Diploma nga La Sapienza nuk e bëri dot as mjek fshati në Korçë


#124

Pu pu sa te zgjut jeni ju kamunistat …nuk ju a han qeni shkopin …
Po si me njohe more i uruar lol
òfare te te them… do ti te jem Zana …
Zana jam …vetem ti te kenaqesh me veten qe nuk ta hedh dot njeri ty …
Z’guxon robi me shkrujt ne dialekt se ta ndryshojne orgjinen…
Te lajmeroj qe mund te me lexosh ne dialekte te ndryshme …


#125

Gabim qe qenka kthy 2here me kerku pune atje! Njehere mjaftonte per zhgenjim. Rri atje ku more diplomen!


#126

Mos e kthe muhabetin si te doj qefi ty. Se del shume rrot pastaj. Universiteti ky eshte diplomuar djali eshte nje nga me te vjetrit dhe me te njohurit ne Europe (besoj se do kesh kaq njohuri minimale). I kam pare si i merrni provimet ju te vendit - kafeneve dhe restoranteve.


#127

Ja, prape. Vazhdon e flet per te gjithe duke i krahasuar me pak veta te keqij. Eshte si te them une qe ti andej i ben paret duke hapur shalet semaforeve, vetem sepse nje pjese domethenese e juaja andej e ben vertet. E kupton sa injorance te frikshme e mungese te thelle qytetarie tregon pergjithesimi yt?


#128

Nuk je Zana jo, je Ruzhdija.


#129

Po te kisha me shume kohe do rrija te te ktheja nje pergjigje qe te tregoja se sa injorat je ti, por me duhet te vazhdoj punen te semafori.


#130

Nuk ke c’thua, edhe sikur te marresh gjithe diten. Eshte ashtu si thashe une si 1+1 qe bejne 2.
Te thuash qe gjithe shqiptaret ketu e marrin shkollen pa merita eshte si te thuash qe gjithe shqiptaret andej merren me semafore.


#131

Zeqir dhe ti nuku gjete gje…nga kerkimet e mija Ruzhdija (sepse nuk e njof ) me dilte prejardhja Elbasan …vendodhja Tirane …
Une e kam prejardhjen Tiron e vendodhja Italy …
kshu …
mgjth me vjen mire qe i ngjakam shume peshqeve…edhe pse nuk i njoh…