Ç'po bëjnë mendjet më të bukura në Shqipëri këto ditë?

E di si flet ti tani, sikur une jam kundra takimeve. Une takohem me cilindo qe kerkon takim, por me ate e kam mbyllur hesapin, eshte çeshtje e mbyllur. Mund te takohem me ty, me cilin do nga qeveria, me cilin do keshilltar te komisioneve parlamentare, qofte edhe te ekonomise, por me ate eshte mbyllur muhabeti.

1 Like

kuptoj…mesa shoh, takimet me Bradin e paskan dhene efektin. Je kthyer kunder progresit dhe je bere pale me regresin.
A mund ta di se cfare te ka ofruar Bradi? kreun e BQ? nqse eshte kjo, ta them une qe nuk behet! as buall mavria nuk ta jep BQ!

Eshte e kote bredho , Pjeri e ka kuptuar shume mire ca do te thote Rilindje , EB ska shanse me e taku .

Me Bradin kam nja 6-7 vjet qe nuk jam takuar, dhe s’me ka premtuar gje, dhe as i kam kerkuar gje.

Bradi tha qe ja ke kerkuar o Pjer dhe ai te tha qe do e diskutonte me buall mavrine. Por sic duket, ashtu sic thote dhe bredhi, as buall mavria s’ta jep dot prandaj dhe bradi po te eviton e s’te del ne takime.

Pashe para ca ditesh te klan tv nje emision me shpikesit e shqiptare. Midis shume " shpikjeve" qe kishin nga 10 deri ne 100 perdorues me beri pershtypje nje platforme menaxhimi per hotelet. Jo se nuk ka ketej te tilla platforma. Ka shume dhe me.suport te fort teknik. Por çfare me pelqeu ishte se ia kishin dale te siguronin nje fond prej 2M $ per ta zhvilluar me tej dhe komercializuar ne bote. Duke e njohur pak kete lloj platforme menaxhimi mu be shume qejfi qe nje ekip shqiptar ka ambicje per ne bote.

1 Like

Brad, me nisi vlonjati nje email nga EB qe konfirmonte ate qe ka thene ky nja dy here ketu dhe une nuk e besoja.
Jam shtangur. Nuk e nxjerr dot ketu sepse nuk kam leje. Po te doje vlonjati, le ta beje publike vete

Boje pak publike Labo , ta shohim sa i vlen lekura EB , pyete po nuk besove , kur ishte ne opozite EB vetem K… SB ja hapte tel kur e merrte per ndonje hall . Sidoqofte Pjeri e ka zgjedhur rrugen e vet tashme , ndihme pa perfitime per shqiperine , thjesht Patriotike , tamom si SB.

Ti gjem duhet te jesh me e qarte ne ate cfare kerkon nga Pjeri ,.

Une s’kerkova gje bra

Po ça te bej publike mo brad? Ti e di se i ke pare vete para nja ca kohesh per ça behet fjale. Edhe ti vete kur i pe the qe e njihje per tjeter por po del tjeter pertjeter. Nejse juve ta gezoni se partia juaj eshte si magnet per " kshu gjonash".
Bredhi eshte shume parimor dhe kur shikon gjera te tilla reagon prere. Nuk ka faj.

ç’eshte kjo psikollogji i dashur, sikur po çalon pakez ne njohjen e njerzeve gje qe ta deformon mentalitetin ketu. Une nuk lejoj as edhe njeri te me perkulet, i konsideroj dhe dua ti konsideroj te barabarte kur kam te bej ball per balle, le te jete nen mua apo me pozite te madhe.
Pse juve, apo Kone Miushi,apo Palloshi, e keni kete psikollogji.

2 Likes

ky fjalor nuk i shkon nje ish-kandidati BQ

Une s’kam qene ndonjehere kandidat i BQ se edhe kur u hapen ofertat nga qeveria, une nuk hodha noi kanditature, dhe as kam kerkuar zyrtarisht noi gje te tille. Po te behesha guvernator i BQ apo BT, sot Shqiperia do ishte ndryshe, dhe drejt atij resortit tuaj ne Divjake, do ishte nje autostrade me 4 korsi, 2 vajtje e 2 ardhje.

Bredho jane ca qe genjeshtren e kane menyre jetese. Ça thone tani nuk e thine pastaj, ça kane thene dje ta mahojne sot. Shqiptaret nuk kane nevoje per njerez te tille ( biles as Gjermania nqs te kujtohet). Shqiptaret duan njerez qe bejne punen dhe nuk merren me llogje duke share lart e poshte si llafazane. Mire e tha ay : kazani mediatik!
Me behet qejfi qe shteti shqiptar po ve rregull dhe nuk lejon me çdo lloj paçavure te shitet pa respektuar ligjet dhe konventat/ memorandumet/ traktatet bilaterale dhe multilaterale!

Jo po kazan librastik!

Nuk eshte e thene te aplikosh vete Pjer. Edhe Palloshi nuk aplikoi per minister kulture, e mori Tosi ne telefon dhe i tha qe kishte kohe qe po e studionte dhe besonte se do ta bente punen mire. Ti nuk e di se kush mund te jete duke te studiuar ne cdo moment te dites, sidomos njerez si ty emri i te cileve njihet ne ato nivele. C’te bejme ne te tjeret qe s’na llogarit njeri.

i nderuar, atij emri i eshte vene nje vize e trashe siper dhe nje kryq i kuq anash. Ekzistojne te dhena per ate emer. Te dhena qe nuk mund t’i bej une publike…
Me shume nuk mund te them

Kete te besojme, kete qe the tani, apo ato me siper qe thoje se mund/duhej te takoja nje nga keshilltaret si fillim.
Edhe qe me qenka vene kryq, tregon se qenkam i rendesishem tek ata, gjene jo keq.

O Pjer, une dje pashe nje email qe nuk me ishte nisur mua direkt. Deri dje nuk u besoja ketyre fjaleve.
Vlonjati nuk eshte nga ata qe flet shume dhe kot. Ai e ka ne dore ta beje ose jo publik kete komunikimin ne fjale.
Jane vec 2-3 rreshta po qe flasin me shume se disa volume studimesh shkencore do mund te flisnin