Charleroi-Podgorica

Jo pra kete po them qe qekur qe nuk me del emri fare plus ca fraza sikur nuk jane te lidhme. Me duket se e ka konfiguracioni i faqes se dhe shkronjat ishin te madhesive te ndryshme. Pastaj here me del te faqja qendrore ky tregimi here zhduket. As po marr vesh fare ca po ndodh.

Por, po se kuptove ti qe je kompjuterist me i zoti se une, si do e kuptoj une se pse te ndodh kjo gje.

Kush je ti mor zoteri qe na njifke ne si kompjuterist. Ke ndonje shpjegim pse nuk hapet faqja sic duhet apo ke nge per muhabet.
Vari hejbet ketij muhabeti. Po na kalojne tema pa lexuar.

Pjer, tregimi si gjithmone i lezetshem, i mbushur plot me detaje, porsi nje dyqan mbushur me kinkalerina kineze.

p.s. nuk mbaj mend nga tregimet e meparshme kaq shume gabime gjuhesore dhe gramatikore.

1 Like

S’ke faj Vlonjato, eshte ftohte aty, duhet pak nxemje :grin:

kot e ke se kritikave nuk u pergjigjet. Do vetem lavderime dhe mundsisht ndonje buqete me lule…nuk e duron dot kritiken e shendoshe.

1 Like

e rregulluan me vone; edhe mua nuk me dilte ne fillim po e njoha nga stili. Nuk di nese eshte Penari apo Blendi qe nuk e kane akoma me sy te mire…ose dikush nga aty lart ne Tirane do u kete thene ta kene pak nen kontroll

Pse mo Pjer Thomas e ka shkruar kete?
Edhe mua mu duk i njoft si stil por ngaqe nuk shoh emrin nuk mund te flisja. Edhe mua çudi me duket qe faqja ka probleme sapo klikon mbi titullin. Nejse.

Square, ato qe ty te duken gabime, une i lej vete, ose me sakte i jap/shkruaj sipas origjinalit, siç ka ndodhur, siç eshte folur. Dhe kjo ndodh kryesisht tek dialoget, ndersa kur nuk ka dialoge, perpiqem ti permbahem gjuhes zyrtare.

1 Like

I nderuar Bredharak, nuk eshte faji im i faqes qe nuk eshte ne rregull. Per mu ka rendesi qe treni im hecen pa u ndalur perpara. Sa per verejtjet/kritikat, e kam thene se ato jane te vlefshme.

2 Likes

Pjer, ato qe mua me duken gabime, jane ne fakt (objektivisht) gabime. Nje ne dy fjali, e ke te mbushur me te pakten nje gabim drejtshkrimor dhe/ose gramatikor. Pa permendur mungesen ne pergjithesi te ë-se.

Gjithsesi ajo qe desha te ve ne dukje eshte qe ka dallim nga tregimet e meparshme. Me siguri ke pasur redaktor.

1 Like

Square, germa E me dy pika siper, nuk me del tek tastiera ime. E shumta me del keshtu; ê .

Eh, ç’po na hap punë ditë e më shumë, ore Pjer me këtë informatikën dhe me kompjuterin.
Ndoshta ja vlen që të hapim një temë të re në PPU:
si t’ja bëjmë të mësojmë përdorimin e kompjuterit?

1 Like

2 Likes

shkrimi tregon qarte sa e vret autorin mungesa e njohurive te anglishtes, kesaj gjuhe “barbare”, sic e ka cilesuar ai jo rralle. Eshte per te ardhur keq kur pohon se fale kesaj mangesie, e ka te veshtire te komunikoje dhe me nje shofer taksie

Pse nuk shikon anen pozitive, qe autori ka bere shume perparime dhe tashme po flet me shume anglisht se me pare kur mjaftohej vec me nje fakju.

i referohesh kesaj poshte? dikush duhet t’i thote te nderuarit qe kjo nuk eshte anglisht

as kjo tjetra. Biles per te ardhur keq qe nje njeri i tille ka pretenduar jo pak por fronin e KM shqiptar

Dat is krejzi! Cfare te keqe ka? Edhe njehere, s’po shikon qe eshte shume me teper se vetem nje fakju. Andersten nau?

zonje, ndjenjat per Pjerin mund te erresojne gjykimin tuaj por ju siguroj qe imi eshte i pandikuar nga sentimentalizma. Flm!

I nderuar, kur kam pretenduar noiher per fronin e KM shqiptar. As kam pretenduar noiher. Ma nxirr kur e kam thene. Kam pretenduar te ndihmoj KM, shtetin tim shqiptar, kjo po eshte e vertete, e megjithse ata nuk me kane kthyer noiher pergjigje, une prap nuk merzitem se e di (dhe e kam shprehur tek VQ) se diskriminimin ata do e marrin, siç e kane marre gjithmone, jo une.

1 Like