50 vjetori i uljes ne Hene

qe te marresh pergjigje tamom duhet te konsiderosh se BS dhe USA, dhe fatkeqsisht konflikti midis tyre, kishin nje rol kozmik providencial per te kryer, te fshehur mbas gares se kush fiton ne hapsiren kozmike. Konflikti klasik per hapsire ne toke dhe det ne konfliktin BS-USA i erdhi koha te trasformohej ne konflikt per sundim te hapsires kozmike.

Atehere i bi si rezultat qe BS dhe USA jane prejdh si mision qe ne vitin 69.

Pse e deletove komentin, apo ke frike se sica me cica te spijuno tek CIA? Ne katoliket maloke kemi Putin qe na mbron kunder protestanteve.

1 Like

ne fakt desha me provoku nje debat qe egziston nje teori nga ato konspirativet, sipas se ciles njeriu kurr nuk ka shkel ne hene, perndryshe medoemos do te kishim dhe nje here te dyte. ajo cfare kemi pare nga sa na eshte servirur, eshte vetem produkt studioje hollywoodi. pastaj thashe lere fare.

Gjitarë.

10

Kur pretendon se ka zbrit ne 1969, tani me jete zhvillim qe ka marre teknologjia, nuk do kishin shkuar serisht amerikanet? Apo kane problem milionst e dollareve?

Humbet njoburia/teknolognia nese lunohet ne te ne menyre te vazhdueshme. Vdiq von browni, po vdesin inxhinjeret e vjeter, nuk është se keto gjera i meson ne shkolle

Jane ulur 6 here ndermjet 1969 dhe 1972. Pa permend dhe misionet e tjera pa njerez.

U bone ata me zbrit n’hone…

Hollywood!

Hena eshte si shpirt!

Mos ja fut kot se sjane ul asnjehere tjeter, pervec 69. Qekan ul 6 here thote. Ku e lexove kte?

Nga sa kam pare ne nje dokumentar jane ulur 4 here,por ndoshta edhe 6 nuk e di.

Por eshte e sigurte qe ka pasur misione te tjera drejt Henes pas atij te 1969-es.

Me duket se misioni i fundit ka qene diku nga viti 1974.

1 Like

misione ka patur, por asnjehere te jete ulur me njeri, pervec asaj te 69 qe thuhet.

Damien Shazelle thote (ne menyre te terthorte, dmth artistikisht) qe Neil Armstrong pranoi te shkoje ne hene sepse donte te vdiste (si te thuash). Pra ishte ne depresion.

Eshte e njejta gje siç thuhet sot (me te drejte): njeriu shkon ne Hene, por Tokes po i ve zjarrin. Pa dyshim, sepse eshte ne depresion

1 Like

Nuk punon google andej nga ju?

Po jane ulur or mik se në dokumentar ishin ne interviste personat qe ishin ulur dhe nuk ishte as Armstrong as Aldrin qe u ulen per here te pare.

Ishin te tjere bile por tregonin qe në nje mision kur u kthyen nga Hena paten nje difekt dhe perpjekjet e tyre qe të ktheheshin shendoshe e mire.

Ja ku e ke listen e njerezve qe kane ecur në Hene.
Jane 12 vete.

Asnje femer. Presim ti dergoje trump femrat ne hënë

deri tani kena pa Trump qe i ka dergu femrat me ashensor te shkalles pallatit me kater kate ku bojne muhabet kalamojte e lagjes.

Do ti kapi nga picka e do ti hudhe ne hene?

1 Like