Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

:joy: fotoj ilustruese.

pallat i bukur, arkitekture e bukur, si nuse e bukur, por ç’e do, nga mrena tallash :grinning:

eksperti flet, por a ndigjon Palloshi ,

E bukur duket - po te pelqesh stilin sovjetik. Ku e ka te bukuren ai pallat me ato pjeset siper cdo ballkoni si tantellat qe varnim dikur siper radios?

e dashur mos u nxito ne gjykim, mund te jesh lodhur dikur nga dantellat, por per ne shikuesit e shijuesit, nuk ka gje me te bukur, nje nderthurje ndermjet retros dhe modernes :grin:

Pjer ç’je tu thone, po thu te njejten gje se modernja sot eshte post-moderne, dmth eshte retro (ngambrapa).

Pjeri e ka pranuar me kohe qe i pelqen te nderthure, te perzjeje. Vermuth me kabernet, shesh i zi me shesh te bardhe. Raki me konjak. para me mbrapa.

Pjerin …Pallosh je ti me Alben me zamete …qe kesaj rradhe citoni Premcin, nje Malok te pabese, nje kriminel qe u arrestua ne 1998 per pushtimin e Televizionit e kryengritje me arme, bashke me ate zogistin, Spahine e nja dy te tjere tip Dollapi.
Ekspertet tuaj jane kriminele gje qe ju ben ene ju pallosha. Vazhdoni ne ket menyre se Padishah do bohet Gjigandi.
Pjerin nuku te thashe por te ka shkuar standarti ne zero…qe kur citon Nikoll Lehesin e Koha Jone, gazete e sponsorizuar nga Like Floriri i Skraparllinjve qe ja u boni nonen Shqiptareve te tu.

1 Like

Per sa kohe vazhdon e shkruan te peshku dhe nuk hidhesh nga Instagram dhe snapchat (fb eshte old) ke per ta vuajtur kete frazen e trete.

1 Like

nuk besoj se teknologjia do na beje zengjin.

I thashe te nderuarit qe po bie ne nivelin e Grande Kapos, po m’u kthye keqas. Njeriu keshtu shket, pa e ndier.

tironco, une nuk kam eksperte, nuk jam krah politik, akoma nuk e ke kuptuar, ç’ne qe bie ne nivelin e militanteve dhe mjeranve te dikurshem te Buall Mavrise qe me akuzonin se; mbaja krahun e kriminelve te majte, pra e njejta gjuhe dhe llogjike si e jotja dhe disa te tjerve.
Tani une nuk e kuptoj, pse ti bie kaq poshte me kete llogjike, nderkoh qe e di mire se une jam Shqiperia, jo PS e jo PD, e jo LSI apo ndonje krah tjeter.
te te jap nje keshille miqesore, si te vjeter qe jemi ketu; mos e quaj me Palloshin, Gjigand, se qeshin bota dhe dukesh si lolo pastaj.
une jam kunder ndasive partiake e klasore, per mua nuk ka; i atij, i atyre, i joni, i majte, i djathte.

Pjer, atehere ti nuk je demokrat, je si shok Enver se edhe ai keshtu si ty thoshte se ishte.

Po cfare eksperti citon qe te degjoje palloshi? ket militantin qe thote sjam as me me Pedin e as me pesin? Po si i morri ofiqet nga Pedi ky? Duke pushtuar radiotelevizionin si ekspert armesh. Po me Pesin si u morri ofiqet? Duke tradhetuar Salih Qenefin si militant.
Kur me cito Nikolle Lehesin gajasem. Klyshi Like Floririt qe kur ka qen zv-minister e bonte Shukriun te dukej Fatos per pune pjeshke e as Pioner.
Po merr rrugen e Kaposhit, Lumadh.

tironco, po ku e njof une ate prençin, se çfar ka pushtuar ai, apo çfar ka bo ai,
une ketu e pashe per here te pare, nga linku qe solli alba,
mua me pelqeu nje e vertete e tij, nje deklarate e tij;
" … Ish-kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi deklaroi se shoqëria dhe qeveria shqiptare nuk janë të përgatitura që të përballojnë fenomene të tilla si tërmeti, siç ishte ai i ditës së shtunë…"
me kete deklarate ai e ka ndihmuar qeverine dhe Palloshin, qe te pregatiten per te ardhmen,
ti vazhdo mirru me biografite e njerzeve, nderkoh qe une nuk dua t’ia dije se i kujt krahu ka qene, por çfar ideje sjell.

good job

Njerez qe pushtuan televizionin me Arme si Prenci e Spahia Monarkisti, nuk jane eksperte por shkaterrimi i atij vendi se morrin pozita drejtuese per gangsterizem. Nuk eshte Biografi por eshte Drejtesi e Munguar. Turpi i atij vendi eshte kur horrat pushtojne TV dhe mjafton te shash Gjigandin tone te nderuar se te gjitha horrlliqet falen.

Qeverite nuk jane kurre te pergatitura per termetet dhe per sa i perket termetit te se shtunes… Qeveriu ja hudhi bothes pa asnje viktime… per fat te saj e merite te Gjushit qe ka shit beton e hekur te cilesise se larte. Termetet ne Italy ishin me te dobeta dhe paten dhjetera viktima. Prandaj po ta ve ne dukje se propaganda kunder Gjigandit nga ana e figurave te perzjera ne krim veq e ben Gjigandin akoma me Gjigand.

po kur qenka keshtu, si ka mundesi qe ai paska nje detyre/pozite edhe tani nen drejtimin e Palloshit, m’fal Xhigandit.

Pjerin te ka marre mendjen lodhja si dhe enderrat e komunikimit me Like Floririn. Ta kum shkrujt ma siper.

Ky kellufi ankohet se e hoqi nga Puna Xhigandi dhe u bo figure emblematike ne 10 protestat e opozites…protestonte me bluzen me te shkrujtme… Administrata proteston… kta jan kellefa qe vetem media Shqiptare ka ate idiotesi sa tu vere mikrofonin perpara.