40 koeficenti !


#21

Italia e rrasi Chiellini gol offside.


#22

Amon se syte ke kofiçenti i kemi :smile:

Megjithate nuk me duket se po lujne keq brenda mundsive duke llogarit,
Madje nuk po me duket keq fare


#23

Ne dukemi me shume niveli i Luksemburgut me kete ndeshje e poshte Maqedonise
@Fikret Ekipi duket simpatik dhe i organizuar por pa fat se raste te pastra kemi pasur.


#24

eee, po pse ca do bente Mavraj ? -keta jane llahtar fare mor burre. teknikisht te gjithe te persosur ! taktikisht te bejne zbor ; bejne presing, levizin sa andej kendej, pastaj qarkullojne topin sakte e shpejte sa qe edhe ne qe po e ndjekim me sy, lodhemi.:smiley: jo me ta ndjekesh me vrap ne fushe.:smiley:

ja kesaj i trembej De Biasi ne ndeshjen para 1 viti ne Shkoder , nje rezultati katastrofe, qe e terhoqi ekipn 90 minuta totalisht ne mbrojte.


#25

Eh, c’e do, popull pa fat. Nuk u ngrit edhe per ne ndonje krahine nga Jugu i Shqiperise ( p.sh. Vlora) te kerkonte shkeputjen, ta shifnin spanjollet e mootit …


#26

Po mo po,po ai Veseli do kete mik te forte ne federate. Nuk ka bind asnjehere ne bote dhe prap e angazhojne. Mavraj ,pervec te tjerash,eshte lojtare inteligjent,dhe ato cic-micet para hunde ne qender te mbrojtjes, do e kishin me te veshtire.


#27

Sa hengrem more?


#28

Ekuivalente e ksaj pyetje,knej ka na ka qan; ca asht pushka burra ?! :grin:


#29

po normal qe do ishte me mire te ishte Mavraj aty se eshte lojtar, faktor, stabel ne Kombetaren tone. po prape sdo kishim shpetim. ti e the vete, as Italia qe eshte disa shkalle me larte se ne nuk i shpetoi shkaterrimit ne Spanje.

ky Veseli eshte medioker… une ja kam me shume inatin de Biasit qe e morri padrejtesisht ne France… mendoj se duhet te kete menaxher italjan, mik i ketyre trajnereve tane.


#30

4-1 del kjo ndeshje, them une.


#31

Uuuuu ! Ajeti me koke,edhe per pak.


#32

Pse jo 6 me 0, ca na pengon


#33

Xhaka i ka dhene peshe mes fushes por merr shume kartona.


#34

po ne mund te lozim kungulleshken bashke, pse 6 me 0… po sa ?.:smiley:
po une kam ndjesine qe ne do bejme gol… e mund te dale perfundimisht 3 ose 4 me 1 ndeshja.


#35

Une mendoj qe deri tani si per loje si per rezultat jemi ne rregull , na mungon vetem nje gol , Christian Panucci shume me mire se sa ai plehra De leshi , gabimi i vetem deri tani eshte qe ne vend te Rilindasit katunar Sadiku duhet te fuste Hyken .


#36

Pse jo 6 me 0 ! puna eshte a duan te bejne me gola spanjollet apo ja varen lojes.


#37

keta tanet duhet ta njohin katalonjen dhe te hedhin ceshtjen direkt ne gjyq. Spanja po luan me lojtar te nje shteti tjeter


#38

Une them qe Pjer duhet te heqe dore nga letrat drejtuar politikaneve dhe te nise t’u shkruaje futbollisteve e trajnereve, per marifetet e futbollit dhe pikat kyce teknike, atehere do shifni ndryshime ke kombetarja jone.


#39

Itali Maqedoni vazhdon 1-0 kurse Kosova eshte poshte 1 goli me ukrainen ne Shkoder


#40

Sak,asht harru mas makroekonomise dhe e ka lan masdore futbollin. :slight_smile: