A e ka Basha (apo jo) mbështetjen e Uashingtonit?


#21

Gjembucke :blush: do te te kisha kthyer pergjigje me nje nga ato figurat qe dilnin dikur, qe fatkeqesisht tani nuk dalin (seç dalin ca buzeqesgje vetem)


#22

Paskan plas çokollatat andej :smile:


#23

Bashen nuk e mbeshtet as PeDi e jo me washingtoni. E ka shkatarru ate palo Parti e tani ka frike ti futet zgjedhjeve. Te dali LSI parti e dyte ta shohi mire Lulthimi, ska Cun Sheqerje ti boj Dermon. Na myten Haxhi Qamilat…si nuk ju shkulen i here atij veni Turkoshaket, Jarebi.


#24

ha ha :laughing: gjembi, jo te gjithe meshkujt, vetem libidinozët e intriguar ngambrapa skenes politike.


#25

Lu kinezi oshte mcef se eshte pjese e Sorros - sit , Politika Amerikane shume shpejt zbret ne Tirane perkrah zotit Basha, nuk eshte faji i asnjerit nga ne qe Blendi lexon dhe sjell media antikombetare dhe te kapura nga leket e droges .


#26

http://www.syri.net/politike/51401/edi-rama-fillon-zhvendosjen-e-sendeve-personale-nga-kryeministria-a-po-i-hap-rruge-qeverise-teknike/


#27

Te kthej dhe une pergjigje si ta duash ti, me ose pa figura, te verdha ose ne menyre figurative, per idiotlleqet qe leshon si gazrat.


#28

Pune ditesh menjefjale!! @ 46and2 shenoje edhe kete te arritjet e Z. Basha.


#29

nese afati I regjistrimit ne KQZ ka kaluar dhe PD ka refuzuar Te regjistrohet atehere eshte ne thyerje te ligjit elektoral dhe regjistrimi i saj pas kesaj date eshte shkelje e parimit kushtetues se ligji eshte nje per te gjithe .


#30

Erdhen zgjedhjet, me Rame pa Rame, kur ste voto poplli si do ja boj Lulthimi? Kan per te mos i dhon as vize per Ameriqi, majeni men.


#31

Po une nuk fola per keto figurat qe solle ti, siç sjell dhe i modhi, por per ato qe perdornim dikur, si buzeqeshje, qarje, lutje, pershendetje me dore, etj, qe tashme tek kjo tabela e re, nuk dalin.


#32

Ti Pjer seç ta ka edhe ty qefi te gudulisesh me kete gjembin, po per ndonje shishe vere te vjeter s’te behet t’i ofrosh!!:smirk:


#33

Dua ta analizoj pak artikullin e Top-Channel, jo per te vene ne dukje (mos)profesionalizmin e tij, apo per te evidentuar faktin, qe eshte thjesht nje makine propagande ne sherbim te Edi Rames, por me shume per te treguar, qe skema te tilla propagande, nuk duhen marre seriozisht. Artikulli fillon keshtu:

> Ekskluzive

Po he pra mo te shohim cfare eshte eksluzive, ndonje lajm bomb besojme. dhe ai vazhdon:

> ShBA

Puna duhet te jete serioze, lajmi vjen diret nga SHBA

> Trump nuk mbështet veprimet e PD

Obobo thashe une, eshte vertete serioze, vete Trump, gjeti kohen te analizonte dhe te mos mbeshteste veprimet e PD-se, duke nulifikuar zyrtaret e tij, qe deri tani kishin dale ne perkrahje te saj. Po le te lexojme me tej:

> Në përgjigje të interesimit të Top Channel, ambasada amerikane në Tiranë tha se administrata e Trump nuk e mbështet protestën e Partisë Demokratike. SHBA apelon për dialog mes palëve.

Ouu na qenka interesuar Top-Channel, une thashe mos kishte degjuar ndonje gje vete ne Amerike, Oooo paska thene ambasada Amerikane ne Tirane qe Trump nuk e mbeshtet opoziten. Hmmm, cudi, une nuk di ndonje rast, qe ambasadori amerikan te jete pozicionuar ne favor te saj, qe te perbente ndonje lajm dhe aq me teper ekskluziv. Po mire qe SHBA apelon per dialog, por kur na paska apeluar per lufte? Vazhdojme:

> Pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Lulzim Basha ka deklaruar se ka marrë mbështetje për kauzën e opozitës, gjatë takimeve me zyrtare të administratës se Presidentit Trump si edhe me senatorë e kongresmenë

Edhe mundet, seshte e cuditshme qe kongresmene te ndryshem amerikane ti kene dhene mbeshtetje, sic kane bere ne te shkuaren

> Top Channel iu drejtua ambasadës së Shteteve të Bashkuara ne në Tiranë dhe e pyeti se në çadër zoti Basha duket se pretendon se ka mbështetjen e administratës Trump për protestën e PD. A është kjo e vërtetë?

E morrem vesh, qe ju drejtuat ambasades ne Tirane, se ne Uashington nuk ju qas njeri. Vazhdojme:

> Përgjigjja e një prej zëdhënësve të Ambasadës ishte kjo:

E nje prej zedhenesve!!! Une mendova se kishte folur vete Trump, por a ka emer ky zedhenesi? Apo ashtu eshte sekreti.

> Jo

Jo, vertete? Serioze puna, bobobo e nxorri Bashen genjeshtar.

> Qeveria e Shteteve te Bashkuara mbështet zgjedhje të lira dhe të ndershme,

Ops, fjalia e pare, qe ne gjuhen diplomatike do te thote cdo gje nga pas, eshte e dores se dyte dhe vete Trumpi nepermjet zedhenesit(pa emer) te ambasades se tij…ne Tirane, perforcon idene e PD-se, qe zgjedhjet jane gjeja kryesore ne arenen politike.

> dekriminalizimin dhe luftën kundër narkotikëve,

Ops vazhdojne keta te mbeshtesin Bashen.

> . por këto çështje nuk duhet të përdoren si shfajësime për të bojkotuar Parlamentin, për të bllokuar zgjedhjet, apo për të vonuar zbatimin e reformës së gjyqësorit.

dmth na qenkan ca ceshtje qe Edi Rama si pranoi kurre, por Amerika i dika dhe nga gjithe ky citim, konkluzioni eshte qe Trumpi vete, nepermjet ekskluzivitetit te Top _Channel, nepermjet zedhenesit pa emer ne Tirane, rekomandoka te mos perdoren si shfajesime, per forma te tjera kundershtie politike.

Bukur, bukur Top-Channel, ju paska zene paniku, mesa duket si keni mire punet bashke me bosin tuaj dhe mesa duket Basha thote te verteten.


#34

a ka mbështetjen e portës se lartë,të savoias,të muzhikut,të lej fenit apo të ameriqisë? ooooooo popull


#35

Konspektime te tilla as ne kohen e Enverit nuk benim. Madje edhe ja kalove dhe Karl Marksit te peshkut.


#36

Ja me hyn ne qejf tani ne pleqeri. Po nuk kuptova ste pelqeu konspekti im apo e ke inatin me ato te Enverit?


#37

Jo Gjembi, Blendin tone e futi ne diskutim ai komenti im, e me pas dhe i te tjerve.


#38

…qe kur Bolton i tha se :“Edhe mund të ndodhë që ambasadorët mund të vazhdojnë në kokë të tyre”.

Sokol Balla: Nëse do t’u krijohej mundësia që pas kësaj vizite në Tiranë, do të bisedonit me Presidentin Trump, çfarë do t’i thonit për ne?

Ambasadori Bolton: Do t’i thoja që si një prej shumë vendeve që kanë dalë nga komunizmi ka shumë suksese, por është ende i paplotësuar. Shoqëria është e cënueshme në shumë dimensione, sa i takon problemeve të brendshme për të patur një qeveri transparente që përfaqëson popullin dhe SHBA mund të luajë një rol, jo përmes përfshirjes së drejtpërdrejtë, por duke nxitur njerëzit që duan të jenë pjesë e Perëndimit, që ne i kuptojmë dhe i mbështesim ata. Kjo kërkon shumë gjëra të ndryshme, jo medoemos rritje e ndihmës financiare, por rritje e mbështetjes politike dhe unë besoj se do të ishte i hapur ndaj këtyre propozimeve.

Sokol Balla: Një nga gjërat që është nga më të rëndësishmet në vend, është ajo në drejtësi, një reformë që është mbështetur gjerësisht edhe nga SHBA, ndihmë financiare, suport politik. Kjo ka ngjallur një reagim nga ajo pjesë e opinionit publik dhe e klasës politike që ka qenë skeptike për reformën dhe në këtë pikë nuk ka shpëtuar as ambasadori i SHBA në Tiranë, që është akuzuar se po ndjek një vijë të tijën duke mbështetur reformën në drejtësi dhe qeverinë, është quajtur i vijës sorosiane. Ju keni qenë vetë ambasador dhe më i rëndësishëm i një administrate amerikane, sa e mundur është që një ambasador i SHBA të ndjekë një vijë të ndryshme nga ajo që i jepet nga Departamenti i Shtetit dhe Shtëpia e Bardhë?

Ambasadori Bolton: Edhe mund të ndodhë që ambasadorët mund të vazhdojnë në kokë të tyre. Është edhe një kulturë në Departamentin e Shtetit. E kam shprehur në kujtimet e mia se DASH kërkon një revolucion kulturor që të jetë më reagues, t’u përgjigjet më mirë nevojave të administratës. Nuk e kam fjalën për rastin konkret, por mbetet punë për të bërë për të ndryshuar pikëpamjet e administratës së Obamës dhe qasja e administratës së Trumpit do të jetë ndryshe në mënyrë të konsiderueshme.:slight_smile:


#39

Neni 64* Neni 64*
Regjistrimi i partive politike në zgjedhje Regjistrimi i partive politike në zgjedhje

 1. Çdo parti politike duhet të paraqesë kërkesën për t’u regjistruar si subjekt zgjedhor 1. Çdo parti politike duhet të paraqesë kërkesën për t’u regjistruar si subjekt zgjedhor
  në KQZ jo më vonë se 70 ditë përpara datës së zgjedhjeve. në KQZ jo më vonë se 70 ditë përpara datës së zgjedhjeve.
 2. Për t’u regjistruar si subjekt zgjedhor për çdo lloj zgjedhjeje, një parti politike duhet 2. Për t’u regjistruar si subjekt zgjedhor për çdo lloj zgjedhjeje, një parti politike duhet
  të paraqesë në KQZ:
  a) vërtetimin që partia është regjistruar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor, Tiranë;
  a) vërtetimin që partia është regjistruar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor, Tiranë;
  b) emrin, mbiemrin dhe adresën e kryetarit të partisë, i cili është personi i autorizuar
  b) emrin, mbiemrin dhe adresën e kryetarit të partisë, i cili është personi i autorizuar për të paraqitur kandidatët;
  për të paraqitur kandidatët;
  c) emrin zyrtar, shkronjat nistore dhe adresën e partisë;
  c) emrin zyrtar, shkronjat nistore dhe adresën e partisë; ç) specimenin e vulës së partisë;
  ç) specimenin e vulës së partisë;
  d) emrin, mbiemrin dhe adresën e financierit të partisë; dhe
  d) emrin, mbiemrin dhe adresën e financierit të partisë; dhe
  dh) emrin, mbiemrin dhe adresën e personit përgjegjës për komunikimin me KQZ-në.
  dh) emrin, mbiemrin dhe adresën e personit përgjegjës për komunikimin me KQZ-në.

#40

Me Rame pa Rame :grinning:
I lebetito me ne fund re edhe ti me kembe ne toke, vetem Pjetri eshte akoma ne ajer, me presh apo jo…