Adriatik Llalla i ‘përfshirë në korrupsion,’ non grata në SHBA


#61

ATË QË PO I BËN AMBASADORI LU AMERIKËS , NUK JA KA BËRË DOT AS ENVER HOXHA

Pikërisht ne ditën kur shumica ish komuniste ne parlament rrezoi një rezolute te opozitës qe synonte te anulonte votën antiamerikane te qeverise ne OKB , ambasadori i SHBA-ve ne Shqipëri Donald Lu doli me një deklaratë pro qeverise për votimin ne kuvend te KLGJ e KLP vetëm me votat e qeverise dhe ne shkelje te kushtetutës. Kjo është drejtpërdrejtë një mbështetjeje për qëndrimin antiamerikan te manifestuar ne mënyre te përsëritur nga qeveria Rama qe nga zgjedhja e presidentit Trump e këtej.
Dihet botërisht se pro amerikanet historik e aktuale te Shqipërisë kane qene dhe janë antikomunistet te cilët ne mase janë te rreshtuar kundër kësaj qeverie trashëgimtare politike , juridike e gjenetike e diktaturës komuniste antiamerikane te Shqipërisë. Sigurisht qe ketë fakt e di edhe z. Lu , e megjithatë ai nuk ka reshur ne asnjë moment te përkrah publikisht antiamerikanët historike e aktuale duke tronditur dukshëm besimin e pro amerikaneve historik e aktual me qëndrimet e tij .
Mirëpo kujt i kishte shkuar mëndja qe atë qe SHBA-ve nuk ai beri dot Enver Hoxha dhe diktatura e tij do t’ia bënte ambasadori i tyre , vete përqafuesi me i larte i saje këtu . “O balo te hëngër tenja , e kishe te ligen brenda “ – thotë një proverb i popullit. Nga qëndrimet e tij duket se Lu “i ka bërë valixhet gati me kohe “ . Po sido qe te jete puna besoj se demin e madh e ka bere duke vene ne dyshim tek shume shqiptare perceptonin pozitiv qe ata kane pasur e kane për SHBA vlerat e satndaret demokratike te saje dhe sidomos rolin e tyre ne Shqipëri . Po te mos ta dish ke përfaqëson zyrtarisht , kur lexon apo dëgjon deklaratat e Lu ,te ngjan me shume si ambasador i Kines apo Koresë se Veriut se sa i SHBA . :v:


#62

Nuk e di a te qesh a qaj nga idiotesi te tilla .


#63

Eh aleati yne strategjik Kaposh shtrin doren e bashkepunimit ndaj pinjolleve e bllokut dhe po hap dyert e hapsanese per kripto-komunistet qe pushtuan si urrithet kauzen e djathte me ndihmen e xhelilit e pirro kondit jo me larg se nga streha e galigatit apo shtepia e prokurorit te nderuar komunist Josif Pashko. TURP


#64

Dmth “antikomunstet” shqyptar te perfaqesuar nga proc.doc sec i 1re Sb e duan dhe mbrojne usa me shume se ambasadori i saj ne Shqiperi??? Allah allah! Po ay don luja nje antikomuniste vuri si k/prokurore, ça i shqeteson kta “antikomunistet” me te egjer? Apo “antikomunistin” e ka zene me tapi komunisti proc.doc.sec.1re?


#65

Interesante reaksioni zinxhir nga Vendimi “qytetar i pa deshiruar” per Lllallen ne Amerike

Kush ka radhen >

Cben frika ?

image


#66

Tani lindin disa pyetje, të cilat publiku ka nevojë t’i dijë. A është Adriatik Llalla rasti më problematik për SHBA që nga viti 2008 dhe nëse “po” atëhere pse nuk arrestohet nga prokuroria e Shqipërisë? Derisa e ndalojnë dhe e nxjerrin hapur si person të rrezikshëm për Amerikën pse prokuroria shqiptare nuk iu përgjigj “Zëri Amerikës” se ka hetime për Llallën siç akuzohet nga ambasadori Lu. Prokuroria shqiptare duhet të jetë më e sinqertë me publikun;a ka dosje korruptive për ish-kryeprokurorin apo kjo bëhet për ti bërë qejfin ambasadorit Lu, i cili e ka si hakmarrje dhe ka “keqinformuar DASH”, siç mbrohet Llalla te gazeta amerikane.

Kjo përplasje ka dy zgjidhje: Ose ka fakte dhe fillojnë hetimet për ish-kryeprokurorin nga kryeprokururorja Arta Marku dhe arrestohet Llalla ose ambasadori Lu duhet të largohet se ka shkelur cakun diplomatik dhe është treguar hakmarrës për llogaritë e vjetra të kohës së Bankers.

Ose ka edhe një tjetër analizë, e cila duket si një ekuacion me shumë të panjohura. Që Amerika, natyrisht me agjensitë e saja të investigimit në Tiranë ka dosje dhe informacione ndaj VIP-ve politikë, ndaj u tund kokën e prerë të Adriatik Llallës dhe u thotë politikanëve me peshë në Shqipëri se “mund të pësoni fatin e ish-kryeprokurorit”.

Nëse është kështu atëhere ka diçka me shumë se insistimi i ambasadorit Lu.


#67

Nuk e di a te qesh a qaj nga idiotesi te tilla .


#68

sakte, me mire nuk mund ta shkruaje


#69

aha, dmth ti, korriksja dhe Stalker qekeni goca-çuna produkt prinderor i feles se majte. Keni dale i çik skiç majtas nga brima!
E ku eshte ndryshimi juaj me psh devolliun ACDC qe ka dale i çik skiç djathtas nga brima?


#70