Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarëve po marrin në konsideratë të largohen nga vendi

me duket se kishe te drejte brado, noten.

1 Like

Pjerini qeka inkuadru tek Shqupi si Militant Disident…para ca ditesh vinte materialet e Portalit te Zenit…sot paska vu fjalimin e Bashes…Lylit te mbajtur para ca oresh…
Nese sot ne pushtet do ishte Salih Qenefi me banden e tij jo 50% por 90 % e Shqiptareve do te largoheshin.

1 Like

Pjerini nuk eshte me shqupin por realist, ka kritikuar diktatorin kur ishte disident, me vone buall mavrine, tani palloshin.

1 Like

Ka vu fjalimin e Lylit mer … para ca ditesh na vuni Zenin…paska fillu tek Shqupi dhe eshte 100% ish-Sigurims

1 Like

100% ish sigurims! nuk e besoj, ja le ta thote vete neser kur te ndeze kompjuterin.

Ore kisha fik une kompjuterin dhe mbasi mbylla tv dhe hapa kompjuterin pashe qe Pjerini mbante fjalimin e Lylit…pse opozite eshte kjo?

Si shpjegohet qe viti 1990-91, e gjeti Shqiperine me plot disidente, qe me ne fund arriten te shprehen edhe publikisht hapur, se ne mes miqsh shpreheshin edhe ne kohen e merhumit.
A mos tregon kjo gje se ai diktator, nuk ishte dhe aq diktator sa e kujtonim.
A nuk jane keto fakte, edhe kunder vete budalliqeve te Tironcit ;

Merhumi nuk ishte aq diktator thote…Shqiperia e 90-91 plot disidente…Pardesyte e bardha …ishin disidentet e formuar ne zyrat e xhelilit dhe lulezuar ne shtepine e ish-prokurorit Josif Pashko???
Pjerini ka punuar per sherbimin inteligjent Shqiptar dhe e ka vazhduar ket e veprimtari me pezzogrosot ne Belgjik e sot sherbimet e tij inteligjente ja lyp Zen Deledashi me FaqeDjeguren e Salih Qenefit se ata Kinezet Lee…Arvizu…Luuu …sic i anatemon Shqupi e Familja …kerkojne Drejtesi per Shqiptaret.
Te shofim si do ja han Bothen Monikes e KaptinModhit kta opozitaret e djegur per vatan

Qe jane aziatike Yee, Arvizu, Lu, kjo duket nuk eshte nevoja ta thote shqupi, mbase na i sjellin duke ditur qe kemi qene vlla e moter me Kinen, po pse te duket Zeni sigurims qe Pjer e paska cituar, vetem se e ka pas baben doktor ne ate kohe!? se kshu i bije te themi te njejten gje per Edvinin qe e ka pas baben ne kupolen politike te asaj kohe kur firmoste per varjen ne litar te poeteve.

Mire e kane, te votoj e per ed pallen

O Vlonjat, me qe je ketej verdalle na thuaj ndonje gje!

Ndoshta kjo shpjegon pse Ligori dhe te tjere hengren burg ndersa njeri qe hedh gurin e fsheh doren, si ne rastin e incidentit ne ambasaden amerikane, jetonte ne mes te Tiranes pa i hyre gjemb ne kembe.

Ligori ka qene burr zotni, sa per keta te tjeret qe paskan hedhur gurin dhe fshehin doren nuk di ç’te them, nuk kam informacione.

Dale Zeqo se jam akoma ne autobus. Nje dore e kam te zene se po mbahem te hekuri kurse tjetren e kam fut ne xhep dhe po shtrengoj portofolin se duket i fryre goxha ngaqe ka letra bakalli plot.
Ndersa ne lidhje me sa mesiper edhe une jam i te njejtit mendim si Bradi. Por Bradi eshte shume emocional dhe ndikohet shume nga Bredhi. Kurse Bredhi ka pike te dobet Belulin dhe ia degjon shume llafin. Beluli mo dihet qe ka respekt per Zeqon dhe nuk para ia prish qejfin. Kurse Zeqo e ka mire me te gjithe po grricet shume me te Gjatin…
Ça te them me… ja kshu eshte gjindja ne akuarium.

1 Like

Keta jane me te rrezikshmit. Ish sigurimsa dhe spijuna te udb-se, kgb-s dhe bbf-s. Prandaj nuk te fal jermoni. Niks gefungen!

1 Like
  1. ku e ke fjalimin e Lulit, ma nxirr te lutem. Une kam sjell nje artikull te Monitorit.
  2. Kush eshte ky Zeni, se e nigjoj shume here ketu dhe ne media.
    dikur thoje; shqupi-shqupi, dhe te them te drejten nuk e kuptoja se per ke e kishe fjalen, vetem keto vitet e fundit e kuptova, kur e permendte dhe Palloshi.
  3. Me quan sigurims. Dikur i urreja sigurimsat, ndersa sot nuk i urrej, dhe me vjen keq qe s’kam qene sigurims, makar te kisha qene dhe bashkpuntor, por jo fatkeqesisht, nuk e di pse me shihnin si armik.
    Tironco, kam vene re se ti, sapo nje njeri/komentator te ve ne dukje nje gabim ne mendim, ti i hidhesh ne fyt, duke shpifur ne ate menyre, sa nuk e kupton se del bllof.
1 Like

Per pardesyte e bardha, ke material tek VQ, nuk eshte faji im qe ti nuk lexon, por vetem hamendeson.

Pjer te mos njohesh kush eshte Zeni, djali i Pr. Dr. Z. Sali Berisha ! kjo nuk te falet.

Une e kisha mbyll kompjuterin e po shifja Lajmet e Lyli po fliste se si Shqiperia po zbrazet e 50 % e Shqiptareve duan te largohen. Hap kompjuterin e te njejten propagande 2 lekshe lexoj tek ty por ca ore shume shume me vone.

Kishte nje artikull tjeter qe tregonte se Dibra e Corovoda po zbrazen e po vendosen ne Tirone e Durres. Pse mer palloshi i jot e ka pergjegjesine per levizjen e popullsise? Thirrjen te Zdrypin ne qytet Malokve ja ka bo Azemi para 30 vjetesh sepse ne Demokraci thoshte Azemi njeriu leviz ku ti doje Trapi e prandaj sot kemi Kenete te Betonizuar ne Durres e Bathore ne toke buke.
Po ti pse nuk kthehesh prej Belgjike ne Shqypni apo te persekuto Palloshi me Buall Mavrine? NJerezit do jetojne ku ndjehen me mire e ti si patriot kthehu ne Shqypni e boje Vatanin Belgjike.
E pe artikullin per Estonine qe kish vu ky Eunuku Nazist? Shtet me siperfaqe 2 here me te modhe se Shqiperia e popullsi 3-4 here me te vogel…prandaj ka rreqebull e qimtha me bollik…ne me kaq shume njerez e hame ene Arushen.

Cer eshte kjo nostalgji per Komunizmin, Merhumin e sherbimet Inteligjente nga na juaj i nderuar? Ti nuk ke qene kurre disident por bashkevuajtes e bashkefajtor, keshtu qe leni historite me trimeri kunder dikatorit me te eger te Evropit.

1 Like

Zeqo nuk kum thone qe Zeni eshte Sigurims por Delenxhi e per Babe nuk ka pas Doktorin po Mirin e Xhikes qe ja msoji si bohej leke me miell fale klanit Tropoxha. Aziatiket e Departamentit te Shtetit i bote mooot me kore raciste ju Pellazget Kariane te Shqupit per ate pune sa nuk ju qas mo njeri ne oksident se dukeni anadollak.

flm per informacionin Zeqo , gjithmon mendoja se flisnin per noi gangster te krahut te PD, sikunder ishte ai Shullazi i krahut te PS.

Une dua ta boj venin tim Belgjik dhe e boj, por ai i heq ti ata vemje, qe te hapet rruga. E thon shkurt, a ke fuqi, ti heqesh ata, e te vihen ne zbatim idete e tezat e mia, nuk ka rendesi se kush do jete kryeminister, une nuk luftoj per pushtet, une luftoj thjesht vetem qe vendin tim dhe shqiptaret ti shoh te jetojne me mire se tani, te jetojne me me dinjitet.