Xhaxhai im grek

Pervec Te je edhe edison ypi nuk duket se e ka meron xhan :blush:

O mero zgjyra, o shpirtqen, o zemerkatran, o i pabese, o i pafe’, o te zente Lebra, te mbyllshin ne baraken e nje karantine ku supen do ta japin nga nje brime e vogel me garuzhde me bisht 1 meter te gjate dhe aty mbetsh deri sa te ngordhesh. O te zente gjumi diku dhe ardhshin ca minj te uritur ta befshin mishin gropa - gropa. O tu mbarofte nafta dhe bateria e celularit naten ne Qafe te Kicokut dhe u nisc me kembe ne Kelcyre, deri ne Ballaban te shqefshin ujqerit, dhe provo te shpetosh duke i genjyer edhe ujqerit si njerezit, thuaju ujqerve, nuk jam mero, zgjyra jam tjeter. O tu befte pragu i shtepise humnere ku renc e mos dalc kurre. O ta grryfte mushkerine pak nga pak nje semundje e pasherueshme.

Edison Ypi / Koha Jone

Arsen Gjini.

Per nje person qe e urren Meron, jo vetem qe ja lexon te gjitha artikujt fije e per pe, po lexon edhe komentet dhe e di kush jane ata 3-4 kokrra qe shajne. Qenka shkalle me e rende nga c’e mendoja une kjo semundja jote ACDC.

1 Like

Shqiptaret nuk e rruajne nga keta legenat…problem per ne eshte shteti legen shqiptar! Ka dale alba mbi uje dhe eshte qelbur dynjaja! Merot,lubonjat,mut,chat, robellet,dhe nexhmedinet do zhduken bashke me internacionalizmin sorrosist shqiptar. Sa te jene keta, shqipot do jene palestinezet e e ropes

Arsen Gjini.
Ortodoks nga Fieri se e mbaj mend se varrimi u be me prift.

Une Po shaj nje felliqesire te gazetarise shqiptare si filogreku Mero Baze.
Ti e mbron a thua se te shava babain.
Nuk e di se kush eshte rende por ti me dukesh se nuk ke shpresa fare.

Vetem shan dhe nuk jep nje opinion perse Mero Baze dhe artikulli i tij eshte kaq i mire.

Une e dhashe opinionin tim per atrikullin dhe per ate qe ka shkruar ate pacavure.

Une nuk e lexova dhe s’me duhet mendimi i Meros per minoritaret greke ne Shqiperi, kam mendimin tim nga eksperience personale se jam rritur me ta. Andej nga jam une bashkejetojne cemer, minoritare, ortodokse, myslimane, cobenj dhe leber ne nje kusi dhe behen vellamer e martohen me njeri-tjetrin pa probleme. Festojne Krishtlindje, Pashke, Bajram e Nevruz ne shtepite e njeri-tjetrit. Ti vazhdo germo te Tema se kush shan e kush pjerdh.

Edhe boll bere atdhetarin dhe mbrojtesin e krishterimit nga karrigia e kompjuterit. Tipa si ti fjale kane plot, por pune nje mut bejne.

Ti babam vajte te perleshesh me ta si gjergj elez alia apo s’pate kohe se kishe sufllaqet ne tigan :blush:

Jo te keqen babami,se isha rrugeve te ameriqis me revistat e jehovait!2 zezak I futa ne thes!

Eshte mire ta dime se ne ore rreziku vendi mund Te mbeshtetet ne ty :blush:

Te hengert moj qyqe qe kujton se ke edhe humor😪.

Ti do qe shqipot Te ngrihen e ti tregojne vendin grekut por shqipot e tjere ta bejne kete se ti vete nuk mundesh se ashtu eshte nje muhabet (sufllaqet ,haleja qe duhet pastruar etc):blush:

Pse, edhe ti delta qenke si Alba me zamete, qe do te tjeret te marrin refugjate, po te tjeret ta bejne kete, se vete nuk mundet se ashtu eshte nje pune (hamburgerat, haleja qe duhet pastruar etc)

Ne muhabetet tuaja, dmth te nja 5 veteve qe vazhdojne te diskutojne akoma per politike, ka humb çdo kuptim diskutimi, sepse nuk keni asnje pozicion, ose keni vetem nje pozicion qe i permban te gjithe, e ne kete pozicion te vetem, godisni njeri tjetrin vazhdimisht sikur te jeni kundeshtare ne pozicione te ndryshme. Nje karikature e vertete.

Megjithse kjo karikature eshte me shume vlere, nuk eshte se eshte ndryshe çfar ndodh ne realitet ne demokracine e sotme, e jo vetem shqiptare. Vazhdoni se e keni mire, jeni ne frymen e kohes.

1 Like

na merre, se ti i ke qef keto

perkundrazi, nuk i kam qef fare kto, i perbuz dhe i quaj shume te rrezikeshme. Nje shoqeri qe ben kete lloj arti eshte e denuar me vdekje, e vetvrare me sakte.
Kto i ke qef ti dhe raca jote demokratike perverse, dhe jot omë, shterpa demokrate qe ke n’shpi!

nuk e di po une sa shoh ndonje gje perverse menjehere me kujtohesh ti

me i fjal, paskemi harxhuar kohen kot duke lexuar librin e meros, ku flet per ngjarjen e peshkepise dhe elozhet qe i bente politikes se buall mavrise ne ate kohe,