Debati për termin komb kosovar, komb shqiptar

A eshte Kosova qipro?!

Ate debatin me hoxhoviq e buzhaloviq etj, beje me ndonje aty ne familje, jo me mua, tipat si ti jane patriote pas pilafit. Mbi te gjitha faqezi.
Clirohet Kosova me njemije dhimbje, vuajtje e plage, pastaj kujtohesh ti per patriotizem dhe popullin qe u dogj e u poq kunder sllobodanit, vjen e i thua “ti qe e don kosoven te pavarur je me sllobodanin”. Tphu fare e keqe.

Pikerisht sot, faqezinjte patriote si ju, fusin koken nen kembe, dhe ne b*the te kryeqetnikut vuçiq as nuk permendni Presheven qe po asimilohet, as nuk permendni Iliriden (trojet etnike ne maqedoni).
Sigurisht qe pret te vriten e priten e te rrenohen edhe ata me themele derisa te çlirohen, pastaj ti te shkosh t’u tregosh cka eshte patriotizmi.

Kosova eshte shtet i pavarur. Kush eshte kunder ketij fakti, ia ben argatin serbise dhe rusise. Pikë. Tirana zyrtare historikisht ia ka bere argatin qendrave antishqiptare serbise rusise e greqise. Prej mbretit zog qe u rikthye ne tirane me ndihmen e kasapit te kosoves pashiq, enver hoxhes qe erdhi ne pushtet me direktivat e çetnikeve serb popoviq, mugosha e vukmiroviq, berishes qe furnizoi me nafte ushtrine serbe ne lufte, nanon qe kur po fillonyr lufta ne Kosove, takohet ne krete te greqise me kasapin millosheviq dhe pas takimit deklaron se kryeqytet i shqiptareve te kosoves eshte beogradi.

Kosova eshte e pavarur. Nuk ka gje me te shenjte e me te larte se kaq, per mua.
Rregulloni e forconi shqiperine. Le te jene krenare e le ta duan shqiperine durrsaket e vlonjatet e shkodranet. Ja ky eshte patriotizem.
Mos na çani b*then neve te kosoves me patriotizem interneti.

ku jane kosovaret ketu ?
p.s.
do ishte gabimi me i pafalshem ne historine e ati populli po te prantonte bashkimin me Shqiperine .
(shpresoj qe te pakten nje here ne jete te tregohen te menqur.)
sa bukur tingellon ky term : kombi Kosovar .

Ju te vetquajturve elite kosovare ju ka picku grenza. Megjithate kjo qe mbroni eshte fiziologjike. Krijimi i nje shteti automatikisht krijon nje klase sunduese te ciles oreksi i vjen duke ngrene. Vetem se krijimi i nje kombi nuk vjen nga hici. Edhe behet por kerkon shume faktore te tjere. Ndoshta ju realizohet deshira por konkurrencen e keni shume te forte dhe sju vjen nga shqiperia. Ju majt e juja dhe per hajr.

kosov = kos + ov, ka dal moda me fol mbrapsht gjysmen e kohes, ndaj ov = vo, ne kanarce vo = veze

kosov => kos me veze

Mire mire,po hiqe atë shqiponjën nga ajo lecka e rugovës,dhe gjeji ndonjë gjuhë jo shqipe atij shtetit tend që për një kohë jo shumë të gjatë do të jetë sanxhaku i ri. Mbaresën viç nuk e vë në dyshim. shpallni edhe adem jasharin terrorrist,uçk-në komuniste,zgjidhni matoshin premier të republika kosovcka dhe u bë kombi i ri sllavo-mysliman.

Ty keto llafe t’i meson janullatosi qe mban ne shtepi, apo jo?

Nuk është turp të thuash që ke damar sllavi. Se për argument as që bëhet fjalë. Janullatosi,me e zure në gojë është në linjën tende të kombit novi sanxhak. Prandaj na e bëri sali rugova peshqesh. Shiko çfarë do bësh me shqipen se edhe joshqiptar edhe shqip nuk shkon brate

Sa per turp jeni ! _
Ju qe serviloseni edhe nese takoni nje te zi nga Ghana per pak miqesi ,qe te tregoheni kosmopolitan .

Ju qe jeni ne gjendje te shkruani ketu deri ne ore 5 te mengjezit pa nderprere per problemet e Amerikes dhe mbrojte te nje magnumi perverz vetem me shprese qe dollari i tij ju bene te pasur ,e qe mua me jepni pershtypjen qe mundoheni permes njohjes se fames rreth tij te mbushe boshllekun tuaj .( mos te them fukarallekun )
Jeni po ju te njejtet qe kur bisedohet per pjesen tjeter te kombit te quajtur Kosovar e Kosove ,ju tregoni ziline e dashakeqesine qe vetem armiku mund ta shprehe …
Ai komb dhe ai shtet egziston , u njoh ,duam e nuk duam ne .
pse gjithe kjo urrejtje ndaj vetevetes , nuk e kuptoj …?

“Kosovo*” është Shqipëri. Ngulite në kokë këtë gjë.

Do te rregullosh kosoven ti?
Siç dhjeve shqiperine?

Historikisht Kosova kurre nuk ka qene pjese e shtetit te Shqiperise.
Ti i ke pranu kufijte e shqiperise pa kosoven.
Tirana zyrtare kurre nuk ka pase raporte armiqesore me beogradin. Me kembime ambasadoresh e me te gjitha.

Nese je pernjemend kaq patriot sic thua, pse nuk e nise sonte ushtrine per te bashkuar qamerine, ulqinin ose shkupin???

Apo u çlirua Kosova e tash e ke lehte t’u qash b’then kosovareve?!

Kush janë “kosovarët*”? Apo e ke fjalën për banorët që jetojnë në shtetin e krijuar me detyrim nga Titoja dhe të huajt e që e quajnë Kosovo*? Se banor i atij shteti jam dhe unë.

Sigurisht. S’ka dyshim qe eshte shqiperi. Edhe xhorxh washington eshte shqiptar, edhe xhorxh bush edhe obama edhe steve jobs edhe kim kardashja, te gjithe jane shqiptare. Mos dysho.

Epo atëherë mbylle gojën atëherë. Kush është ky xhorxh washtinton-i?

Ok, u pajtuam.

Si jeni me hashashin?

_shife ore ! banor i atij shteti ? _
… banor i Shqiperise jam dhe une dhe pse ndjehem Afganistanes , por cfare ti besh …?
Nuk me pyet kush ''letrat ‘’
_Ti thuaj fati , fati mbret i botes , Enveri ,Tituaja, filani e fisteku , e u deshte shume sakifice nder vite qe te behesh shtet , Kosovar quaje vetem , _
_Ashtu te njeh Evropa e bota … _
( kam pare per kureshtje pasaportat e miqve nga andej dhe pse me shtetesi te huaj ,kosovar ju shkruan identiteti . )
Ti po deshe mos beso !

Unë jam shqiptar. Nëse ti je 'kosovare*" apo shkinë, nuk më intereson. Nuk mund të më quash diçka që nuk jam. Dhe nuk më intereson Evropa se Evropë jam vetë.

Mos u zini kot. E vulosme qe jeni shqipo te gjithe. Vec ata bojn kshu cic micesh. Inotin kija po hakun jepja Rames. Mardheniet e Albanies me Serbine kushtezojen nga Kosova tha. Kjo i ve kapak. Te tjerat jane llogje shqipos, se nomi i ka met Kavajes.

2 Likes

E pi hashashin ti?

Pyetje flesh per @machitewa (po vije doren ne zemer):
Kush e cliroi Kosoven?
Se ne nje argument me siper thua se shqiptaret u kujtuan per Kosoven mbas clirimit.

1 Like

Një ditë kombi shqiptar do të jetë i bashkuar në një shtet. E atë ditë do të dalin shumë persona edhe me gjak shqiptar, që do të jenë kundra këtij ribashkimi dhe do të marrin armët kundra këtij. E ata duhet ta dijnë që nuk do të ketë asnjë mëdyshje në tërheqjen e këmbëzës kundra tyre. Shqiptarët kundra atyre që nuk duan komb shqiptar. Vendosni vetë se në cilën llogore do të jeni. Zgjedhja është e lirë.