A mund ta fusë vendin në luftë civile Lulëzim Basha?

Gjatë ditëve të fundit janë organizuar disa operacione nga policia pas kërkesës së Prokurorisë ku janë sekuestruar tonelata droge, si dhe janë zbuluar laboratorë modern për përpunimin e kanabisit si në Përmet, Fier dhe Tiranë.
Fatmir Xhafa nuk mund të fshihet më. Ai duhet të sqarojë opinionin publik se çfarë ka ndodhur me drogën e bllokuar. Duhet të sqarojë se e kujt është përgjegjësia ? Opinioni duhet të dijë fundja nëse Xhafa ka frikë tani nga Tahiri apo vëllai i tij në këtë histori ku droga e bllokuar nga magazinat ngarkohet me skafet e narkopolicisë për t’u trafikuar drejt Italisë.

Nuk bëhen fjalë për disa kilogramë, por sipas shifrave të policisë bëhet fjalë për 10 mijë ton drogë dhe vlera e saj llogaritet në disa qindramiliona euro në tregun europian.

:joy::joy::joy: po sa naive qe beheni mo Kapo! Apo beni shejtanin? Po si ore mbasi sek.i 1, prof.doc. Salih Berisha e akuzon ekr se thith te bardhen si aspirator dilni tani dhe pyesni ku shkoi droga? Po ku shkoi mo? Po shifeni mire mo ekr si eshte bere, edhe floket i jane zbardh nga pluhuri :joy::joy::joy:

…mos na e gataro komandntin se e kena lon te meret vetem me qytetarin dixhital :ok_hand: shiko kryetari ti .

…i ke pa komunistet si jane hutu nga sjellja e kryetari. çne Luli te na ktheht nga Basha në Bisha thone? Do nja kater vite te trashi zerin thoshte Mero Gelbaza .Ai jo qe zerin trashi por osht bo harbut ene nga gjuha ashtu si e don baza. Tjeter Pi Ar! Duket qe dikush i ka thene qe nga cun i mire te ndryshoje e të bëjë bishën! T’i q* kurvat kundërshtarit e t’i q* robt (me fjalë natyrisht) kujt nuk është me të. Nuk është keq si taktikë. Shqiptari, kur të sheh të nxehur e garip, të ndjek, se e ka instikt mbijetese rendjen pas të fortit.
Ishalla jan amerikonet e Trumpit sepse pak ditë më parë u dha sihariqi se PD është lidhur me kompaninë e PR që i bëri fushatën presidentit të SHBA. Në qofshin ata, kena shpresë te modhe! Dhe besohet fort të jenë ata, sepse kanë marrë një thes me para dhe duke qenë se PD nuk po bën fushatë zgjedhore, afèr mendsh që ato shpenzime të përdoren për rindërtimin e një imazhi tjetër të kryetarit pavaresisht rekomandimeve te burokrateve komunist te europes.

Ke filluar te flases kodra mbas bregut. Kush nuk po e voton vetingun pozita apo opozita? Sigurisht qe i kane bere bisht ketij angazhimi kombetare e nderkombetar vetem opozita destruktive e salillareve.
Perfundimisht, ti nuk hyn as tek kategoria e budallenjeve qe une permend me siper. Je thjesht i kapur pas interesash te kriminalizuara, pra je bere pjese integrale e atij qe quhet oborr i saliut.

Vetingu eshte i dores se dyte, eshte nje shprehje pa kuptim per njeriun e thjeshte dhe padyshim Rama genjen kur thote qe ai eshte shkopi magjik, qe do zgjidh gjithe problemet tona, ato te vjetrat dhe ato te rejat qe krijoi Rama, mbi te gjitha problemin GJIGANT te zgjedhjeve, qe Rama i ka shnderruar ne nje fasade, sepse ka ndertuar nje mekanizem diabolik perfekt per te eliminuar konkurimin e drejte dhe i ka fituar ato pa u zhvilluar. Kjo pergjigje vlen dhe per ty Vlonjat, i vetmi ne dynja.

Pse Makso, pse ke frike te thuash qe je vlonjat? Pse me le vetem o flori?

Jo une skam frike, por e ke zene ti nofken dhe ne te tjereve nuk na besojne qe jemi per kete arsye, pa folur per faktin qe nje pjese e mire e vlonjateve tani, jane rreshtuar me partine siciliste duke na bere ne te tjereve te pabesueshem qe perkrahim PD-ne.

Turp! Skandal!

Rregjimi ka frike :grinning:

2 Likes

Bravo Basha!!!
Proteste madheshtore ekologjike perendimore.
Stop makinave, CO2-shit te demshem, qofte edhe per nje ore, populli ua di per nder!
Stop krimit qe ka marre peng administraten dhe e ka kthyer ne kanabistrate.
Stop droges! Stop hajduteve!
Nuk jemi as Kolumbi as Afganistan qe te ndertojme te ardhmen nga droga!
:stop_sign::stop_sign::stop_sign::stop_sign::stop_sign::stop_sign::stop_sign::stop_sign::stop_sign::stop_sign:

Duhen Reforma e jo Roshforma!

Leket, mundi dhe djersa e popullit te shkojne per infrastrukture moderne e jo ne parajsat fiskale offshore!!

Tredhje Regjimit!Mbeshtetje e Popullit! TRMP!!!

#TRMP!!!

#SEAOFLOVE

1 Like

Aha e mor vesh. Duhej te kaloja njehere nga komiteti ekzekutiv per te marr leje ta perdorja apo jo pseudonimin vlonjat. Po duhet ta kesh kot kete justifikim se mund ta vije dhe vlonjati, vlonjat_1,2,3. Po ti o Makso nuk je pergjigjur sinqerisht pyetjes time. Ça te pengon o flori te vesh pseudonim me Vlonjat?
Dhe mos u turpero o flori qe nje pjese e vlonjateve jane me partine siciliste, ku e dine njerzit qe ti je vlonjat. Ty te njohin si Maksua.

Qytetarë të Tiranës e të gjithë Shqipërisë! Nesër është një ditë e shënuar. Do ketë nga ato që do ankohen se “Na latë 1 orë pa makina”… por ato i kanë lënë 50 vjet pa makina, me biçikleta lëviznin…

Dashi

1 Like

Opo vetem te iki qe te mos na shikojne syte me ato zhgarravinat neper mure, thuaj, po cqt droges.
Lulzimi nje mut ka per te bere pas tij, po te pakten te nderroje wallpapers. le t’ja japi tenderin kunatit te tij. nuk po e rruan njeri me.

Ambasada Amerikane reklamon protestën: Nuk ka dhunë, ja rrugët që do bllokohen

Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit amerikanë në Shqipëri në lidhje me protestën e nesërme të opozitës, ku do të ketë bllokim të rrugëve.

Në njoftimin e asaj, ambasada amerikane thotë se do të ketë demonstrata politike, por nuk ka rrezik apo kërcënim specifik kundër shtetasve amerikanë.

Ambasada ka publikuar edhe hartën e rrugëve që do të bllokohen për 1 orë:

Faleminderit z.Trump per besimin ndaj opozites. :slight_smile:

Protestuesit e PD-se bllokojne vajzen shtatzene.

ne fund te fundit, sic e ka thone edhe Dashua, per pesedhjete vjet, grate pillnin ne arrat e kooperatives.
tani e kane hunden perpjete dhe duan te shkojne ne maternitet.

Kongratulejshen z. Basha per besimin qe te dha z. Trump.

p.s.: kshu si e ka nisur Pedheja, ne vitin 2178 vjen ne pushtet.

Ose me 2016-n

me lehte mund te te ashtusi breshka se sa te fusi luli vendin ne lufete civile :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

z.Basha po e fut vendin ne gjirin e vendeve te perparuara me keto protesta moderne paqesore qe kontrastojne menyren e te protestuarit halldupçe me djegje gomash e makinash dhe me shkulje pllakash e dhunim te forcave te rendit.

por e keqja eshte se te ne nuk protestohet pro shkences si ne mbare boten diten e djeshme por akoma protestohet per dekriminalizimin e pushtetetit dhe kunder mungeses se zgjedhjeve te lira

Jo. Vetem sa do shkurtoje kohes e futjes se vetes ne burg.

1 Like

Pse mer Edvin Kristaqi asht ende KryeMinister? Po ky as 3 muj se kishte frymen ??? Po mir po Nick Xheli si e ka lan ket akom KM e pse nuk nxjerr jataganin e te drejtoj Jeniceret e te permby Kazanet? Ymer Ymer

Efekti i parë protestës: Donald Lu në zyrën e Bashës