Bravo Mario (dhe shokët)!


#139

Po ata funderrinat njerezore qe permend ti, paguhen per ate pune. Kurse keta te lartpermendurit e bejne per pasion. Mbushin endrren e demokracise, qe s’paten guxim te qendronin ketu e ta ndertonin sebashku me ne por ia futen vrapit neper bote e tani na bejne si te kulluar.
:scream:


#140

Ja te marrim rastin e Dioguardit, qe ka kontribuar jashtezakonisht per ceshtjen shqiptare ne Kosove e per demokracine ne Shqypni. Ka perkrahur Salih Qenefin qe ne 1990, sot Shqiptaret e PeDit nuk kan lene gjo pa thene se i preku Mullah Omarin, suniteve, Salukun me Zenin…e ca te flasim mo…vendali apo emigrant…kur e dhi e dhi…


#141

Jan te lidhur, edhe kta se bojne per idealizem, por kur vjen Partia e duhur ne pushtet u puneson djalin e axhes a gocen e ijes, po ne kena pas ish-diplomat te sapo pushuar tek peshku qe bonin propagande nga emigracioni qe tu fusnin prap ne ambasade.


#142

Ah pasket bere te njejtin kurs me shkaben. klm (TM shkaba).


#143

Pse pickon gjemb, s’te pelqen e verteta ?

@TironciLebetit I ke thene te gjitha mos shto me as nje presje, shyqyr te pakten ti qe je Tironc dole sagllam e na nderove kryeqytetin , na zbardhe faqen para ceceneve.


#144

po pse mo, shkaba junior, mos te kam prere gje kerthizen une ty dhe e kam me detyrim te kujdesem?
Te jete per ty e sojsorollopin tend, une as gjys dollari nuk shpenzoj ne ate vend.


#145

ndaj shtova “inferioret e shqiperise” qe shajne cdo gje shqiptare e levdojne cdo gje te huaj


#146

Mbushi mendjen vetes o sojsorrollops ,se po perforcon pikerisht ate fjali te cilen e ke etiketuar ketu ne kete koment.
Qe s’ta ka nevojen njeri , e vazhdo jeten !


#147

T’i themi dhe prinderve te Dr. Marios qe ju s’patet guximin te rrinit atje dhe tani biri juaj s’duhet te shkoje ne Shqiperi te ndihmoje. Gjithashtu dhe juve s’duhet ta pranoni Dr. Marion te vije t’ju ndihmoje si bir frikacakesh qe eshte.


#148

Per arabet po dalin ligje pra, qe te mos u lejohet levizja si me pare, dhe ky vendim ka mbeshtetje popullore vetem prej imazhit.


#149

Te pakten Mario , perulesisht ben ate qe di te beje me mire ,ndihmon njerez , dhe e bene se e ndjen detyrim jo se ia kane kerkuar ose po e lusin , sic po e paraqesin disa ketu ndihmen e emigranteve !!!

Ke ardh vone ne diskutim gjemb se nuk po flitej kunder Marios e njerezeve si Mario , s’do rri te bej kronologji debati tani, aty i ke lexoji e pastaj komento !


#150

Po prandaj na ka lene uraten Serbia ne cdo fushe, se jane te bashkuar si popull,me raste edhe kunder shqiptareve.

Kurse ne kemi taksirat merremi dhe me keta , qe se kuptojne cdo te thote imazh , edhe pse jane vete pjese e atij imazhi. Po varja, ca nga puntoria e uzina ,ca nga koperativa , s’ishin te gjithe filozofer ata qe iken, ca pret…


#151

Rrini mire se do ju vijme te gjith aty e te na ushqeni me buke.


#152

Pranojme edhe diet me Pjeshka, Zeqo, thuja …thuja


#153

Dollaret me vete edhe bujrum !


#154

Po marka lireta dhrahmi pranoni!


#155

Per ato je 20 vite me vonese , s’te ndihmojme dot, po mos u merzit se te sjellin buke keta nga Amerika qe bejne namin me donacione.


#156

18 postues, 3 nga Shqip.
Nga 96 komente, 35 nga keta te 3.

Tallagjaret kane ngel ne ate vend. Ata qe pune kane shitjet e faqeve ne fb ose keshillat se ku te jetosh po te kesh 200 mije dollare


#157

E ke gabim , ne te flasim 20 minuta per zotin jehova. Po ti cfare pune te rendesishme mund te kesh valle, qe gjen kohe te merresh dhe me PPU ?!


#159

Ne radhe te pare iniciativat e Marios me shoke tregojne qe dashuria dhe pasioni per ate c’ka bejne e tejkalon deshiren per te pasur nje profesion qe te siguron prestigj dhe te ardhura te kenaqshme. Nese vertet e do punen qe ben, ajo eshte pjese e pashmangshme edhe e kohes se lire dhe perben burim frymezimi per ta ndare e jetuar me sa me shume njerez to bring joy ne zemrat e tyre (konkretisht per te permiresuar cilesine e jetes). Bamiresia e vertete nuk ndjehet si sakrifice, por si lumturi, e cila buron nga dashuria per one another.
Nuk e prisja lidhjen e temes kaq ngushte me patriotizmin dhe gjenerimin per rrjedhoje te kaq shume komenteve.
The message is clear: Peace and Love.