe ishte autori i VQ?”

Kone Miushi ka pyet se nga vjen Pjerini dhe kur ka morr vesh se Pjerini eshte Belg ka pritur ndonje zarfe te trashe Belg me evro pa e ditur qe Pjerini i dashuron leket e tija dhe eshte nga natyra cingun

1 Like

Tironco, une jap me dashuri :laughing: ide se si mund te shtosh GDP apo teresine/aktivet e kompanise.
Nga natyra, shejtan :laughing: nuk jam cingun, se jap/dhuroj/qeras.

pranaj s’ bohemi ne

1 Like

Qiras me Nikorqirllik ti, Luleshtrydhe …akullore e fernet…
Lene se i ke mor ne qafe qoftexhinjte ne Albanie. Ene ata qe skan lexuar VQ kane perpire tek Peshku tregimet e perjetimet tuaja ne albanie dhe kerkojne te paguajne te njejtin cmim per qofte e birra duke injoruar inflacionin. Jo me larg se dy muaj me pare po u ankonte njoni tek nje zgare Korce e po i thoshte Qoftexhiut hajdut qe ja hidhte turisteve se Pjerini i percaktonte/pershkruante ndryshe cmimet…Duhet me bo nje fjali keshille poshte cdo tregimi tek peshku se je duke goditur biznesin e vogel.

1 Like

Oho, ç’me 10-ve tu qesh :laughing: i thashe njonit qe shiste qofte me karroce ne plazh;

  • ç’ne 350 leke (te vjetra) qoftet, kur ne Tirane dhe Durres i ke me 250 e 300 leke qoften.
  • Po ketu zoteri eshte plazh.
  • Pse ka noi ndryshim me qytetin a qendren.
  • Po ketu vihet per qejf.

Sa qesh tui thon ; Po ne qe vijme per hall, por se ngacmova me teper, porosita qoftet dhe ika.

Manjola_Tirana
1d
po boll o pallosh boll se tgjeti vitriu me pallosh ngoj

E çuditeshme Vlonjato, sa ndryshon ti me Bredharakun, dukej si nje person ku Bredharaku ishte pjesa e mire e atij njeriu, ndersa Vlonjati ishte pjesa e keqe e tij.

1 Like

po perderisa edhe me 350 leke qoftja atij ja blejne, ty ca te duhet ? Ah po te duhet vetem per nje gjo: boj edhe ti qofte dhe shiti me 250 leke, mbase do te kesh me shume kliente .

Si duket s’e paske lexuar Dr. Jekyll dhe Z. Hyde.

çfare thone keta e dashur, a mund te ma shpjegosh me dy llafe.

https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Dr._Jekyll_and_Mr.Hyde(1908)&action=edit&redlink=1

wikipedia nuk jep gje per keta.

1 Like