Zgjedhjet presidenciale ne Shtetet e Bashkuara

me ngaterron me gruan apo nenen tende .

Te Agimi i Arte te mbeti mendja dhe goja tani. Ata jane dashnore te vjeter, apo ke filluar u sherben tani.

Pyetje: pse për Senatin ka prap zgjedhje (për nja dy mandate më duket) në janar ?

Nuk jam kundra,po edhe ass-in bonus!

Dum kohe shtese thote Guliani:

Sa u gezua Xheni

Giuliani kete e tha perpara Four Seasons Landscaping?

Mire, mire. Po Goren (jo kte goren e PPUs ate tjetrin) e quajten President Elect per 36 dite dhe…

asnjeri nuk fitoi mbi gjysmen e votave .

1 Like

oh sa jam i merzitur qe ne amerke fitoi e majta, me vjen per te qare me lot ne sy per Ameriken! çfar per te qare, per te uleritur fare, per te bere si gore qe zgjedhjet ne senat te mos i fitoje constitutional order, por qe te dale ne shesh maskaralliku i business failings, o te poshter, o te poshter! Po prisni ju sa te linkoj un tashti, e ta shifni ju kur un te bej se gore me presidentin Gore!

Apo jo Emo!

na doni tashti linkun? na merreni linkun o te mallkuar! per shum vjet hashuret!

Ja i Motho

Eshte mesuar keq presidenti jot: mori 3 milion vota më pak para 4 vitesh dhe kujton se daci bie dy here në kos. Ta harroje (le qe e ka harruar ne fakt, por ben sikur)

1 Like

Demokratet paskan shance edhe per Senatin.

PS: po shikoja rastesisht listen e deputeteve te rinj te ketij viti; me beri pershtypje kjo republikania qe zgjidhet per here te pare e qe na paska mberritur nga Ukraina veçse ne vitin 2000. 20 vjet me pas behet deputete (gje e paimagjinueshme ne Europe; por ky eshte avantazh jo i vogel i USA).
Ka patur ne historine elektorale amerikane raste te tilla me shqiptarë ?

Dhe: po per Denatet dhe Dhomat e Perfaqesuesve te secilit shtet, kur votohet ? Nê te njejten dite me zgjedhjet federale ?

u mallkofshin ata qe jane kunder gjuhes shqipe!

se nuk e kam thene tamom shqip:

qofshin mallkuar te gjithe ata qe jane kunder gjuhes shqipe!

(qe t’i demaskoj keta armiq e kam sjelle linkun me siper te Lynchit)

Perse Stalkeri eshte kaq i interesuar per zgjedhjet ne Amerike, c’shpjegim i jep i Mothi. Rri merret edhe me llogari, sa ne Senat, sa aty, sa ketu.

Me sa di une nuk ka patur ndonje shqiptar deri me sot ne kongres . Votimet per kongresin nuk behen per te gjithe deputetet ne te njejten kohe por jane staggered si I thone kauret .ky fakt mbahet mire parasysh nga presidenti ne marredheniet e tij me kongresin sa here I duhet vota e tyre .psh Kur jimmy carter kaloi aktin e kanalit te panamase i cili u quajt tradheti nga republikanet i demtoi senatoret aleate te tij te cilet votuan pro sepse ata ishin para zgjedhjeve dhe nuk u rizgjodhen duke bere qe me vone jimmy carter te mos kishte votat e mjaftueshme ne senat per projektet e tij .