Bebi Kristidhi mbush 80 vjeç


#21

shko bo i vrap me brekushe ne dore me mush uje tek pusi per me la sumen me sapllake tek halja me drrasa pa dere rreze murit me qerpiça. Per tjeter pune nuk je.


#22

Po me Brekushe zbritet edhe ju nga Mali Tory plus ene morra, pavaresisht se shume njerez ju priten me iluzione.


#23

po ndryshe nga ju mbetem katunare injorante, nuk u beme kurre pederaste snobe kryeqytetas sa hap e mbyll syte per 24 ore.


#24

Mos u boj xheloz per faktin qe Bebi e Babai i saj rrezatonin me shume kulture se gjithe qyteza jote, ndersa injoranca nuk eshte turp por mungese e imponuar.


#25

jo injoranca mund te jete edhe e kerkuar ne mes te rrezatimit kulturor te Sodomes dhe Gomorres. Po ti kte nuk e kupton dot sepse je injorant me brekushe qe rrezaton kulture allafronga skollomento.


#26

Sodoma e Gomorra jane perralla per injorantet qe besojne se Uragani Harvey denon te paudhet.
Kurse Kristidhet kane qene jo thjesht familje por nje institucion ku njerezit ne ate kohe gjenin kulture e respekt qe rridhte nga tradita para komuniste.
Sec hyjne Brekushet e mia apo Sodoma e Gomorra nuk e kuptoj.


#27

Ndonje njohuri per karrieren artistike te saj na sillni. Edhe nje teme ditelindje qe u hap, u dhie. Mire qe s’na ftoi ne darke.


#28

Sodoma dhe Gomora jane metafora qe i perdorin edhe ateistet me Brekushe, te cilat jane edhe kto metafora. Beb Kristidhi dhe familja e saj nuk jane metafora, jane njerez reale, pranej ti mos i pergojo kot ne kete muhabet duke me perzi dhe mu kot ne nje pergojim te cilin nuk po e bej.


#29

Kjo eshte me shume se nje Kariere muzikore.
Disa familja te shquara Shqiptare te pa-angazhuara me Komunizmin ne ate kohe, ishin Historia alternative e Tiranes moderne, jo ajo me Partizane e Balliste te kuptohem.
Kush nuk vjen nga ai realitet nuk mund ta kuptoje me te drejte e ska pse ndihet keq.


#30

roite xha belul, roite. ajo ishte beti


#31

ouu, vertet Beti ishte ?! -mos ishte sinjora Bertini ? -ishte nje trill i Françeskes, tha…:joy:

po e pershtata Bebi, oj Manjole…, e pershtata edhe njeher per situaten, se shkonte shume.:slight_smile:


#32

Bebi qenka hala gjalle .edhe 100 e ti rrojne gjithe te dashurit .bebi ka qene ne tiranen kamuniste qe ishte nje katund gjigand varianti asaj qe kauret quajne "socialite ".


#33

Sa vjec je ti Pjer? hape videon don’t panic, s’ka be gje interviste Blendi aty…


#34

Bebi Kristidhi nuk gjendet as ne Wikipedia. Sa keq per ne qe nuk e njohim. Emrin e saj per here te pare une ketu po e lexoj. Duket goxha grua ne foto. Ngjan si franceze.


#35

As une skisha degju ndonjehere per ket Bebin. Bebiiiiiii :baby::baby::baby::baby:. Shume e paskan perkedhel me kete emer. Lol


#36

Ti pret qe ne Wikipedia te kete faqe per te gjithe artistet shqiptare?


#37

Ne Wikipedia gjendet cdo lloj pastermaje po artiste virtuoz si B. Kristidhi fatkeqesisht jo.


#38

Eshte nje anetar Edvini ketu qe merret me faqet shqiptare te Wikipedia. Nuk e di c’domethene kjo, por mbase mund te shtoje nje faqe dhe per Bebin si bicim dhurate per ditelindje.


#39

Tiku paska marre grada ketu me c’shoh? Pervec Bebit kuptohet :slightly_smiling_face:


#40

çfar gradash?