Adriatik Llalla i ‘përfshirë në korrupsion,’ non grata në SHBA


#41

Administrata e zotit Trump u korruptua nga Haki Droga gjate vizites se tij te fundit ne Chicago, bile as Melania me Ivanken nuk shpetuan pa tymos i dor Bar Hakie


#42

te te korrigjoj pakez tiroco, vazhdimesia e tyre qe vjen nga Letrat, eshte pertej te majtes e te djathtes,


#43

Shtet i vogel e privatizim ekstrem edhe ne fusha si mjekesia e arsimi eshte ekstremisht djathtas.
Ne Shqiperi majtas e djathtas percaktohet nga goca e cuni i kujt je.


#44

krahas mjeksis e arsimit privat, ekziston edhe ai shteteror, e anasjelltas, krahas mjeksise e arsimit shteteror, ekziston edhe ai privat,


#45

Nard Ndoka dora vete.

Ne njeren dore kazmen e ne tjetren pushken. Librin nen sqetull.


#46

Per kete kokecekanin u hodhen tymueset ne parlament dhe u be ajo protesta e madhe?


#47

Interesante situata sinoptike e ish Prokurorit dhe familjes

Katunar o katunar edhe “Rolls Royce” te kesh nen lekure, Qytetar nuk behesh kurre !


#48

Amerikes s’ka cfare t’i reagoje Llalla pasi gjithcka nisi kur ai vete dha doreheqje nga drejtesia se s’donte Vetting. Anashkalimi i vetingut indirekt presupozon fajesine per inkriminim & shkelje te ligjit. Prandaj vendimi amerikan, Me doreheqjen Llalla zere se ka pohuar me gojen e tij, kam bere c’kam dashur pa pyetur per ligj.

Se thone me lart pse s’ka shtet shqiptar, apo pyesin ku i kane provat per Llallen.


#49

Iku na doli dhe prokurorbashi dobic :blush:


#50

Vallahi ky dhe mimiken e ka si peshk.

llalla-1


#51

Ca pispiruqi. Ky qenka tamam me ja fut çok kokes.


#52

po ç’i duhet amerika ketij, kur ky ameriken e ka gjet ne shqiperi :laughing:


#53

E more vesh se cfare tha sot Llalla? Tha qe Lu-ja ka probleme personale me mua dhe ka keq informuar qeverine e tij.


#54

Natyrisht qe ka se kur con gruan per te lindur ne SHBA kastile dhe me pasaporte diplomatike, e kthen vete ceshtjen ne personale.

Mire vetingu ndalon kur keta birbot largohen nga posti, po ndonje hetim a ndonje tutje-tehu do behet? Se cuni 16 vjec me 260,000 euro makine sikur s’ka bithe ku te rrije.


#55

ka-ka , se bitha e prokurorit ka mbuluar ter ato çeshtje korrupsioni e abuzimesh :laughing:


#56

ok, llalla te marre shembull nga Ilir Meta, t’i qendisi nje leter amerikes se ambasadori Lu megjithe karrieren dipolomatike te tij, ngaterron punen me ceshtjet personale.
kongresi do ia veri veshin se ata ankesa nga publiku presin :stuck_out_tongue:
S’e di Llalla qe ketej edhe femija jo vetem te dallon por dhe te kontrollon per demokracine & korrektesine e s’ta ben te gjate.


#57

Shoket e PDhit kane per ta nxjerre edhe Trapin sorroist tani. Eh mor shoket e PDhit, topi bam e Mucua tutje jeni.


#58

shpresoj te kete bere foto te shumta heren e fundit qe ka vizituar usa. i shkreti s’do t’i shohe me. po me femijt e tij ç’paten xhanem, apo dhe ata hajdute te vegjel si baba ?

qeveria aktuale duhet ta internoje kete familje hajdutesh ne lushnje.

ps: keta injoranta se paskan lexu Biblen qe thote : mos u hidhero o i hidherum, mos u gezo o i gezum. duhet karar ne jete dmth. gjynaf qe ajo Alba kur poston biblen ketu e poston ne anglisht, veje ne shqip oj gru, qe ta lexojne dhe te perfitojne shqiptaret.


#59

Llalla u persekutua nga regjimi i Hoxhës, sot pa gjyq e persekuton DASH

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale në lidhje me vendimin e DASH për të mos lejuar hyrjen në SHBA të ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe familjes së tij.

“Ironi e madhe e fatit!

Adriatik Llalla u persekutua familjarisht nga rregjimi i Enver Hoxhës.

Sot persekutohet po familjarisht, madje edhe pa gjyq, nga Ambasada Amerikane dhe nga DASH.!

Këto janë faktet e vetme që shohim ndaj familjes Llalla. Të tjerat janë komente, dyshime e hamendësime.

Me dyshime e hamendësime, pra pa prova të vërtetuara gjyqsisht, kishte dhe ka një radhë shumë të gjatë VIP-sh, përpara Adriatik Llallës, që duhen ndëshkuar…

Parimet e demokracisë na mësojnë se personi dënohet gjyqsisht që të quhet fajtor! Pra mirë do ishte ta dinim se cfarë korrupsioni “të rëndë” ka bërë zoti Llalla, që tja hiqnim vizën edhe ne!

Deri më sot nga perëndimi kishim mësuar se askush nuk ndëshkohet me hamendësime!

Tani sjemi më të sigurtë…

I bie që rregjimi i Enverit paska qenë “largpamës”…

Shumë e çuditshme!”,


#60

Kapo, si bashkeshtetas qe te kam, si mendon ti a eshte Llalla i korruptuar? Votoni ne fejsbuk : Po jo po jo po jo!