Basha s'ka kthim pas, mospjesëmarrja në zgjedhje e vetmja zgjidhje

Une them t’ja falim meqe eshte hera e pare qe ben gafe pa dashje. Si i tha atij ne press conf “kete informacion me kane dhene”.

1 Like

1 Like

Ambasadori italian Alberto Cuttillo, viziton protestuesit para kryeministrisë: Vlerësoj protestën paqësore, kauza është drejtë

http://www.gazetadita.al/shpulla-ne-korridoret-e-kuvendit-deputeti-i-pdiu-se-aqif-rakipi-rreh-deputetin-e-ps-alfred-peza/

Nji pyetje kam - Trumpistat ketu ne peshk jane Trampista se ashtu eshte edhe PD-ja apo jane ‘gjenetikisht’ Trumpista?

1 Like

Normalisht si gjithe tufa pro-trump ti thelbin nuk e kupton … problemi nuk eshte se trumpi po ban islamiket … hajde varjau atyre … problemi eshte se kjo krijon precedent qe ai ne emer te sigurise kombetare te ti heqe te drejtat kushtetuese ty rrot

goodmorning… te drejtat kushtetuese filluan te hollohen qe me Patriot’s act, apo kur kerkojne te shkelin amendamentin e 2 po ne emer te sigurise kombetare.

te duash Trumpin, presidentin e amerikes, sepse e do PD-ja eshte me mire se ta urresh Trumpin, presidentin e amerikes sepse e urren PS-ja.

1 Like

#kryelajmi

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/02/20/jozefina-topalli-kthehet-nga-brukseli-bashkohet-me-protestuesit-në-çadër- #.WKtDYzw8JR4

1 Like

Tipik liberal sorrosist.
Fillon dhe mbaron komentin me ofendime.
Te drejtat e mia ai nuk ka si i heq,pasi une nuk jam rrezik per sigurine kombetare as hajdut e vrases.
Zakonisht ata qe protestojne per te drejtat e njeriut ne vendet demokratike e kane “mizen nen kesule”.
Psh shumica e atyre qe protestojne per murin me Meksiken se rruajne fare per emigrantet e thjesht e por jane thjesht ne pagese te karteleve te droges,ose jane anetare te Partise Komuniste ose islamike.
Po flas per organizatoret jo per pjesmarresit e tubimeve.
E verteta eshte se ndalimin e njerezve ja jep si te drejte Kushtetuta qe ta zbatoje presidenti dhe Trump ketu eshte ne rregull.
Por sic e thashe kur te fillohet te kerkohet ndalimi i muzikes klasike te “kaureve” se na ofendohet Islami,atehere do te jete vone.Ne Europe per nja 5 vjet ka per te filluar…ketu do te jemi dhe ironikisht juve do te thoni qe kane te drejte te ofendohen,duhet tju hapim rruge…

Te drejtat e mija jane ne Kushtetuten e SHBA-ve dhe jane gdhendur ne gur,Keshtu qe ska president qe i heq.
Nejse kjo taktika e frikes ska per tju dhene rezultat juve sorrosisteve.

1 Like

Pse nuk me bind asgje ne kete proteste te kryesuar nga Basha? Ciles zgjidhje i referohet Basha??
1.Te qenurit kryemanaxhuesi i Tiranes (1/3 se popullsise se Shqiperise) per 4 vjet dhe te mos berit asgje.(pervec nderhyrjes ne shesh qe eshte norme per kedo qe vjen ne bashki)
2.Ne nivel qeverie :

  • Minister transporti - akuza te renda per vjedhjen e rruges se kombit.Ceshtja u mbyll per procedure dhe jo gjykim ne thelb.
  • Minister i Jashtem - ceshtja e detit me Greqine.
  • Minister i Brendshem - ngjarja e rende e 21 janarit.
    Nese Basha po na ofron te tilla zgjidhje me siguri qe ka shume guxim ose po na teston inteligjencen.
1 Like

http://www.lapsi.al/lajme/2017/02/20/basha-i-përgjigjet-koçijançiçit-për-protestën-ka-edhe-be-që-injoron-korrupsionin-e

Shumica e PD jane ish bashkepuntor te sigurimit nga familje komunistash qe bastarduan ne PD perfshire edhe militantet fshatare qytetare qe I vene pas ! Kane nje mentalitet qe duke qene afer komandantit I grefen shqisat se behesh I madh me pozite dhe mund te mburresh para fshatateve te vet dhe fisit so me I miri I tyre.Shembull tipik Flamur Ndoka doktor profesor nga Kuksi po so rrezultat I karrieres arriti ne majat me te, larta te Pushtetit si militant lucrative torrovello torrollak !

Topi eshte i imi, penalltine e gjuj vete. Ku pyet berisha, me fal basha per nderkombetare. Ai eshte si enveri qe edhe bar hame e parimet, me fal pasurite nuk i leme. Por, njerzit nuk jane me me mentalitetin e dikurshem enverian. Sot ata/ato i thone Fuck off te gjithe atyre si basha /berisha qe duan te shpetojne koken ne kurriz te miletit.

Reshat Kripa do veten me hyp ne peme. E me qellu me cifte me barut te lagur.

sot,si cdo dite tjeter, lartesohen kujtimet e rrezimit te qelbesires, atij qelbesire qe PS dhe aleanca e qelbesirave lartesojne.

1 Like

Filluan duke ngrene koken e njeri tjetrit , prisni…prisni …s´keni pare gje akoma .

http://www.lapsi.al/lajme/2017/02/20/“arben-ndoka-rrahu-sot-ish-deputetin-e-ps-së-në-lezhë”

1 Like

O Brado po ju nipin e Hisniut gjetet per reference? Papapapa s’ju ndaht shpirti qe s’ju ndahet nga biroja, nga shoku Hisni, shoku pali, shoqja lenka.

1 Like

Jo, jo, Lapsi i referohet shqupit. pra burimi eshte vete luli.

1 Like

Ehhh…shoku Hysni ka qene burre i mire , kemi dhe foto me Komandantin :v:

2 Likes