Ç'po bëjnë mendjet më të bukura në Shqipëri këto ditë?

Po te jesh burre dhe i ndershem siç jam une, e sjell ketu ate email. Une nuk mirrem me pislliqe e llogje kafeneje. Per ty kam patur respekt, dhe çdo verejtje ta kam thene hapur, e keshtu duhet te veprosh edhe ti, ma thuaj hapur, daç ketu daçtek posta.

Bile u lutem libradashesve qe mos te inkurajone tregtine e zeze duke blere libra qe nuk kane paguar asnje detyrim ndaj shtetit shqiptar. Jo po do na mesojne si zhvillohet ekonomia…duke vjedh. Ky lloj batakçiu e ka marr ne qafe perandorine shqyptare!

@Vlonjat a kam lejen tende qe ta nxjerr emailin? (natyrisht pasi te kem censuruar derguesin dhe marresin e tij)
Tek e fundit secili prej nesh mund te kete gabuar po eshte njerezore t’u japim mundesine e sqarimit

Natyrisht, biles edhe po behem kurioz se çfar kulisash po thuhen mbrapa kurrizit tim, nxirre te shkreten, çfar eshte.

Pjero,

Su lodhe derbardhe? Ne na lodhe. Ngado sheh replika qe ben me njerez te cilet duket se kujtojne se ti do ta mendoje te merje poste drejtuese ne Shqiperi. Thuaje troc qe ne Shqiperi nuk do te merrje aq leke sa merr te magazina, e per kete arsye nuk do te ktheheshe kurre te punoje. Sinqerisht,per mua do te ishte me me vlere te shkruaje nje manual inventarizimi, nje manual drejtimi magazine, dhe tja dhuroje biznesit shqiptar. te kontriboje si ai profesionisti tjeter, doktori. Mbylli keto endrrat e tjera ne sirtar, te pakten gjer sa te fitoje PD-ja.

1 Like

Ne fakt jam tu pa televizorin nga cepi i divanit, mirpo e hap laptopin qe e kam nekrah dhe me shkojne syte kur me shkruan ndonjeri, dhe per respekt i kthej pergjigje, qofte edhe kur ai do te lozi, se kam nje parim, qe te voglin sajdise pak sa ti bohet qejfi.

Mos e ferko shume ore

1 Like

ferkoje Pjer ferkoje

mbase nxitohem qe e bej publik po ruaj te drejte ta heq foton ne momentin me te pare, nqse kjo perben sekret

imazhi hiqet per shkak se eshte konfidencial

Mir qe s’paska thon; Diversant, oho ç’me 10-ve tu qesh ti mua. Me i fjal me perpara ai (ne emailin siper) thosh se; mund te me siguronte per takim nje nga keshilltaret e komisionit te tij, ndersa tani dilkam nje nga armiqte me te rrezikshem, dhe se duhet te rrini sa me larg, oho ho, ç’me kenaqe me kete lloj gallate. A ka shume budallenj keshtu si puna e atij Kone Miushit :grin:

i nderuar, mos luani rolin e miopit por lexoni vertikalisht!
Emailet jane ne data te ndryshme, pra ai mund te kete marre informacion ate dite ose diten tjeter.
Ose mbase e ka patur njefare informacioni dhe pikerisht prej kesaj, i ruhet nje takimi direkt me ju dhe per hir te insistimit tim personal dhe kusheririt te tij, ju rezervoi nje takim me nje keshilltar te komisionit parlamentar. Me qarte se kaq, nuk mund te shprehet dikush ne poziten e tij

I dashur ke dashur te thuash ; Horizontalisht, dhe jo Vertikalisht.
Emailet e di qe jane ne data te ndryshme, prandaj te thashe; … me perpara ai …
" Me i fjal me perpara ai (ne emailin siper) thosh se; "
Sidoqofte te falenderoj per mundimin :grin:

Te pati paralajmeruar @bradland o Pjer per Rilindjen kur shijonit perendimin por ti me duket perseri doje t’i jepje 1-2-3-4-5 shanse.

gjembo, duke qene se ps e rilindja ka patur disa intelektuale, figura te urta te mençura, te lindte nje shprese se lidhjeri i tyre do bente diçka, dhe vertet filloi mire por shumica e punve dolen farse.

I iken intelektualet dhe figurat e urta e te mencura si Kastriot Islami.

gjembo, kjo ironi nuk hyn as ke portokallia e as ne i ven tjeter, bullshit do ta quaja. Kastrioti ishte thjesht nje teknicien i afte, nje politilog i afte, por jo nje intelektual i urte e i mençur. Ndoshta mund te behet me vone.

shtatiyll menjafyll

mendjet me te bukra menojn, vazhdimisht menojn, çfar t’bojn tjeter?

ca thon qi kan shkue me ble gjela firmato n’baldushk

1 Like

:grin: ahahaha