Adriatik Llalla i ‘përfshirë në korrupsion,’ non grata në SHBA


#21

Eshte thene e pranuar, te barazlarguarit opoziten reale e kane me te majten dhe ne kete perpjekje kerkojne t’i ngarkojne pergjegjesi qe ajo nuk i ka dhe s’i takojne.

Se Eshte thene e perseritur sa here te duash edhe ketu se shteti perbehet nga tre shtylla (egzekutivi, gjyqesori dhe legjislativi) hapesirat e veprimit te te cilave jane te ndara.
fajesohet egzekutivi per mungese te drejtesise, fajesohet e majta per legjislativin kur ky i fundit eshte i ndare me pikerisht kundravajtesit qe duan denuar. Dhe si i tille ai eshte pjeserisht ‘impaired’ ne nxjerrje ligjesh e vendimmarrje, shembull per te cilat i postoi stalker qysh ne hyrje te kesaj teme.
Por sic thashe, opozita reale eshte me Ramen dhe ps jo me kundravajtesit.
Nese do suposohej ndonje akuze per Ramen ajo do ishte ne fakt shtytja qe ai si egzekutiv i ka dhene gjyqesorit sepse krahu i karriges egzekutive nuk eshte aq i gjate sa t’ia lejoje ate. Por rama eshte me i zgjuar se aq sa te bjere ne shkelje ligjore, si Berisha kryeminister kur u imponua prokurorise e gjithe drejtesise me budallallek te pangopur.


#22

Po prandaj si voton njeri se njerezit nuk jane syleshe. E ke degjuar trapllikun kur thone pse sulmoni opoziten? Po opozita eshte qeveriu ne hije ose ajo qe do ja fusi popllit rradhen tjeter.
Opozita nuk eshte virtyt ne vetvete, e prandaj kur Mona therret Edvin Kristaqi kthe Floririn e Krrabes Poplli argetohet ndonese mrena e ka.


#23

Njerezit prapeseprape i fusin ne ligjvenie ata duke i votuar, o Tirans ndersa drejtesine dhe rregullimin e jetes e presin nga e majta, te cilet ne fund te lojes do kishin qejf ti fusnin pas hekurave, qe t’iu plotesohej edhe kompleksi psikologjik qe i bashkon si grup
Me fal se koha per te ikur tani.


#24

masanej, ty sikur nuk te doli fort llafi: pate vu bast qe Rama, edhe po ti fitonte i vetem zgjedhjet, do bonte aleance me LSI
:stuck_out_tongue_winking_eye:


#25

Ka lexuar nikoll lesin qe propagandonte qe Edvini nuk fitonte dot pa LeshEline


#26

Eshte thene e pranuar, te barazlarguarit opoziten reale e kane me te majten dhe ne kete perpjekje kerkojne t’i ngarkojne pergjegjesi qe ajo nuk i ka dhe s’i takojne.

Na doli dhe Meta i djathte tani. LSI: Levizja Socialiste per Integrim. Gjithsesi faji i gjithcka te keqe ne Shqiperi jane te barazlarguarit. Kjo eshte thene dhe pranuar boterisht.


#27

Lajm i mire. Ere e re pozitive per Shqiperine. Priten edhe nje apo disa emra te tjere. :slight_smile:


#28

ore, po Tahiri peshk i madh apo i vogel quhet ? apo peshkagur…
po Çako i policise qe 1 a 2 jave para se ta largonin e ftuan edhe ne Amerike kete , si mik i nerum…
po atij dakut, Gjushi i Durresit, edhe ky sikur kishte ca probleme vize te ambasada amerikane… gjalle eshte ky se spo si ndihet zeri… ne fakt te gjithe ketyre spo u ndihet zeri.


#29

Edhe Meta edhe Edvini te djathte jane. Une te majte njof vetem arlind Qorrin ne ate vend sepse edhe Lubonja me Marksizmat e tija kur ja do xhepi perfundon tek Bexheti djathtesisht.


#30

Flasim teorikisht Tironc, sipas emrave te partive dhe propagandes qe shperndajne. Eshte thene dhe pranuar (o zot sa po me pelqen ky togfjalesh tani!) qe ne Shqiperi s’ka as te djathte as te majte. Ka klane, ka individe dhe ka vetem nje ideologji te perbashket: paraja.


#31

Me rradhe punet. Llalla ishte i pari ne liste. Shoket fillojne tradhetojne njeri-tjetrin.


#32

E ke teorikisht gabim shpirt. Edvini eshte i djathte se vazhdon tenderat e Vimes dhe ja hoqi tenderat Koqos per tja kaluar dikujt tjeter. Perderisa ka vazhimesi midis Saliut dhe Edvinit ne praktikat ekonomike e djathta eshte ne fuqi.


#33

haha, me verte? nuk e mbakam mend megjithate duket si dicka qe mund ta kem thene. une nga rama kam pritur me shume me thene te drejten, mbase me shume se c’prisni ju, keshtu qe ju pergezoj per pritshmerite qe keni te cilat jane me afer realitetit. aleanca me meten ishte tregues i hershem, por prape shpresoja me pritshmerite e mia jorealiste.

gjej rastin dhe nje here te falenderoj shtetin amerikan.


#34

Llalla, si peshk i moth qe eshte, eshte duke negocu qe qeline t’ia pershtasnin si akuarium nga xhami 170000 eurosh.


#35

Kryeprokurorin e akuzon Amerika. ministrin e brendshem Italia. Kemi shtet or tie.


#36

Artikulli thoshte qe vendime te tilla merren kur ka te dhena per korrupsion apo shkelje te se drejtave te njeriut. A i ka keto te dhena kjo nusja re qe osht ne krye te prokurorise?


#37

@gjembi Ti e di shume mire qe ato nuk jane akuza. Zyrtarisht te flasim, sepse ti ate kerkon.
Dhe meqe e kerkon, ke te drejten si qytetare ti (dhe une ) te ngresh nje padi ndaj ish-kryeprokurorit. Mos genje as shtrembero, gjembe.


#38

Ti e di shume mire qe ato nuk jane akuza.

Per ke e ke fjalen? per ish ministrin? kryeprokurorin? Te dy?


#39

Ore po Llalla a ka reaguar ndaj sekretarit te shtetit Rex Tillerson? Prit kur ta akuzoj kete te fundit si te lidhur me aferet e kanabisit ne Shqiperi. hahahahah bole bure!


#40

Edhe Tillerson eshte Soroist!