Dashuria

I Mothi eshte i zene me historine e ne kurvave hingellitese dhe te vetvetes si vajze e ndershme johingellitese qe perdhunohet nga Marloni. Si duket me gjalpe, meqe nuk hingellin.

Ne ktej nga provincat rurale “kurvat” I shohim si te deklasuara , ose me biografi te keqe. Ndodhte ne kohen e Enverit qe nje vajze te ikte disa dite nga shtepia. " Doli ne cete " thojshin…

nuk ka histori, ka vetem nje fakt qe ti je nje cope maskarai, perfundimisht.

E dija qe nje dite me shi vjeshte , ne aksham , do mberrinte nje Kompliment , Jo per mua , por per komentuesin me lart meje. Shpresoj qe dybashkefolesit , tash e tutje te merren me Poezine e rradhes , ose ne fundjave te levizin bythen dhe te bejne nje xhiro ktej nga Nahija jone. Nga Cerriku ne Belsh 11 kilometra Jane… Keshtu qetesoheni dhe shplodheni njeherazi… Une ju pres. Welcome.

Ma çorre maskën përfundimisht. Megjithëse unë e pranova vetë që ne jemi kurva-maskarenj, ndërsa ti çupkë e turpshme dhe e pafajshme. Po veçse shpreha mendimin që Marloni ty jo vetëm të përdhunon, por edhe të mëshiron, prandaj ta lyen me gjalpë. Sepse përndryshe, në mos nga qejfi, si ne kurva-maskarenjtë, të paktën nga dhimbja do kishe hingëllirë dhe ti. Tani të kam rixha shpjegoja pak Dafnes së kulturuar se kush është Marloni dhe se si atë të Marlonit e hanë njësoj pavarësisht sistemit jo vetëm kurvat e çupkat e ndershme, por edhe të përgjedhurit e kombit kapitalist të “Zastavës” dhe gabelët e komunizmës.

Dhe historia vazhdon , bardh e zi bile.

1234567890

Nona ime Ka vdek , gjeft rrafmet 15 vjet me pare. Po deshe po I coj nje mesazh virtual , se do do e marre apo Jo ? Por ti I forte je vallaj… Se kuptoj nje gje , ckane te gjallet me te vdekmit.