A mund ta fusë vendin në luftë civile Lulëzim Basha?

Kaposh, ti si mendon …per sa ore ja ka more ngoje Lulthim Xhelal Basha…apo ti enderron se Lulthimi e ka spank Lu per sjellje te keqe deri tash???
Edvini shume dobet, Lulthimi duhet te futet ne zgjedhje dhe thjesht formalisht te vije ne pushttet

Ajo cka ka bo Lulzimi quhet nje wasted BJ, dhe kjo nuk eshte hera e pare, e ka bo rruge.
Pytja shtrohet nese a e di Lulzimi qe i shkojne dem, apo e di dhe e ka bo rruge?

Shume demode ngjan me ato dy gjishtat lart, don’t you think so…

…atyre që i bezdis protesta me dy gishta, t’u jepet gishti i mesit.

Po mer Kaposh jepini gishtin e mesit popullit duke i blloku rruget…

Ne shqypni 52 % e popullsise nuk voton fare keshtu qe po u tregoni gishtin e mesit atyre njerezve qe su kan as i borxh dhe u lypni ene voten. Inshallah futeni ne zgjedhje dhe do e shofim ku do perfundoj ai gjishti mesit, nsume te popullit apo te Lela qe me sa duket i qeka tek kesh per gishtin.

…ik or telendar enverist,shiko cfare shkruan Kokdhima se cfare po i ben Rama atij popullit fukara

“Kryeministri i kaloi edhe një herë caqet e paturpësisë dhe të talljes me popullin tonë. Në momentin kur ai kërcënon me burg çdo qytetar që shkon në manifestimet e opozitës, Rama, pa pikën e turpit dhe në mënyrë antiligjore u dhuron miqve të tij një koncesion 100 milionë dollarë për analizat mjekësore të njerëzve më të varfër të këtij vendi. Unë e denoncoj me rreptësinë më të madhe këtë maskaradë që konsiston të nxjerrësh dhjamë nga shtresat më në nevojë që s’kanë se ku t’i bëjnë analizat veçse në shtet. Edhe në spitale tona shtetërore, aty ku laboratorët e analizave që do mbyllen punësojnë personel mjekësor në shërbim të popullit, kryeministri gjeti mënyrën më të keqe për të bërë para për grupet private të biznesit. Nuk janë vetëm 100 milionë dollarë të popullit që fluturojnë, por janë po ashtu dhe me dhjetëra e qindra gra e burra që punojnë në këta laboratorë publikë që do hidhen në rrugë. Jetët e tyre vlejnë shumë më shumë se fitimet e miqve të Edi Ramës.”

vitet 50-60 Nicholas Ray, etc., per te mos thene vitet 40 periudha filmit noir
ne fjalorin urban usa Arthur Fonzarelli

Kaposh, perderisa frymezoheni nga Koqo Kokedhima, qe keni telendisur per vite me rradhe, tregon se Enverizmin e keni ne Gjak. Le po dukeni ju tek Cadra e mbushur me Enverista e Kapoista, veq ndonje pezak te BabeMyslymit ju mungon.

mos ngisni kapon, kapo vec poston trakte e kamunikata te PD ne ppu, perndryshe s’i bie ne qafe njeriu

Kaposhi me shoke paguhen me kete punen e trakteve? Po kto trakte nga i merr nga Zyra e marredhenieve me boten e jashteme te Kuqos se Stefanaqit…se duket me vertete stil Enverist apo Nexhmieist

stilin nuk di c’te them por … qe punon full time me propaganden ajo s’do mend as kalem sic thote nje shprehje e certifikuar ppu-je. Nuk besoj kapo ka interesa materialiste ndaj shqupit qe te pretendoje rroge, dhe pse shqupi paguan honorare si psh cadristeve

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/04/25/si-e-p-rdori-rama-t-s-murin-p-r-t-sulmuar-opozit-n-video

po shkrimin tjeter “si e perdori lapsi viziten e rames tek i semuri, per ta akuzuar ramen se perdor semundjen e fatkeqit” e lexove dot?

O zeco po nuk ka nevoje per komente, njerzit le te shikojne videon dhe gjykojne vete. Nuk kane nevoje per fantazite ligedashese te andi Bushatit.

I mbyturi kapet edhe pas fijes se barit aka Koqo Kodhima, Agai i Jugut, apo me keq Nipcja i Hysniut. Hajde alternative e djathte hajde

#demaskimi :))

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/24/demaskimi-fakti-q-i-nxjerr-boj-n-pretendimit-se-opozita-pengon-t-s-mur-t-video#.WP9qmWfavqE

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/24/protesta-paloka-zbulon-skenarin-e-ambulancave-me-t-s-mur-fallco-video#.WP9rOWfavqE

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/24/video-ambulanc-s-i-hapet-rruga-nga-protestuesit-e-opozit-s#.WP9rCWfavqE

Ore GOMERE, po bllokuat rruget dmth kemi bllokuar qarkullimin e mjeteve motorike, pra keni bllokuar edhe ambulancat, edhe autobuzet urbane, edhe autobuzet e nxenesve qe shkojne apo vijne nga shkolla etj. Edhe nese Paloka me xhentilesen e tij prej te semuri mendor e lejon te kaloje ta zeme nje ambulance, mbas 20 metrash ajo ngelet prape e bllokuar sepse esjhte i bllokuar komplet trafiku nga stoku i automjeteve.

Pashe dje lajmet per bllokimin e trafikut dhe ishte nje tablo teper e zymte dhe deshperuese per PD-n. Ne te gjitha pikat e bllokimit ( me perjashtim te sheshit shqiponja diku te 200 persona) nuk kishte me shume se 100 simpatizante te Pd-s. Sikur dikush te kishte degjuar vetem fjalimet e Lulit per 60 dite dhe i vetmi informacion per situaten ne vend , per gjendjen e popullit, per njerzit e revoltuar, per Shqiperine qe po zien si kazan kunder qeverise, pamja e djeshme do te ishte nje rast klasik mashtrimi dhe propagande . Pd - ja sic eshte ne keto momente nuk ngre me popull ne kembe sado keq te jete situata. Ndoshta nje pd e shkrire me frd, me sfiden e bojaxhiut, me partine e te persekutuarve dhe e reformuar teresisht ( jashte mulrat, rulrat, strazot, ristanot, aldot, ennot etj) mund te vij ne fuqi dhe te qeverise sic duhet Shqiperine. Pd-ja duhet ta heq ate opinion qe mbizotron si partia qe mbahet ne kembe nga antishteti dhe rremuja. Per fat te keq per Pd politika e luajtur nga Rama duke e treguar me gisht si partia rrumpalle ku te gjithe vjedhin dhe nuk pyet njeri per shtet ka ngjit ne opinion.

Patrioto a e ke pa ku shko ne Cader? Dashi i Havase qe i hudhte Kurdet si klysha moce ne Karaburun, Nick Xheli qe mbahet si sharlatani me i madh i Ballkanit, Nerenxi ish-socialisti qe per lek shet babe e vlla, Duka i Krimit aka Pulaxhiu i Nanos, Mehdiu i droges dhe gerdecit plus edhe brezi i Ri me Ujkun e Cerrikut qe bertet si ujk ne mikrofon dhe Stresin e Badigardit te Salukut. Edhe Koqo Kokedhima mori zemer nga Hila, cuni i Sigurimsit dhe tentoji te futej ne Cader por Lulthim Xhelal Basha e pranoji vetem per i kafe aty afer.
Po si mund te bejne koalicion kta horra me ndonje Parti decente te djathte …thjesht e pamundur.