Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarëve po marrin në konsideratë të largohen nga vendi

Po ti mendon qe Shqiperia do bohet nonjehere Belgjike? Sigurisht sepse deri para 50 vjetesh ka qene njesoj si Gjermania ne fakt.
Shqiperia eshte Demokraci dhe qeverisin ata qe votohen prandaj ti duhet te kesh respektin me te modh per zgjedhjen e popullit Skipetar. Kishin dale ca te dhona te tjera qe kan terbu kta shoket e tu te Shqupit…800 000 shqiptare aprovonin punen e Palloshit versus 400 000 Shqiptare qe aprovonin punen e Lylit…edhe po u bashkuan me Monen e Kaptinmodhit kta shoket e tu e kan pothuajse te pamundur rotacionin ne pushtet VETEM .
Nuk eshte faji i Shqiptareve qe Gjigandi ka avantazh te madh ndaj Hollandezit qe Qesh.

http://gazeta-shqip.com/lajme/2017/10/11/tvsh-per-te-gjithe-fmn-kunder-qeverise/

E çuditeshme, se si keto emertimet qe ti nxjerr, si; Shqupi, Gjigandi, etj, perdoren edhe nga te tjeret, si politikane dhe media me pas.

Meqe ra fjala, meso qe Shullazi e ka pas mire me te 2 krahet politike sepse keshtu eshte Shqiperia keto 27 vjet e nuk do te behet Belgjike kurre. Thuj inshallah rregullohen dritat e uji tek apartamenti jot ne Durres pa Gjermanise e Blegjikes shifi targen.

C’beni ketu elena mihallovna?ikni prej ketej.o zot do Te shqyejme njeri tjetrin ne kete humbetire e s’do ta marre vesh njeri-fjale profetike(nuk dihet nga mencuria apo rastesia)

bohet , bohet, implemento sistemin belg, gjerman, ne shqiperi, dhe ja ku u realizua, me pak dhimbje.

Sic u bo Shqiperia Kine e Rusi aq ka per tu bo Belgjike e Gjermani.

Pjerin ajo qe skupton ti eshte qe ti je opozitar qe jeton ne Belgjike dhe Shqiperia nuk bohet nga Makroekonomiste qe skan interes jetike te lidhura me Albanine. Per fat te mire nuk te pyet njeri keshtu qe nuk ben dot as dem me tezat e tua.

1,5 milionë shqiptarë duan “babë”. Duan qyl, që ta gjejnë gati në një vend ku gjyshërit e vendasve kanë derdhur gjak për atë tokë. Mirë do të ishte të iknin 60%, ai plehu, ata që vetëm i bëjnë dëm këtij vendi.

Nuku rriten trangujt pa pleh joo

1 Like

Paska vdek Dritan Prifti .

Nuk bohet vertet Shqiperia me ata njerez, me palloshra, por/ama bohet me njerez te ndershem e qe mendojne per ate vend.

e sheh qe flet gabim, piksepari nuk jam opozitar, nese ti kritiken ndaj pushte-tarve e quan opozite, kjo eshte dyfish gabim, e piksedyti per ç’interesa jetike flet, kur une, kur isha ne Shqiperi (pa dale ne emigracion) mendoja me pak per vendin se tani qe jam ne emigracion. Keshtu qe bie ajo qe thua.

Pjer, te kujtohet ne fizike parimi i eneve komunikuese?

si neper tym me kujtohet, pas nje autoboti me vere :laughing:

1 Like

Pjerin ti je opozitar sepse ke lene vatanin me deshire dhe ke kerkuar azil ne nje vend tjeter ku jeton me mire. Ti nuk ke interesa jetike ne Shqiperi sepse jeta jote plotesohet ne Belgjike. Ti ke iluzionin qe te djeg shpirti per vatanin por nese do ishe e vertete ti d oshisje shtepi e katandi ne belgjike e do levizje ne Shqiperi. Ty ste lidh gje me Shqiperine vec faktit qe ke deshire te kontribosh atje si pezzogrosso e jo si magaziner vere por fatkeqesisht nuk ka per te ndodhur.
Ata pushtetar te keqinjee apo imoral u sherbejne me mire se ca te tjere Shqiptareve qe jetojne atje. Ketu fillon kontradikta jote sepse duke jetuar ne Belgjike do te zgjedhesh pushtetaret ne Shqiperi. Zgjedhja jote eshte toatlisht e gabuar sepse pushtetaret belgj plotesojne te drejtat e tua jetike dhe jo ata Shqiptare. Zgjohu Pjerin, pusht.aret zgjidhen nga ata qe jetojne atje e jo nga emigrantet.

kur e kam kerkuar kete, nuk kam bere akoma asnje intervenim apo kerkese per tu zgjedhur pushtetar atje. Kam kerkuar thjesht te ndigjohet edhe zeri im, megjithse eshte ndigjuar pakez.

Po Likja?

Gjynah, vete merr mortja kete qe ishte gjys njeriu, kokelopen e te tjeret i le verdalle.

De mortuis nis nili bonum.

Shume pak. Me kete jete mizarabel qe behet ketu ku shumica nuk nxjerrin dot muajin shume me i larte duhet te ishte numri.

Po ai babloku pak me siper I quan plehera qylaxhinj ata qe duan Te ikin ?

O vellai i shkerabes. Ehe ti sikur ike apo e kam gabim? Dakort qenke kthyer - dhe s’te pyes per arsyet. Por qe ke ikur ke ikur. Ti po thua qe ike “per arsye personale”. Te tjeret per cfare kane ikur, per arsye publike?