Antisorosianet shqiptarë nuk janë vetëm


#43

nuk na the ndonje qeneri te re per ACDC-ne.

E reja eshte se nga nje pikpamje me e ngritur se ACDC, qeneria eshte kolektive, hahet mut kalamoni sa majtas djathtas, kake e majta, mut e djathta.


#44

Po djali 10 vjecar keshilltar eshte?
e tallen duke thene qe eshte autist…
Nuk e dija qe po flisja me njerez zemerzinj…


#45

mua me ben cudi fakti qe sa me nacionaliste dhe autokritare te behet nje force politike, aq me shume luftohen ngo dhe financuesit e tyre. duke filluar me putin, pastaj erdogan e tashme dhe trump. si ka mundesi qe nje milardier i “zakonshem”, nuk eshte se eshte ne superligen e miliardereve, dashka te rrezoje te gjithe udheheqesit me fuqiplote te planetit.Putini e akuzonte se perpiqet te demtonte interesat ruse ne favor te amerikes ndersa trump e akuzon se demton interesat amerikane ne favor te komunisteve.


#46

O korent qe po na Conway dhe neve (pervec vetes tende). Per cfare dreqin po flet?! Djalin e permendi vec nje comedian pa emer qe me pas kerkoi falje. Per cfare po na e sjell ne diskutim? Kaq te veshtire e keni ju Trapistet te fokusoheni ne diskutim? Apo kur s’keni rrugezgjidhje tjeter, si shkaba, Conway ne drejtime te tjera? (e perdora Conway si folje nese nuk e ke kuptuar).

Di dhe une te Conway po te dua, por s’eshte aspak e respektueshme per bashkebiseduesin. P.sh. kam pyetur disa here: si shpjegohet qe disa nga ju qe pretendoni* se keni luftuar diktaturen komuniste po lengezoheni ne pantallona nga diktatori 45? I bie qe nuk jeni demokrate, thjesht doni te fitoje krahu juaj personal.

*pa dashur te mburrem, kam qene pjese perhereshme e protestave kundra diktatures komuniste - dhe do te jem kundra cdo lloj diktature.


#47

Konstatim me vend. Eshte bere si rit per çdo autokrat qe te sulmoje Sorosin.


#48

Emeruesi i perbashket: eshte me origjine hebre.


#49

Ngadale se po na e beni Sorrosin engjell…
Fakti qe i treguan deren ne vendin e tij te origjines tregon shume.


#50

asgje nuk tregon, ose tregon vetem nje gje shume, qe planeti eshte ne gjendje çmendurie kolektive, nderkohe qe çdonjeri e mban veten te ditur si Sokrati.


#51

S’te thote asgje gjendja e mediave dhe shoqerive civile, dhe vet shtetit, aty ku financohen nga sorosi?


#52

Nje emision nga Ylli Rakipi mbi rolin e Sorosit ne Shqiperi:
https://www.youtube.com/watch?v=CLQumHUo8r0

Ca i gjate, por shume interesant.


#53

nuk eshte problemi te mbrosh sorosin, por te shqetesohesh per manine e “armikut” te jashtem qe ka perfshire sidomos shqiperine e mua me kujton per fat te keq luften e propagandes komuniste qe e filloi luften kunder armikut te jashtem me shkollen e financuar nga armiku amerikan fulz dhe vazhdoi pastaj me te tjeret. edhe tani sulmohet sorosi, lu, vlahutin dhe agjentet e tyre ne shqiperi.


#54

Gjithmone te tjeret na e kane patur fajin, si dhe agjentet dhe poliagjentet. Ne jemi gjithmone te drejte e te pafajshem.


#55

problemi me mediat fillon ne momentin kur ata financohen nga oligarket dhe jo nga sorosi sic tregon dhe shembulli i shqiperise me gazetare milionere qe kane punuar neper gazeta qe kane falimentuar ose qe nuk mbulonin dot shpenzimet e veta. A.Peza, M.Baze, A.Cani,Y.Rakipi etj, etj


#56

Me soros e filluan pothuajse te gjithe pra. Ja ku i ke sot, gjakpires te fukarase.


#57

Po c’lidhje ka Llalla me anti-semitizmin? :smile: Ama me te vertete kohet e fundit Sorosi eshte bere krye-justifikimi i ketyre llallave , pak a shume si “o zyshe s’kisha drita” ne vitet '90-fillim 2000 per nxenesit e 8-vjecares. Sic e thote the artikulli i BIRN-it, jane ajka e lidereve boterore qe e akuzojne Sorosin per gjera. Sorosi vertete nuk eshte engjell se tek e fundit spekulator eshte me profesion, por qe nje teori konspirative te shkoje kaq larg deri ne nivele presidentesh e kryeministrash me duket e pa kuptimte.


#58

Ve bast qe 45 (keshtu paska filluar te quhet tani,jo DJT?) i ka zili Putinin dhe Erdoganin,do ta kete me te veshtire se ata te dy.Po te mos ishte i vjeter,rrezik te kerkonte qe mandatet e presidentit te mos kufizoheshin.
Tani vitet paskan per tu ndare ne para dhe pas Sorosit.Kush e ka pare Top Story e parafundit me duket,ishte edhe Muc Nanua."Edhe une kam qene te bordi i Sorosit,tha.Benin mbledhjet,tha,thosha mendimin tim dhe kaq,nuk me thoshte njeri cfare te mendoja e te thosha.


#59

Ky psikopati mbeti duke thene mirupafshim ne Shqiperine socialiste,dhe prape ketu eshte.Si rregull nga ky bllog largohen te mencurit dhe mbeten budallenjte,keshtu qe ka te ngjare qe ketu do jete edhe pasi te behet Shqiperia socialiste.


#60

Gjithmone eshte kerkuar te gjendet nje scapegoat(koke turku),po se ku duan te dalin kete here,jo Llallat,se Llallat tellalla jane,po padronet e tyre,hajde merre vesh.


#61

Trump i vuni rruspen sorrowsianeve! I nxorri ne rruge si zorraxhi qe diten e pare.


#62

Baze, Cani, Peza… Nuk I begeniste Xhaxha Sorrosi, Rakipin, Lesin dhe nazarkot me shoke kan marr para nga shoroshi per nje Shqiperi me te mire. Po Rakipi pasi Morri parate e Shoroshit I vinte bombe Lokalit te Lush Perpalit me urdher te Cunit te Sheqeres… E per te gjitha keto e ka fajin cifuti shorosh