Berisha nuk ka kujt t’i flasë

si ska kujt ti flasë?? kapua dhe shokët e tjerë të frontit janë gjallë akoma,

Ne fakt pas nje humbje kaq te thelle ska kuptim te rizgjidhet Basha perseri. I vetmi qe perfiton nga kjo opozite e shkaterruar dhe inekzistente eshte Rama.

Qekurse ka mbyllur gojen doktori shqiperia ka rene ne qetesi te thelle nga ana pulitike si meqene norvegjia apo suedia .

Vetem PPU s’ka rene ne qetesi. Cdo teme politike kthehet ne teme dite me 300 replika, edhe ato qe s’jane politike kthehen ne politike.

Ne shqiperi, po edhe ne kosove, partite kane ngecur te qasja nihiliste. PD duhet te shuhet. PS eshte parti kriminelesh. Sistemi duhet permbysur komplet. Rilindje. Republike e re.

Sipas meje eshte mungese e pergatitjes profesionale dhe njohurive elementare per t’u perballuar me realitetin. Partite, secila, jane partnere per zhvillimin e shtetit.

4 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - korrik 2017

A do i heqi njeri dorezat kur te flasi per sulen? Qofte kto analistet e leshit e qofte kta koqet e grupit "anti Basha"
Po pse me nuk ja permend asnjoni mekatet partiake duke fillu qe nga konferenca tiranes? Po pse me nuk ia permendin Pashkon, Meksin, Hajdarin, Pollon, Selamin, Ngjelen, Topin…
Po ska politikan ne bote qe mbasi te arrije majen me te larte politike si president shkon e behet k/minister.

Po pse me nuk e permend njeri Namik Hotin?

Nuk paska kujt me i fole sula. Po sula e ktheu ate parti ne bajrak dhe vu shokun e Argites si toc kuklle sa per sy e faqe. E ka per ta vu prap ktu do jemi.

Sigurisht! Neser fiton Basha, dhe rendshem biles.

Shume mirë. Shume shume mirë biles.

:slight_smile:

Berisha nuk ka kujt t’i flasë

Le te flase me vete, s’e ndalon njeri. Plus qe ka gjithe ata shoke dixhitale.

Jo jo, le flase me vete kush do ta ndaloj😂.
O Brado po i digjet fitili kamandantit.

Deri dje thonit pse fol , tani qe nuk po flet thoni pse nuk flet , rrini urte se po foli AI edhe zogjte ndalojne fluturimin , bilbilat ndalojne kengen , re te zeza vijne , rrebeshi fillon , bubullima s’ndalet …
Nuk u ngopet duke ju vrare vjedhur dhe plackitur ? Prape doni qe te flase ? Popull qe po ti kash nonen te thote babe.

1 Like

aha, paske lexuar edhe ti librin

Jo-jo Manjola, Bradi e nisi ta lexoje, mirpo sapo pa gjith ato kritika te renda qe une i beja Buall Mavrise dhe PD, e la librin qe sapo e kish filluar. Ky muhabet para ca viteve. Mirpo ajo qe me pelqen tek Bradi, eshte se megjithse ia kam share komandantin, prape ruan qetesine dhe nuk te kundervihet si disa qe po t’iu kritikosh Palloshin, te hidhen ne fyt. Prandaj dhe ruaj respektin per Bradin, ndonse ai i eviton takimet me mua pikerisht se ia kam telendisur komandantin.
E pikerisht se eshte keshtu, ai koqja i vogel dhe sumçja i gjate, duhet ta kishin marre mundimin te me ndigjonin.

I modho, na sill noi pikture qe ta kuptojme, se nga kjo ketu, me thon te drejten, si jap dum ç’a do me thone.

ja nje tjeter qe eshte me e lehte per tu kuptuar:

S’ka kujt ti flase se hengri mut kot e I foli goja para mendjes me caderen e lirise republiken e re etj .
Edhe fishekun rezerve Te vjedhjes se votave ne rast humbje me Te cilat hidhte turmat ne sulm per Te destabilizuar qeverine e plasi pa filluar lufta hala
Ajo qe I vithisi ne hale demokratet ishte prupaganda kondra kanabisit .me parullat e luftes kondra droges fiton pika ne shba ku me kete aktivitet merret nje pjese e vogel e popullsise zakonisht pjesa me precedents penale.por ne shqiperi ku eshte perhapur gjeresisht Te bec fushate elektorale me flamurin e kondra droges do Te thote Te bec premtim se do I heqesh buken e gojen tre cerekut te popllit.keshtu qe dhe dilema e fshataresise kanabiste ishte :a do votojme per PS qe na lejon kete aktivitet apo do votojme PD qe premton ta zhduke e ta na heqe buken e gojes?

Sali Berisha, pro Lulzim Bashës

Buall Mavria dhe Sozia duken te lumtur pas humbjes se zgjedhjeve :grin:

Berisha: “PD, padiskutim, është në vështirësi serioze. Ka pësuar humbjen më të thellë në historinë e saj"

http://m.oranews.tv/vendi/berisha-thyen-heshtjen-ka-nje-mesazh-per-kritiket-dhe-ata-qe-duan-rikthimin-e-tij/

Jo mo jo, votat u vodhen :v: