550 vjetori i vdekjes së Skënderbeut

Gjergj-Kastrioti

Data e sotme shënon 550 vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti - Skënderbeut. Në të gjitha trevat shqiptare dhe diasporë kjo ditë po kremtohet me aktivitete dhe monumente të reja kushtuar heroit. Në Tiranë, kryeministri Rama e ka shpallur vitin 2018 si vitin e Skënderbeut.

3 Likes

Po injoroni heroin tone kombetar peshq…lerini menjane Trump-in, liberalet, Holokaustin e mortjen.:blush:

Meqenese viti 2018 eshte shpallur viti i Skenderbeut shpresoj shume qe gjate ketij viti te na kursejne me artikuj kontroverse dhe provokues rreth heroit tone te dashur. Mundesisht Muc Nanos te mos i veje me ndermend te na gjezdisi me prockat e tij pseudo-historike. Shpresoj shume. Lereni Gjergj Kastriotin te prehet i qete!

1 Like

Te rrojme e ta kujtojme.

1 Like

Po ç’skënderbe! Ne kemi Lubonjën,jazexhiun,shqiptarin e ri tas janullën, matosh Serbin e plot borrokoçë të tjerë. Skënderbeu i ka ngelur në dorë një populli pa identitet. Ne duhet të kishim për heronj Ballaban pashën, hamzain,Napoleon zervën, Haxhi qamili
n. Mut mania e hapi me lezet rrugën që t’ja bëjmë dhuratë serbëve Skënderbeun . Megjithëse do hidhen përpjetë edhe grekët se edhe ata e pretendojnë Jorgo Kastriotin! Bile mirë që s’u ka vajtur mëndja t’ka rrejt kërkojnë qeverisë shqiptare ,se merhumat tanë ,për hir të integrimit,do kishin hequr dorë. Popull "albash"që qihet në bythë po pa një huaj!

1 Like

vitin e Skenderbeut e ka shpallur Spiropalja, me kohe.

nejse, Skenderbeu eshte dashuri pa kushte !.:smiley:
21231059_281269722355640_3049848614953993065_n

3 Likes

I lutem Zotit qe te na sjelle nje Skenderbe te dyte,qe te ringjallemi perseri.
Zoti e bekofte Shqiperine dhe shqiptaret!

Ne lodhemi kot ore kot
Kot them dhe une ,po me uren c’paten :blush:

Hanko mos shko ne varre
Se Te vdekurit i ngjalle
Te gjallet i vdiqe fare :blush:
Donika do benet xheloze :blush:

Ne ç’kuptim ACDC, se sot nuk eshte koha e shpates, nuk eshte koha e armeve, por koha e ekonomise.

Sandri sipas Rembrandit :

image

Gjergj Kastrioit te nderon!

Fillimisht po ju informoj se Skenderbeu nuk prehet i qete, sepse nuk dihet ku prehet :smiley:
Nga ana tjeter nuk jam dakord me cenzuren qe propozon. Skenderbeu tek e fundit betejat i donte me shume dhe se vete Doniken.

Na duhet nje skenderbe Pjer ne kuptimin qe ai Te shpetoje shqiperine ndersa shqipot bejne sehir nga kafeneja .

S’ka faj Rembrandi se nuk kishte dale akoma filmi ahere dhe s’kishte nga ta dinte si ngjante ne te vertete.

1 Like

nga se ta shpetoje Alba, nga kush, nga jashte nuk ka dhe aq shume rrezik se sa nga brenda.

Ti shpetoje nga vetvetja .kombi per Te cilin skenderbeu luftoi shqipot nuk dine ya qeverisin.

Po per kete qe thua, une kam dhene ca (shume ne fakt) udhezime, apo ide, teza, siç thuhet, mirpo ti, ACDC, e te tjere, akoma jeni ne mjergull.

1 Like

Skenderbeu mjegull do!

Ti Pjer po thua qe je Skenderbeu qe kerkon korenti?

jo e dashur, jetojm ne nje kohe ku nuk kemi pushtues, kemi veç pushta.