A ia vlen te vish ne Shqiperi per plazh?

ja vlen sako djali, ja vlen por unë nuk kuptoj ( my bad) dikë, shqiptar që jeton në çdo pikë të dhënë të globit e që një nga shtatëdhjetë shtysat për të shkuar në shqipëri të jetë kursimi.

ata që kanë eksperienca me hotele 500 dollarshe n’lasvegas, montana,tenerife o ku di unë, quhen oligarkë dhe mundësia për ti takuar në ppu është më pak se zero

500 dollare nata oligark. Lol. Une solla si shembull 500, por ne hotel nen 300 dollare nata ne Las Vegas te ha miu gishtin e kembes naten. Oligarket flene ne hotele qe fillojne tek 100.000 dollare nata. Oligarke eshte gruaja e Bill Gates qe merr me qera ishullin per 1milion e dyqindmije dollare ne dite. Ti ke ne Itali resorte me 1000 euro dita qe jane booked per gjithe sezonin. Jo se do shkoja une atje, po thjesht per ta ditur. Kurse ti me thua qe nese pyet per cilesine e sherbimit kundrejt pageses qenke kacidhjar. Nuk e marr vesh kete logjike, po nejse.

Raporti cmim kundrejt pageses varion nga lokali ne lokal, ca pyetje eshte kjo. Nuk jane te gjithe portugezet te prere nga nje kallep, as te gjithe shqiptaret. Dhe sigurisht qe nese kerkon tani ne korrik do gjesh vetem ata qe kerkojne shtrenjte e qe nuk sherbejne mire. Te miret nuk i gjen bosh deri ne shtator, duhet t’i prenotosh qe ne fillim te qershorit. Ne Ksamil psh ku shkoj une ke restorant te shtrenjte buze detit qe sherben keq, ke restoramt te shtrenjte buze detit qe sherben shume mire; ke lokal te lire brenda rrugeve te qytetit qe sherben mire, ke dhe restorant te lire qe gatuan keq. Te mendosh se sherbejnet e gjitha restorantet njesoj, copy paste, ne varesi te shtetit qe viziton, eshte pyetje idiote qe ka vetem pergjigje idiote.

shof qe peshqit e rinj po ja marrin doren Peshkut. Vazhdoni ne kete menyre duke ruajtur respektin me njeri tjetrin si @Katror Aqifi qe eshte perkursori i respektit dhe mendimit intelektual ne ishullin turistik te Ibizes ku s’ka as nevoje te veshes kostum dhe gravate.

Nuk e dallon stlin e Shkabes?

jo nuk e dalloj, mu me duken te gjithe njesoj si pun e @Katror Aqifit qe disktojne si intelektuale me respekt dhe dashuri me njeri tjetrin.

të thuash që vetëm gruaja e bill gatesit është oligarke, është njësoj si të thuash se dikur në shqipëri e tillë ishte vetëm lenkaçuko

:+1:

.

kaso, shqipria, eshte me e lire se edhe mali i zi, jo me greqia e italia, qe jane shume me shtrenjte,