Antisorosianet shqiptarë nuk janë vetëm


#23

Ore mire Temen, tha, po ty kush po te perdor?


#24

imperializmi amerikan dhe revizionizmi rus


#25

Ok, qe te bejme nje recap:

  • Postimi i pare tendi ne peshk, eshte nje teme, e hapur nga ty, i rregjistruar vetem para pak oresh.
    Dhe postimi tend, eshte si i dale prej nje zyre propagande. E njejta linje me linjen e Sorosit, me ca garniture shqiptare te nje gjuhe te drunjte komuniste. Ne qofsh mashkull, 90% e sigurt qe ke intere$ te drejtperdrejte per kete ceshtje. 10% po e mbaj se mund te kem gabuar, ose qe je teveqel.

Either way, Lucy, you got some splaining to do.

Tek e fundit, nga momenti qe mbeshtet nje “shoqeri te hapur”, mund ta thuash hapur dhe te paguhesh hapur.


#26

Ja nje antisorosian i shoqerise se hapur:Gjate javes ne Shqiperi “punoj”/ Ne fundjave ne Hollande une shkoj.

http://www.gazetatema.net/web/2017/01/17/lulzim-basha-komenton-akuzat-qe-familja-e-tij-jeton-ne-holande/


#27

Zoti Sorro, po lexoj te tera shkrimet ndaj teje (kundra dhe pro) dhe po ve re se megjithse i pasur sa s’ka me, po iken nga kjo bote me turp. Ndigjoi dy llafe nga plaku, nga mua, nje keshille nga nje shqiptar i pasur sa s’ka me, por jo i pasur ne para por i pasur nga ana shpirterore. Bota ime shpirterore eshte aq e pasur, sa ia kalon ter pasurise tende dhe te shum sorrollopeve si puna juaj. Kete gje dhe shum gjera te tjera, ju nuk keni si ta dini, se ju financoni njerez, organizata qe nuk kane si detyre te shpetojne, ndihmojne nje/disa çeshtje, njeri/rez, shoqeri/te, por financoni njerez, organizata, qe perveçse mbushjes se barkut me buke, me paaftesine e tyre me shume i prishin pune shoqerise, njeriut/zeve, çeshtjeve, se i ndreqin. Prandaj te keshilloj, se nese parate i hedh per qellim te mire, siç thua, ndiqe deri ne fund rezultatin, ç’rezultat dhane, pozitiv apo negativ, se mund te japin rezultat negativ. Apo dhe ky eshte qellimi, pjese e lojes. Nese jo, athere beju me i hapur. Pjeri.
(shenim; Nese ka nonje qe ja di adresen, le t’ja çoje keto dy llafe te miat, atij.)


#28

Tani qe Durresi ka aeroport,jemi bere nje shoqeri edhe me e hapur


#29

Te rrime shtremet e te flasim drejt Trumptardet e Cunit te Sheqeres bojne sikur nuk mbajne mend por Sali qenefi me Lulthimin ja kon honger bothen Xhaxhi Sorosit deri para ca muajsh. I vershonte lekat Sorosi per klyshet e Shqupit pa kufi por niperit dhe mbesat e Hamzait tradhetine e pabesine e kan virtyt.


#30

haha, postim i dale nga zyre propagande. po eshte artikull i revistes gjermane spiegel plako, e lexova rastesisht dhe mu duk interesante ta jap ne forme te permbledhur meqe eshte teme e dites. megjithate po njofte njeri qe me jep ndonje lek per shkrimin, ma thuaj se ska Problem, i marr


#31

Pse Spigel nuk boton artikuj propagande? Çfar eshte Spigel, zedhenesi i Olimpit? Gazete eshte, pra tellall i nje propagande eshte.

Ne nje fare kuptimi, gjithçka politike, propagande eshte.


#32

#33

Cfare doje te thoje me kete pergjigje? Nuk besoj se kam thene ndonjehere qe Soros nuk eshte “demokrat” dhe nuk ka shpenzuar para per te ndaluar 45. Por te besosh se vertete Soros po paguan njerezit te protestojne eshte me shume se qesharake.


#34

Nuk besoj se cdo njeri qe merr pjese paguhet nga Sorrosi.
Por 50 organizata qe moren pjese ne mitingun e grave financohen nga ai.NYT e kishte si lajm.
Problemi eshte se ai po financon te sabotoje 45 pa filluar akoma pune.
Tani kane filluar te merren me femijet e tij me shprese se mos e thyejne.
Turp!
Askush nuk permendi vajzat e Obames,vajzat e Bush-it apo vajzen e Clinton kur keta ishin presidente.
Perkundrazi keta edhe djalin 10 vjecar te Trumpit e quajten autist.
Turp!Turp!


#35

NYT? Jo, ishte nje website affiliated me NYT,


#36

gjembi, Soros jo vetem ka paguar gjithnje kunder te djathtes, por kunderdjathtizmin e ka bere bere arsye te jetes, dmth eshte gati te paguaje te gjithe ata qe marrin pjese ne demostrate. Vete ka thene qe kunder Bushit ishte gati te jepte gjithe pasurine e tij.

Diskutimet qe ben me ACDC nuk kane vlere, nuk po thoni me teper se demostruest pa pagese ose kundeshtaret me pagese. Figura e Soros ka shume pika me interes per tu diskutuar.


#37

Pak rendesi ka.
Nuk sulmohen femijet se ke inat prindin.
Kjo qe po bejne te majtet ne keto 3 muajt e fundit eshte e neveritshme.


#38

Trumpi po saboton veten shumë mirë. S’ka nevojë për ndihmë nga asnjeri. Është njish për sabotim.

Jetë të mbarë e suksese në luftën kundër armiqve imagjinarë.


#39

Ore jeni ne vete per cfare po shkruani?
Nuk sulmohen femijet per inat te prinderit.


#40

Hajde gezofshi Ameriqine Trumptarde


#41

Nuk rri dot qeni pa honger mut.
https://www.google.com/search?q=what+the+right+said+about+obama's+kids&rlz=1C1CHZL_enUS709US709&oq=what+the+right+said+about+obama's+kids&aqs=chrome..69i57.18906j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=obama's+girls+attacked+from+the+conservative+right


#42

Nuk sulmohen femijet se ke inat prindin.

Me fal per injorancen se jam gje e trashe. Cfare do me thene me kete? Nuk e kuptova fare. E ke fjalen pse po sulmohet Ivanka? E para, po flisnim per dicka tjeter. Apo thuaj Conway style. E dyta, Ivanka nuk eshte thjeshte femije por ajo dhe i shoqi jane keshilltare.

Pyetje per ty: Cfare pune ka 45 te mbroje biznesin e femijes si POTUS?