Vritet presidenti i veteshpallur i camerise

titi, çdo njeri ka te drejte te kerkoje te dij se ku shkojne parate qe jep dhurate/donacion.
por jo te dije çdo lloj plani, rendesi ka te dije se per çfar do perdoren dhe mosshperdorimin e tyre.
edhe mua po te me kerkonin para per nje çeshtje te tille, do jepja, dhe kur te vinte rradha tjeter e donacionit/dhenies, do pyesja se ç’eshte bere me donacionin e pare.

Jane ca tipa si ky Pjer qe e perdorin komunitetin e Amerikes dhe Kanadase si lope per t’u mjele. Vijne me lloj-lloj “projektesh” dhe zgjasin doren e pastaj ku te kam pare. E pasi i jep njerit, ai hap llafin e fillojne vijne te tjere. Une s’e kam problem te jap para, as te ngre telefonin e te kontaktoj njerez apo te protestoj para OKB apo para ambasades, po jo cdo tipi qe i teket dhe jo cdo ceshtjeje qe del perpara. Delta thote e hoqi qafe asfalia, une them po qe se asfalia u tremb nga Festimi vaj halli. Cemerit te zgjedhin nje lider per se mbari nje here e pastaj t’i futen me themeli kesaj pune.

une jam me ty, jo çdo njeriu qe paraqitet me nje projekt, duhet ti besojme, por mendoj se ky qe nje rast i jashtzakonshem, asnjeri nuk e nderkomtarizoj çeshtjen çame sa ky, ishte ky qe fliste per te drejtat e nje populli te dhunuar.
sa per asfaline, ai eshte organizmi me aktiv ne shqiperi dhe ne bote.

http://news-start.info/wordpress/2018/07/18/kush-eshte-festim-lato-qe-thirret-si-presidente-i-camerise/

Tv cameri e njeh si president e burre te mire, jam me i prirur tu besoj atyre sesa ty e gazetave greke

Kush e shpalli president kete te ndjerin? Dhe artikulli qe solla thote qe ka qene ne burg per vjedhje. Ti dhe TV cameri e pergenjeshtron dot?

Kush e shpalli kosoven e pavaruar? Po Shqipërine?

Kam degjuar qe shkeraba eshte veteshpallur president i lagjes me te mire ne Evrope.

Cfare lidhje ka ajo qe po thua?

Akte te forta politike nisin me veteshpallje. Perderisa komuniteti cam e qan e nderon, kush jemi ne ta gjykojme.

Influenca greke me patjeter qe do ta nxerre moster

edhe i Modhi :smiley: ka veteshpall qe eshte i moth, pranej eshte vertet i modh! - i Modhi :smiley:

1 Like

Ky akt e bon te moth

i Modhi :smiley: ta do mendja qe e ben te moth, perderisa eshte i modh.
Por per vegjeline e ben.

Po normal qe ka vjedhur. Te jesh nga Vlora e te mos vjedhesh do te thote jesh laluc.

1 Like

gjembo, nepermjet kesaj faqeje qe solle, dhe qe per her te pare po e shoh, po shohim edhe artikuj te tjere po kaq befasues sa ky ;
http://news-start.info/wordpress/2018/02/17/loje-e-agjentures-greke-me-rastin-e-deshmorit-te-pare-i-camerise-fotot/

mundet qe ta kemi patur gabim per gjykimin per kete person, ish te ashtuquajturin president i çamerise, po ky mish-mash mediatik, me solli ndermend nje histori me çame ketu ne antwerpen,
sapo isha stabilizuar ketu ne antwerpen, isha me social, dhe njoha nje familje çame qe ishin akoma ne azil, ne kamp, me kerkuan ti ndihmoja dhe fillova ti ndihmoja per te gjetur noi pune te zeze, pa letra, me falenderonin dhe uronin, e sidomos ajo gruaja, e kur nje dite fillova te ndihmoj edhe nje grua tjeter po çame, edhe kjo po ne azil.
fatkeqesish, eshte ne natyren time ti ndihmoj njerzit me aq sa kam mundesi, dhe kam ndihmuar me dhjetra shqiptare, mirpo ne kete rast me ndodhi diçka e çuditeshme, çamja e pare filloi te me fliste keq per çamen tjeter, dhe me kerkonte te mos e ndihmoja me ate, sa nje dite nuk me fliste me me goje.
e po kjo pune keshtu, thoja me vehte, nuk ishin as nga krahina te ndryshme.

1 Like

atehere kjo pune eshte keshtu:

njera votonte per Palloshin, e tjera per Malokun, sepse njera ishte nga
Çameria e Jugut, e tjetra nga Çameria e Veriut.

http://news-start.info/wordpress/2018/05/30/komandant-mala-i-dergon-selam-mashtruesit-mafioze-festim-latos/

Shqipot ne greqi ia bejne keto marifete njeri tjatrit .sa marin vesh se dikush ka zene pune pastrimi vene I thone pronarit se ia pastrojne halene me lire se shqiptari tjater .piet delten te llafos me mire :blush:

1 Like

Dini gje kur behet varimi i presidentit te Camerise?

Eshte bere

Nuk ishte as rama as meta

http://www.njekomb.com/?p=14294&fbclid=IwAR0BrCXp8zF0RuvjlOeMLqN8ZS1Rb2MIgjauOTJLNtU3RN2dZU5GuNoiVJA