Ç'po bëjnë mendjet më të bukura në Shqipëri këto ditë?

lexoje prap i dashur se nuk eshte type, lexoje deri sa te gjesh kuptimin e vertete

1 Like

po ca thua o don kishot - po ka me thase more si ky devolliu apo edhe si zotrote … po si more u pritkeni juve “thjesht” per t’u degjuar? A je ne metro mo figure? Pjer - ka nje arsye qe librat nuk te shiten dhe qe s’ti hap njeri dyert - arsyen mund ta gjesh shume kollaj ne pasqyre, s’ka te beje palloshi apo berisha me kete.

Duke qene se eshte me dy R , pra; Rrujt, siç e thua vete, kuptohet qe Palloshi dhe shpura e tij po e rrujn ter valuten e emigranteve, qe me fjale te tjera do te thote; Po e vjedhin, po e shperdorojne. Nje pjese e historise shqiptare ku komandon/drejton Palloshi, 8 vjet, per historine e Shqiperise eshte 8 minuta, pra asigjo, qe do te thote se per kete periudhe kohe Shqiperia pesoi vetem nje çalim te vogel, nderkoh qe per Palloshin shkruhet nje damke e zeze.

Hahahaaa pergjigje identike si Pjeri. Mungon vetem “po e gjete kuptimin e vertete ke 1 shishe vere”

2 Likes

ta permenda dhe here tjeter dhe nuk m’u pergjigje. Pendohu dhe kerko ndjese, i nderuar. Nje autokritike e vogel nuk i ka bere keq askujt. Do shohesh qe pastaj cdo dere do ta kesh te hapur. Nga bashkpunimi do kete perfitim dypalesh

Me i fjale, nje ze,nje mendim, nje risi, nje kritike shoqerore, nje pamje, nuk duhet ndigjuar dhe nuk duhet pare, se ka me thase. I kujt kategorie i perket ti JPS, se nuk me duket si mentalitet i ketij shekulli te ri.
A e kupton se sa pike humbet ti ne syte e lexuese ketu me kete psikollogji. Ndoshta tani nuk e kupton, por me vone do e kuptosh.

I nderuar, akoma vazhdon me budalliqe, akoma nuk ke kuptuar gje nga komenti qe i dergova Vlonjatit, dhe jo ne emrin tend.

Jepi ndonje shishe ponc po e gjeti kuptimin se vere te vjeter rumune ka vete.

“+ Puthe qe te shpetosh.”

1 Like

ta permenda i nderuar nisur dhe nga ky email qe sapo mora dhe ju pergjigja.
U gezova kur e lexova po kur shoh reagimin tend, me kaplon trishtimi…

Eee, si kofini pas te vjelit, thonin te vjetrit, edhe une s’kam kohe ta pres apo te diskutoj me te.
Persa kohe ti flet me te, per mua, pa ditur une asigjo konkretisht, natyrisht qe ketu do vij muhabeti.
Duhet te jesh me i hapur dhe me i sinqerte me ata te cilet ke te besh apo do te besh.

Per ate problemin me palen Kanadeze prit pak thuji EB se ka pune puna , eshte ne mes dhe ai tjetri SB e di mire EB muhabetin :wink:

1 Like

Sikur bete muhabete BQ nje here, c’jane keto te tjerat tani?

1 Like

Pjer, ne kemi mosmarreveshjet tona por per kete qe ke shkruar me siper te jap plotesisht te drejte!

1 Like

Shume B-ra keni ju atje ne shqiperi.

nejse Brad, ne do bejme tonen. Ti me buall mavrine dhe Pjerin na vini shkopa ne rrota

po pse reagoni kaq ashper, i nderuar?
EB nuk thote qe nuk ka kohe te diskutoje me ju po ju duhet ta merrni ca parasysh poziten dhe angazhimet e tij. Nje takim fillestar me nje keshilltar teknik, do ishte ne te miren tuaj, mendoj une.
Sepse keta tekniket i kuptojne me mire ceshtjet e diskutuara dhe dine si t’i paraqesin atje lart te EBja.
Dhe mbase me vone, mund te krijohet nje mundsi per te folur direkt me vete EBne.
Sa per njoftimin ne momentet e fundit, ke pak te drejte po edhe une nuk e dija daten me siguri 100%.
Dija perafersisht kur po jo daten. Ate ma tha vlonjati ketu biles, ti e di shume mire

Varet c’fare quan sukses …
Psh:
ti je nje shkrimtar pak me poshte se medioker
ke shkruar nje liber qe ke 10vjet qe i ben reklame por asnjeri nuk ble
i ke mbushur mendjen vetes se je nje ekonomist i fort (kredencialet e sakta askush nuk i di)

Ose ai tjetri thote:
une bej mbi 10k ne muaj dhe kam mbaruar shkolle … edhe ca? kritere suksesi jane keto?

Dhe pastaj ti dergon nje email sikur po i con nje shoku email per tu taku per kafe … dhe thua askush s’do te degjoje.
Ajo me te vertete mund te jete nje pretim kot i palloshit se ne realitet nuk e di se si mund te realizosh per te ndare budallenjte nga te saktet … thjesht logjistika e asaj qe sugjeron palloshi eshte e veshtire POR une po te isha vetem nje nga ato tregimet e tua te lexoja dhe do te refuzoja ama me gjithe qef do te takoja per pune jo-qeveritare.

Une shkopa nen rrota akoma s’kam filluar t’ju ve, sepse kam kaq vite qe bej/punoj/ndihmoj Shqiperine, gratis, sepse udhehiqem nga parimi/principi, se; çfar mund te besh ti per vendin tend, mirpo me duket se ka ardhur koha t’ju ve tamam shkopa nen rrote, megjithse kjo gje eshte ne kundershtim me tipin tim, me karakterin tim dhe punen time.

i nderuar, pse kaq kryenec? cfare u kushton te pranoni te takoheni me nje keshilltar te kryetarit te komisionit parlamentar te ekonomise? e kush jeni ju qe u dashka te priteni ne takime zyrtare vec prej te medhenjve? mos prisni qe vete EB t’u perulet juve? gaboheni, i nderuar! Per Shqip. po punojme te gjithe dhe per hir te saj, biem dakort te bejme dhe marrveshje dhe nuk i konsiderojme si fyerje kritikat qe na behen rrallehere.