Çmimi i ujit në Tiranë rritet me 44 për qind

Mos na ngaterro me salepin se boll ngaterrestar eshte .

Si ftohte mardhenja me edvin kristaqin keto kohet e fundit! Te marre masa ma naj blowjob te shpejte se e hanger dreqi.

I lebetitmi ka qene me grip :blush:

1 Like

Ky komshiu im socjalist ja kishte shtru me raki e meze sot, rrushi i kuq o i bukur-o…
Ça bo o … I thashe, me kursim se kemi festat.
Leje leje mtha o Fiqo, se tashi kur te boj rrugen e Shqiperise i çoj dy shishe uje, e i marr dy shishe raki :smile:
Eshte valut

3 Likes

Nuk ka ardhur Gripi akoma shpirt ne Trojet tona. Pu pu pu si te ndizen llampatinat ty kur degjon fjalen pompino… direkt fantazon me cunat e Blogut.
Po te thithen ata po te duan …ti chyn ne kete mesele veq deshires tende ta pashuar per Gojore

E kam pas dhe une nje komshi socialist Fiqo , e ngacmosha qamet , keta sjane as socialiste as rilindas , kta jane mu…me thoshte :joy:

Gazetari thote qe ndermarja e ujit del me fitime te majme, nga ana tjeter gjysma e ujit te prodhuar nuk faturohet (pra ose vidhet ose shperdorohet ose te dyja bashke) dhe si pefundim miratohen rritje prej 44 perqind te cmimit. Kjo eshte per te vene duart mbi koke!!! Fakti qe ndermarrja del me fitim te kenaqshem kur shesin vetem gjysmen e ujit qe prodhojne, tregon se po te rrisin perpjekjet per te shitur edhe gjysmen tjeter (e cila vidhet ose shperdorohet) nuk ka nevoje per rritje cmimi, perkundrazi cmimi edhe mund te ulet. Kesaj i thone qe te shkerdheshe para e mbrapa ata/ato familje e biznese qe paguajne.

Deshe Rilindjen ti pra , urno tani , pi uje vetem dy here ne dite , se domotet u harrune :joy:

Bravo Erion Velija, me pak fjale Tironsit sipas llogarise se Gjembit nuk do vazhdojne te paguajne per ujin 61% Me Pak se Korcaret dhe 53% me pak se Beratasit.
Duhet unifikuar cmimi I ujit ndonese ca capacule tip Eni vasili pretendojne se Korca e Berati jan me te pasura se Tirana.
Cmimi perseri mbetet I ulet por e rendesishme eshte qe te kete uje 24 ore ne dite.

o cdo u knoqkan robt tu kerku azil per uje ne gjermani…

Si te mos kerkojne Azil , shikoji , i kane vene jasteqe tek barku qe te duken te shnoshet , shikoji fotot poshte pa jasteqe , kocke e lekure , ja kishte vjedh Mrika fasulen dhe cajin :rofl:

2 Likes

Këto fotot që shpërndan zyra e tij e propagandës që rreket ta nxjerrë si vizionar janë të padurueshme.


Zor të gjehet përshkrim më i saktë se i mësipërmi.

ja shikoje edhe ti, ja ku eshte

Hikin nga rregjimi i Mugabes :frowning:

Mirqi i numron anglezi thuej, se te ishte per tonet aha, ja psh kryeministri tashi vone e mesoi qe kishte pas edhe minister rendi kater vjet ne bordero :smile:

1 Like

kane zhvillu menyra te reja me i hik rregjimit se nuk ka me as gomone me u arratis, i ka mbledh qeverija per transport droge

thone do bije shume shi kete dimer ne Shqipni, ka per tja ul cmimin ujtit

1 Like

Burg perjete per dezertim .

1 Like

A post was merged into an existing topic: Diskutim i lirë - nëntor 2017

Mos na e bejne 24 ore pa nderprerje amon se kush bo dush dhe te Marten…!!