Zbulohet skandali, kompania që fitoi tenderin e Unazës së Re, falsifikoi letrën e Sekretarit të Shtetit të Delaware të SHBA-së

Mua thjesht me vjen mire qe qeveria nuk beri hetimin e duhur por shyqyr qe ishin gazetaret.

1 Like

Ty te eshte bere bitha sholle e s’ke me qeder nga perdhunimi qe me mbron abuzuesit e tu .

Shkaba nuk thote per shembull, pse nje bythe rruge, dy kilometra, e ndane ne tre lote sic quhen, a thu nuk e bente dot nje kompani e vetme, po duhej ta benin tre ( e bene qe te shmangnin tenderin nderkombetar). A thu vertet aq naive eshte qeveria, sa nuk e di se kujt po ia jep tenderin. E ben gjoja sikur eshte rast mashtrimi i thjeshte nga ndonje individ, kur dihet qe qeveria nuk ishte leshko e nuk u mashtrua, po e kishte kaparosur qe ne fillim gjithcka. Nuk ngrihet t’u nxjerre syte, se po na vjedhin diten per diell, jane edhe parate e tij, po i mbron.

2 Likes

kohet e fundit gjithe prokurimet publike po behen me fsheshtesi ne menyre qe te futen ne gare vetem nje grusht klientelesh te preferuar.
Dhe duket se lepuri fshihet te agjensia e prokurimit publik, APP

1 Like

Po pse edhe me tenderat qeveria do merret?:blush: