Diskutim i lirë - dhjetor 2017

Kush rri e duron Palloshin, ka per te vdekur kryeminister me sa duken bathet. Te Trapi i kemi varur shpresat.

S’ka me as ndonje revolucion paqesor si ato ne rumani, greqi, ukraine qe ta kopjome dhe ne shqiperi. Kur s’do fati s’ke ça ben :frowning:.

Ku te le Palloshi te besh revolucion, as paqesor, as agresiv. Se si ua ka gjetur anen si Europes, si Amerikes, hajde merre vesh. I forte na dolli. Edhe te Trapi nuk kam shume shpresa. Sapo degjova ate historianin amerikan, Fisher, qe tha: “Besoj se Presidenti nuk ka degjuar ndonjehere per Shqiperine”. Na shkuan edhe paret e fotografise se Lulit dem. Me mire kishim blere me to ca hashash “to ease the pain”. I kishim bere nder edhe ekonomise kombetare me kete rast, se na mbeti hashashi pa u shit, na e kaloi prape Maroku.

Kam pak shprese te grupi i zjarrit i pd-s si djali i fahriut, grida grifsha apo saliani. Sidomos ky saliani kohet e fundit eshte bere shume agresiv, i paparashikueshem.

Sado agresiv te jete Salianji, nuk krahasohet dot me demokratet e Mamurrasit e te Karbunares, dhe ata demokrate vetem
nje Burre di t’i mobilizoje e t’i therrase ne kushtrim. Une per vete i kam humbur shpresat, megjithese sic i thone “Shpresa dhe vjehrra vdesin te fundit”. Po per fat te keq mua me duket se shpresa po me vdes perpara vjehrres.

Jo se nuk e besoni Shkaben kur thote qe nuk ndodhin vetem ne Shqiperi, Dhe as ACDC-ne qe i ra goja duke thene se “sebepi i sherrit eshte femra”.

filloi sezoni i ri parlamentar, filloi PD serish duke u armiqesuar me BE-ne dhe me SHBA-ne.
Si nuk i kane lene gje manget partise se Enverit, te cilen pasojne me aq shume perkushtim antiperendimor? Nuk lane ambasador amerikan e europian pa share, dhe habiten pastaj pse humbin gjysmat e votuesve.


Dhe e paralajmeruan , mos e tako se do e hash , nuk nigjoi , urno

http://www.syri.net/politike/115713/foto-nje-dite-me-pare-u-takua-me-ramen-sot-u-largua-nga-detyra/

24852505_1756615584370572_6443488817304067941_n

1 Like

vec me flejt permys ama. …

1 Like

From Russia with love.

Ca njerez kane shume kohe te lire neper duar. I kam zili.

Tani mund te themi me plot gojen Gezuar Krishtlindjen! Se deri tani kishim frike. Edhe ky prifti i poshter qe i ka shpallur lufte krishtlindjes!

rekord vetem rekorde, e tha u bë:

https://www.google.com/amp/s/www.yahoo.com/amphtml/finance/news/manufacturing-unemployment-record-low-193249392.html

Gazetaret pa pagese te gazetes Telegraf lol

Revolucionin nuk e pergatisim ne, ai lind në gjirin e shoqërisë që po kalbet dhe po përgatit gradualisht kushtin për ndryshime cilësore, hopin për një evolucion më të ri më të shpejt e më të thellë. Sistemi i sotëm në botë dhe këtu tek ne po e kultivon një rebelim (thirrjet aktual rrëmbeni pushket,tregon nxitjen e shoqërisë për Revolucion me armë).Konfliktet e vazhduehme ne gjirin e popullit kanë filluar që me futjen e demokracisë, përshkallëzimi i tyre në përmasa të mëdha janë treguesit se Shqipëria moralisht po shkon drejt vdekjes! Kjo Elitë politike i ka drejtuar përpjekjet e saj për të fituar të mira material dhe kjo nuk ka lidhje me asnje teori konspiracioni. Politika shqiptare deri tani ka qënë shumë efektive sepse bazohet në prodhimin e konflikteve dhe konfrontimeve,mosmarrveshjeve,me qëllim futjes së përçarjes për destabilizimin e vëndit.Sot në ditën e çlirimit të Kryeqytetit policia nxjerr me force nga shtëpitë e tyre në Shish Tufinë 20 familje. 60 femije shkolle në Shupenzë asfiksohen.Këto vetëm në një ditë.Po gjat vitit? Kjo është fatkeqesi!
Vrojtoni qëndrimin botërore në përgjithësi dhe të qeverive shqiptare në veçanti gjatë tranzicionit.Ato i marrin masat me vonese ,krijojnë dhe lejojnë hapsira boshe ligjore, privojnë nga detyra shumë njerëz që janë më të zotë se ata që na qeverisin, nuk pranojnë ndihmën e sinqert që ju ofrojnë kapacitetet intelektuale vëndase. Rreziku po vjen duke u shtuar . Propagandohet me zhurmë të madhe dhe flitet se jeta do të jetë më e mirë dhe në realitet ajo vjen duke u keqësuar më shumë, duke shtuar dhe rritur taksat në kurriz të popullit, dhe jo vetëm çmimi i biletavë në autobuse por edhe ujin që pimë.Në rrethanat aktuale të konfuzionit, pakënaqësisë dhe lejimit të rrezikut krijohet mundësia për dhunë e cila bëhet me shpejtësi e justifikuar dhe e pranueshme në mëndjet e shtresave të gjëra të popullsisë.Shtypi i kohës,e gjën veten shumë të motivuar,me lloj lloj faktesh të cilat janë mjete të sajuara,shpërthyese,brënda shoqërisë ". Politikanët e shohin gjëndjen ashtu siç është,por jo ashtu siç e shohim dhe e provojmë ne mbi kurriz.Ne komunistët duhet te bindim popullin ashtu siç thotë V.I.Lenin :” …që të vijnë “ditët e mëdha” (ndryshimet cilësore) duhet bërë më përpara me durim “puna e vogël”(ndryshimet sasiore)!
Tiranë më 17.11.2017 Bardhyl Hazizaj

https://m.accuweather.com/en/al/tirana/6522/satellite/6522

Se lufta kunder krishterimit zotrie… Apo jo @ACDC?

http://dailycaller.com/2017/12/01/12-ministers-arrested-while-protesting-gop-tax-plan-in-senate-building/

Shyqyr qe kemi nje president qe ska frike te uroje:Gezuar Krishtlindjet,ndryshe nga dy para ardhesit e tij.

Edhe ne Tirane pas aq shume vitesh ke qef ta shohesh pemen me yllin e krishtere ne maje qe ndricon.

1 Like

T’u bofsha, ylli me 8 cepa eshte yll venerian, me duket se Islami e ka më per zemer 8 cepshin sesa Krishterimi.